Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Haven Johnson-Jordan
Results
Videos
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
Replay
DEC 11-8
C. Moten
Pepperell
GHSA State Championships
3rd Place Match
1A-126
02/17
W
Replay
F 6-4 2:08
G. Carlton
Chattooga
GHSA State Championships
Cons Semi (16 Man)
1A-126
02/16
L
Replay
F 6-2 1:33
C. Doherty
Mt. Pisgah Christian School
GHSA State Championships
Semis
1A-126
02/15
W
Replay
DEC 11-4
L. Potts
Trion
GHSA State Championships
Quarters (16 Man)
1A-126
02/15
W
Replay
F 6-2 2:26
T. Holland
McIntosh County Academy
GHSA State Championships
Champ. Round 1 (16 Man)
1A-126
02/10
W
F 11-5 4:34
R. Clarke
Oglethorpe County
GHSA Class 1A Section A
Placement Matches (16 Man)
126
02/10
W
F 6-1 1:19
T. White
East Laurens
GHSA Class 1A Section A
4th Wrestleback (16 Man)
126
02/10
L
DEC 11-9 SV
G. Carlton
Chattooga
GHSA Class 1A Section A
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
02/10
W
F 9-2 3:01
R. Clarke
Oglethorpe County
GHSA Class 1A Section A
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
02/10
W
F 2-0 1:29
E. Ayers
Armuchee
GHSA Class 1A Section A
Round 1 (16 Man)
126
01/13
W
F 7-0 0:52
P. Urash
Schley County
2024 2A Area Duals
Semis & 1st WB (8 Team)
132
12/30
L
M FOR 0-0
J. Spence
Westfield School
The Raider Invitational
Round 5
132
12/30
L
M FOR 0-0
J. Braddy
Treutlen
The Raider Invitational
Round 4
132
12/29
L
DEF 3-4
C. Brantley
Treutlen
The Raider Invitational
Round 3
132
12/29
W
DEC 9-8
P. Johnson
Statesboro
The Raider Invitational
Round 2
132
12/29
W
F 2-0 0:19
B. Johnson
West Laurens 1
The Raider Invitational
Round 1
132
12/01
L
F 3-6 3:34
T. Hale
Harlem
17th Annual Yellow Jacket Duals
Round 2 (8 Team)
132
12/01
W
DEC 9-6 SV
E. Fleming
Hilton Head Island
17th Annual Yellow Jacket Duals
Round 1 (4 Team)
132
12/01
W
F 8-3 3:24
K. Luong
New Hampstead HS
17th Annual Yellow Jacket Duals
Round 2 (4 Team)
132
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020