Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brody Carter
Results
High School Results
Team Name
Xtreme
Xtreme wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
TF 21-6 4:05
C. Kueter
Iowa City Wrestling Club
Iowa AAU Kids State Championship
Round3
110
02/25
W
F 2-0 1:22
C. Votrobeck
Moyer Elite
Iowa AAU Kids State Championship
Round2
110
02/24
L
DEC 7-5
H. Wessel
Indianola Mat Tribe
Iowa AAU Kids State Championship
Round1
110
02/04
W
F 13-6 3:53
R. Allen
The Best Wrestler
Iowa AAU SW District 8 @ Glenwood
Placement (16 Man)
110
02/04
W
F 6-2 2:19
C. Jones
Creston Express Wrestling
Iowa AAU SW District 8 @ Glenwood
4th Wrestleback (16 Man)
110
02/04
W
F 2-0 0:39
G. Wiederin
Carroll Cardinals
Iowa AAU SW District 8 @ Glenwood
Semis & 3rd WB (16 Man)
110
02/04
L
F 6-1 0:30
M. Houser
Sebolt Wrestling Academy
Iowa AAU SW District 8 @ Glenwood
Quarters & 1st WB (16 Man)
110
01/28
W
F 2-0 1:08
I. Zarate
Red Oak
Red Oak JT Memorial Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
105-111
01/28
L
F 2-0 1:15
C. Richards
Xtreme
Red Oak JT Memorial Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
105-111
01/28
W
F 3-2 0:59
A. Neisemier
Creston Express Wrestling
Red Oak JT Memorial Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
105-111
01/21
W
F 4-1 0:59
C. Miller
BRLD
2024 Oakland Craig Youth Wrestling
Round 6
115-125
01/21
L
F 13-0 2:00
L. Taylor
Logan View
2024 Oakland Craig Youth Wrestling
Round 4
115-125
01/21
W
F 4-0 2:46
L. Taylor
North Bend Matcats
2024 Oakland Craig Youth Wrestling
Round 2
115-125
12/17
W
F 8-0 1:40
R. Ardery
Missouri Valley Wrestling Club
Missouri Valley ``Michael Bonham` Open
Round 3 (4 Man)
Bracket 40
12/17
L
DEC 7-3
L. Jenkins
Lo-Ma Youth Wrestling Club
Missouri Valley ``Michael Bonham` Open
Round 2 (4 Man)
Bracket 40
12/17
W
DEC 6-0
A. Christensen
Cobra- Council Bluffs
Missouri Valley ``Michael Bonham` Open
Round 1 (4 Man)
Bracket 40
12/10
W
F 9-2 2:07
R. Kelderman
CL/GLR
Akron Westfield Youth Tournament
Round 3
109-113
12/10
L
F 2-4 2:06
K. Nee
Royals Wrestling Club
Akron Westfield Youth Tournament
Round 2
109-113
12/10
W
F 6-0 4:11
B. Gomez
Siouxland Wrestling Academy
Akron Westfield Youth Tournament
Round 1
109-113
12/03
W
F 5-0 0:32
T. Kincaid
Kingsley- Pierson
Sergeant Bluff-Luton Youth Tournament
Round 3
Bracket94
12/03
W
F 2-0 1:19
R. Schlagel
Siouxland Wrestling Academy
Sergeant Bluff-Luton Youth Tournament
Round 2
Bracket94
12/03
L
F 7-2 2:34
G. Gant
Hinton Mat Hawks
Sergeant Bluff-Luton Youth Tournament
Round 1
Bracket94
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024