Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Vince Wurtsbaugh
Results
High School Results
High School
High School
International
Team Name
Beebe Trained Silver
Mariner
Tritons
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/27
W
F 6-3 4:17
L. Warren
BHWC Duval
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 2 (4 Team)
113
04/27
L
Replay
DEC 9-5
C. Laravuso
Dark Knights
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 4 (6 Team)
113
04/27
W
Replay
DEC 8-5
A. Sanders
Finger Lakes Elite
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 3 (4 Team)
113
04/27
L
Replay
F 2-0 1:17
A. Taylor
Eagles WC
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 1 (6 Team)
113
04/27
W
DEC 6-0
D. Brown
Bronco Elite WC
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 1 (4 Team)
113
04/27
L
F 13-4 3:53
K. Lafferty
Glynn Coastal
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 5 (6 Team)
113
04/06
W
DEC 10-4
L. Burnett
Unattached
Dunbar Spring Fling
Round 5 (6 Man)
113
04/06
W
DEC 2-0 SV
R. Boos
Tritons
Dunbar Spring Fling
Round 3 (6 Man)
113
04/06
W
F 15-4 3:44
J. Ralph
NHS Golden Eagles
Dunbar Spring Fling
Round 2 (6 Man)
113
02/16
W
DEC 9-4
J. Ortiz
Ida Baker
FHSAA 2A D11
Placements
113
02/16
L
F 6-1 1:43
J. Velasco
Cape Coral
FHSAA 2A D11
Round 5 (Consi Semis)
113
02/16
W
F 5-0 3:52
J. Tamayo
North Ft Myers
FHSAA 2A D11
Round 4 (Semis and WB3)
113
02/16
L
DEC 6-5
N. Roser
Port Charlotte
FHSAA 2A D11
Round 2 (Quarters and WB1)
113
02/03
W
DEC 8-4
M. Maher
Riverdale
LCAC Boys Wrestling Tournament
1st & 3rd (16 Man)
106
02/03
W
F 4-0 1:12
W. Hibbard
East Lee County
LCAC Boys Wrestling Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
02/03
W
MD 10-0
D. Delarosa
Cape Coral
LCAC Boys Wrestling Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
01/27
L
MD 10-2
Y. Bourdier
Barron G Collier
Colby Singletary Memorial Invitational
Quarters & 5th WB (64 Man)
106
01/27
W
DEC 7-3
S. Mazman
Belen Jesuit Preparatory School
Colby Singletary Memorial Invitational
4th Wrestleback (64 Man)
106
01/26
W
F 4-0 2:35
E. Avianeda
Ft Pierce Central
Colby Singletary Memorial Invitational
Round 4 Champ & WB (64 Man)
106
01/26
L
F 4-1 1:52
D. Delarosa
Cape Coral
Colby Singletary Memorial Invitational
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
106
01/20
W
F 2-0 0:24
J. Martinez
Estero
JV Battle for the Trident
Placement Matches (16 Man)
106
01/20
L
DEF 5-9 3:41
Z. Walker
First Baptist (Naples)
JV Battle for the Trident
4th Wrestleback (16 Man)
106
01/20
L
F 0-6 3:22
K. Bartholomew
Sarasota
JV Battle for the Trident
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
01/20
W
F 16-3 2:28
A. Truax
Ida Baker
JV Battle for the Trident
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
01/20
W
F 4-0 2:19
Z. Walker
First Baptist (Naples)
JV Battle for the Trident
Round 1 (16 Man)
106
01/13
L
DEC 10-8
C. Aaron
Palmetto
2024 Tiger Duals
Round 4 (8 Team)
113
01/05
L
F 16-13 4:58
L. Luma
Ft Pierce Central
Cradle Cancer Invitational 2024
2nd Wrestleback (32 Man)
106
01/05
L
TF 15-0 4:18
S. Gonzalez
Southwest Miami
Cradle Cancer Invitational 2024
Round 1 (32 Man)
106
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020