Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jake Evans
Results
High School Results
Team Name
Upper Dublin
Upper Dublin Hs
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
W
M FOR 0-0
L. Vavrek
Perkiomen Valley
2024 South East AAA Regional
1st WB (16 Man)
114
03/01
L
F 2-0 1:19
J. Lee
Radnor
2024 South East AAA Regional
Round 1 (16 Man)
114
02/24
W
DEC 6-2
M. Khan
Upper Darby
2024 District 1 AAA Section South
3rd Placement Matches (16 Man)
114
02/24
W
F 5-0 4:34
K. Leonard
Plymouth Whitemarsh
2024 District 1 AAA Section South
4th Wrestleback (16 Man)
114
02/24
L
DEC 4-2
M. Lozano
Haverford High
2024 District 1 AAA Section South
Semis (16 Man)
114
02/24
W
F 2-0 1:06
W. Vandegrift
Wissahickon
2024 District 1 AAA Section South
Quarters & 1st WB (16 Man)
114
02/15
W
F 4-0 1:34
W. Vandegrift
Wissahickon Hs
2024 SOL Liberty Championships
Placement Matches (8 Man)
114
02/15
W
F 6-5 4:39
C. Lynch
Abington Hs
2024 SOL Liberty Championships
2nd Wrestleback (8 Man)
114
02/14
L
DEC 6-2
J. Moonlight
Quakertown Hs
2024 SOL Liberty Championships
Semis & 1st WB (8 Man)
114
01/20
W
F 2-0 3:59
L. Founds
Father Judge
2024 Golden Bear Duals
Placement (16 Team)
116
01/20
W
F 2-0 1:47
N. Tomecek
New Oxford
2024 Golden Bear Duals
Quarters & WB (16 Team)
116
01/20
W
F 4-0 5:37
M. Delzingaro
Upper Moreland
2024 Golden Bear Duals
Semis & WB (16 Team)
116
12/29
L
DEC 2-1
T. Robinson
Unionville
22nd Annual Wetzel Holiday Classic
Placement Matches (32 Man)
116
12/29
W
F 0-1 2:16
S. Rahming
Northeast High
22nd Annual Wetzel Holiday Classic
6th Wrestleback (32 Man)
116
12/29
W
F 0-0 1:00
R. Kubler
Appoquinimink
22nd Annual Wetzel Holiday Classic
Semis & 5th WB (32 Man)
116
12/29
W
F 2-0 3:07
S. Pokalsky
Neshaminy
22nd Annual Wetzel Holiday Classic
4th Wrestleback (32 Man)
116
12/29
L
DEC 12-8
Z. McFarlane
West Chester East
22nd Annual Wetzel Holiday Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
116
12/28
W
F 2-0 1:32
A. Jackman
West Chester Henderson
22nd Annual Wetzel Holiday Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
116
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024