Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Nohlan Coon
Results
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/26
L
F 4-9 3:03
W. Feldpausch
BCLUW-SH
NICL JV Tournament
Round 6
113
01/26
W
F 2-0 1:49
P. Phuawng
Columbus Catholic
NICL JV Tournament
Round 5
113
01/26
L
F 2-0 0:23
S. Luke
Union, LaPorte City
NICL JV Tournament
Round 4
113
01/25
W
F 14-0 5:30
J. Wilhau
AP-GC
NICL JV Tournament
Round 2
113
01/24
L
F 5-1 2:18
W. Kaufman
Wapsie Valley
Wasie Valley/BCLUW-SH/East Marshall
Round 1
120
01/12
W
F 9-2 3:40
P. Phuawng
Columbus Catholic
Columbus vs DNH vs East Marshall Triangular
Round 1
113
12/22
L
F 2-0 1:26
M. Fogt
Hudson
EM/GMG/Meskwaki, Hudson, Union
Round 1
113
12/22
L
F 6-1 1:52
B. Bohnsack
Union, LaPorte City
EM/GMG/Meskwaki, Hudson, Union
Round 1
113
12/15
W
F 2-1 1:32
J. Wilhau
AP-GC
Denver, AP-GC, East Marshall/GMG, North Butler-Clarksville Quad
Round 1
113
12/15
L
F 2-5 2:35
W. Miller
North Butler-Clarksville
Denver, AP-GC, East Marshall/GMG, North Butler-Clarksville Quad
Round 1
113
12/15
L
F 11-1 1:53
G. Landers
Denver
Denver, AP-GC, East Marshall/GMG, North Butler-Clarksville Quad
Round 1
113
12/09
L
F 3-2 2:29
S. Nelson
Oskaloosa
South Tama Boys Varsity Duals 2023
Round 4 (6 Team)
113
12/09
L
F 8-0 1:33
X. Tobin
Pella
South Tama Boys Varsity Duals 2023
Round 1 (6 Team)
113
12/09
L
F 4-0 2:59
M. Lewis
Des Moines East
South Tama Boys Varsity Duals 2023
Round 3 (6 Team)
113
12/09
L
F 9-1 2:35
A. Fish
Independence
South Tama Boys Varsity Duals 2023
Round 2 (6 Team)
113
12/09
L
F 2-0 1:44
C. Graff
South Tama County
South Tama Boys Varsity Duals 2023
Round 5 (6 Team)
113
12/08
L
F 2-0 0:45
C. Hinz
Jesup
Sumner-Fredericksburg/ Jesup/ East Marshall GMG
Round 1
113
12/01
W
F 0-0 3:01
G. Klendworth
Oelwein
EM/GMG/Meskwaki, Oelwein, AGWSR
Round 1
120
12/01
L
F 0-0 2:19
J. Bowles
AGWSR
EM/GMG/Meskwaki, Oelwein, AGWSR
Round 1
120
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023