Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Lavoctris Patterson
Results
High School Results
Team Name
Jones
Jones H.s.
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
L
DEC 4-0
J. Fredrickson
Lyman
FHSAA 2A R2
Round 3 (16 man)
157
02/23
W
DEC 7-1
J. Busby
Freedom (Tampa)
FHSAA 2A R2
Round 2 (quarters and WB)
157
02/23
L
MD 10-2
E. Martinez
Lakeland Senior
FHSAA 2A R2
Round 1 (16 Man)
157
02/16
W
F 5-0 1:38
P. Miller
Edgewater
FHSAA 2A D8
Placements
157
02/16
W
F 6-0 1:49
A. Soto
Pine Ridge
FHSAA 2A D8
Round 5 (Consi Semis)
157
02/16
L
DEC 3-0
P. Evans
Winter Springs
FHSAA 2A D8
Round 4 (Semis and WB3)
157
02/10
W
DEC 6-3
J. Simpson
Citrus
7th Annual Ocoee Mat Classic
Placement Matches (16 Man)
157
02/10
W
F 4-0 2:06
T. Barry
Winter Park
7th Annual Ocoee Mat Classic
4th Wrestleback (16 Man)
157
02/10
L
F 6-3 3:00
S. Perry
Heritage
7th Annual Ocoee Mat Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
157
02/10
W
F 6-1 1:09
B. Morales
Lake Weir
7th Annual Ocoee Mat Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
157
02/10
W
F 4-0 0:49
J. Fournier
Ocoee
7th Annual Ocoee Mat Classic
Round 1 (16 Man)
157
02/03
L
F 3-0 5:28
J. Viera
Timber Creek
Metro Conference Championships
Placement Round
150
02/03
W
F 9-4 5:17
C. Angel
Colonial
Metro Conference Championships
Semis & 5th WB (32 Man)
150
02/03
W
F 0-0 0:35
L. Barros
Windermere
Metro Conference Championships
Round 4
150
02/02
W
F 2-0 0:32
B. Innocent
Apopka
Metro Conference Championships
Round 2
150
01/23
W
DEC 12-5
R. Ocasio
Gateway
Jones Tri
Round 1
150
01/13
W
FOR 0-0
W. Leduc
MIDDLEBURG
Cousins Milton Winter Invitational
Placement Matches (32 Man)
150
01/13
L
MD 9-1
J. Vukajlovic
lake brantley
Cousins Milton Winter Invitational
6th Wrestleback (32 Man)
150
01/13
W
DEC 9-6
Z. Mastroeni
Treasure Coast
Cousins Milton Winter Invitational
Semis & 5th WB (32 Man)
150
01/13
W
F 2-1 1:21
T. Davis
George Jenkins
Cousins Milton Winter Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
150
01/13
L
F 5-0 1:09
S. McCallister
Harmony
Cousins Milton Winter Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
150
01/13
W
F 4-1 0:54
R. Sorrell
Winter Park
Cousins Milton Winter Invitational
round 2 and 1st WB
150
01/12
W
F 2-0 0:38
D. Micher
Lake Nona
Cousins Milton Winter Invitational
Round 1
150
01/06
W
F 2-0 0:31
E. Chan
Horizon
Nathan Brouwer / 2A District 8 Duals
Round 4 (6 Team)
152
01/06
W
MD 13-4
J. Fredrickson
Lyman
Nathan Brouwer / 2A District 8 Duals
Round 2 (6 Team)
152
01/06
W
F 4-1 0:48
B. Latocha
Deltona
Nathan Brouwer / 2A District 8 Duals
Round 5 (6 Team)
152
01/06
L
F 11-2 2:30
J. Robinson
Winter Springs
Nathan Brouwer / 2A District 8 Duals
Round 3 (6 Team)
152
01/06
W
F 12-5 1:22
Z. Fleming
East River
Nathan Brouwer / 2A District 8 Duals
Round 1 (6 Team)
152
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024