Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Avery Fengel
Results
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
DEC 8-4
N. Miller
Vilonia
5A North Boy`s Regional
Cons. Round 2 (12 Man)
138
02/17
L
MD 13-2
J. Witherington
Greenwood
5A North Boy`s Regional
Quarters (12 Man)
138
01/31
L
F 0-0
M. Craig
Jacksonville
Sylvan Hills Home Quad + 2
Round 1
138
01/29
L
DEC 12-7
Z. Mansfield
Sylvan Hills
Sylvan Hills Home Quad + 2
Round 1
138
01/27
L
DEF 6-3 3:03
C. Boyce
Pottsville
Hatcher Capital Investments Bruin Inv.
Placement Matches (32 Man)
138
01/27
W
F 9-4 3:29
J. Goodwin
Southside Batesville
Hatcher Capital Investments Bruin Inv.
6th Wrestleback (32 Man)
138
01/27
W
DEC 7-6
A. Talley
Greenbrier
Hatcher Capital Investments Bruin Inv.
Semis & 5th WB (32 Man)
138
01/27
W
TF 18-3 2:38
A. Dent
Maumelle Charter
Hatcher Capital Investments Bruin Inv.
4th Wrestleback (32 Man)
138
01/27
L
DEC 6-4
C. Boyce
Pottsville
Hatcher Capital Investments Bruin Inv.
Quarters & 3rd WB (32 Man)
138
01/27
W
F 7-0 5:19
C. Hood
Pulaski Academy
Hatcher Capital Investments Bruin Inv.
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
01/10
L
MD 14-4
I. Ramos
Searcy
Batesville @ Searcy
Round 1
138
01/06
L
DEC 4-2 SV
R. Hopper
Sylvan Hills
Central Arkansas Classic
3rd
140
01/06
W
F 4-4 3:32
C. Shults
El Dorado
Central Arkansas Classic
Gold Cons. Semis
140
01/06
L
MD 10-2
T. Mccormick
Beebe
Central Arkansas Classic
Gold Semi
140
01/06
W
F 2-0 1:22
R. Hopper
Sylvan Hills
Central Arkansas Classic
Qtrs Gold
140
01/06
W
F 2-2 0:37
L. Heard
Cabot
Central Arkansas Classic
Rnd 5
140
01/06
W
F 8-13 3:20
C. Shults
El Dorado
Central Arkansas Classic
Rnd 3
140
01/06
L
MD 13-3
C. Brown
Russellville
Central Arkansas Classic
Rnd 2
140
12/21
W
F 5-2 0:57
A. Bradford
Bryant
Lonoke Jackrabbit Invitational
Round 8
138
12/21
W
F 4-3 0:53
C. Hood
Pulaski Academy
Lonoke Jackrabbit Invitational
Round 7
138
12/20
L
DEC 18-17
M. Borgers
Lewisburg
Lonoke Jackrabbit Invitational
Round 6
138
12/20
W
F 4-1 2:13
E. Dugger
Beebe
Lonoke Jackrabbit Invitational
Round 4
138
12/20
W
F 7-4 1:24
T. Butterfield
Perryville
Lonoke Jackrabbit Invitational
Round 2
138
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024