Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Keegan Root
Results
High School Results
Team Name
Big Dog Grappling Academy
Big Dogs Grappling Academy
Big Dogs Wrestling Academy
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/24
W
FOR 0-0
D. Mitchell
Exploradories
2024 38th Huskerland State
Round 4 (5 Man)
47-53
02/25
L
F 11-0 1:52
B. Nieman-Bard
NWTC
22nd Hawks Wrestling Club - 2024
Round 3 (3 Man)
50
02/25
L
DEC 7-4
A. Kerr
HWA
22nd Hawks Wrestling Club - 2024
Round 2 (3 Man)
50
02/24
L
F 2-0 0:14
M. Anderson
Sidney Cowboys
Rock Port Youth Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
49-54
02/24
L
F 5-3 2:28
G. Kirkendall
falls city wrestling club
Rock Port Youth Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
49-54
02/24
L
F 2-0 0:38
P. Wilson
VICTORY
Rock Port Youth Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
49-54
02/18
L
F 2-0 0:25
B. Nieman-Bard
Waverly Wrestling Club
Syracuse - Max Hughes Memorial 2024
PlaceMent Matches
50
02/18
L
F 16-6 2:00
K. Keys
Millard South
Syracuse - Max Hughes Memorial 2024
Round 4
50
02/11
L
F 15-0 2:18
A. Kerr
Hwa
Lincoln Warriors/Team Agoge Rookie Tournament
Round 2 (Best of 3)
46-49
02/11
L
DEC 6-2
A. Kerr
Hwa
Lincoln Warriors/Team Agoge Rookie Tournament
Round 1 (Best of 3)
46-49
01/21
L
DEC 8-4
L. McDonnell
Plattsmouth Youth
2024 Plattsmouth Wrestling Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
48-55
01/21
L
F 2-0 0:28
B. Kush
Ashland-Greenwood Jr Wrestling
2024 Plattsmouth Wrestling Tournament
Quarterfinals (8 Man)
48-55
01/07
L
F 4-0 0:55
G. Hinrichsen
Syracuse Mat Club
HTRS/PAWNEE CITY YOUTH WRESTLING - 2024
Round 4 (5 Man)
49-54
01/07
W
F 8-2 2:38
C. McClung
HTRS
HTRS/PAWNEE CITY YOUTH WRESTLING - 2024
Round 3 (5 Man)
49-54
01/07
L
F 4-0 0:23
M. Weyers
Hawks WC Lincoln
HTRS/PAWNEE CITY YOUTH WRESTLING - 2024
Round 2 (5 Man)
49-54
01/07
L
F 4-0 0:45
G. Kirkendall
Falls City Wrestling Club
HTRS/PAWNEE CITY YOUTH WRESTLING - 2024
Round 1 (5 Man)
49-54
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024