Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Alex Andreae
Results
Videos
High School Results
Team Name
Sturgeon Bay
Sturgeon Bay/Sevastopol
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
F 2-0 0:54
N. Waupekenay
Wittenberg-Birnamwood
WIAA D2 Sect B @ Oconto Falls
Quarterfinals (8 Man)
190
02/11
W
F 2-2 0:56
A. Keuler
Chilton/Hilbert
WIAA D2 Reg BII @ Two Rivers
4th Place Match (16 Man)
190
02/10
W
F 6-11 2:21
K. Sitzman
Kiel
WIAA D2 Reg BII @ Two Rivers
Placement (16 Man)
190
02/10
W
F 2-0 0:44
B. Jaker
Little Chute
WIAA D2 Reg BII @ Two Rivers
Semis & 3rd WB (16 Man)
190
02/10
W
F 4-0 3:35
C. Piotraschke
Winneconne
WIAA D2 Reg BII @ Two Rivers
2nd Wrestleback (16 Man)
190
02/10
L
F 2-0 1:12
M. Matthias
Two Rivers
WIAA D2 Reg BII @ Two Rivers
Quarters & 1st WB (16 Man)
190
02/10
W
F 2-0 1:23
J. Coussons
Wrightstown
WIAA D2 Reg BII @ Two Rivers
Round 1 (16 Man)
190
02/03
W
F 6-1 2:15
B. Suda
Bay Port
Green Bay Preble JV Wrestling Tournament
Round 2 (6 Man)
174-188
02/03
L
MD 20-12
A. Fonder
Coleman
Green Bay Preble JV Wrestling Tournament
Round 1 (6 Man)
174-188
01/25
L
DEC 6-2
T. Jackson
Southern Door
Southern Door @ Sturgeon Bay/Sevastopol
Round 1
215
01/20
L
DEC 9-6
M. Seidl
Appleton East
Wausau East Lumberjack Invitational
Placement (16 Man)
190
01/20
W
F 10-0 3:05
Z. Cochrane
Crandon
Wausau East Lumberjack Invitational
Semis & WB (16 Man)
190
01/20
L
F 8-1 2:30
M. Olson
West Salem
Wausau East Lumberjack Invitational
Champ Round 1 (16 Man)
190
01/19
W
F 0-0
L. Christensen
Oconto
Multi Dual at Southern Door/Sturgeon Bay/Oconto/Peshtigo
Round 1
215
01/18
L
DEC 8-4
C. Klimek
Peshtigo
Multi Dual at Southern Door/Sturgeon Bay/Oconto/Peshtigo
Round 1
190
01/06
L
F 7-1 0:58
K. Valdes
Milw. Hamilton/Audobon Tech.
2024 West Allis Rumble
Round 4
190
01/06
W
F 15-2 4:49
L. Sanchez
Marquette University
2024 West Allis Rumble
Round 3
190
01/06
L
F 4-1 1:21
A. Clark
Milw. Riverside/Golda Meir
2024 West Allis Rumble
Round 2
190
01/06
W
MD 12-0
E. Feiertag
Cedarburg
2024 West Allis Rumble
Round 1
190
12/29
L
Replay
F 2-0 0:37
S. Harp
Chippewa Falls
2023 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 3
190
12/29
W
Replay
F 4-0 0:37
Z. Lennon
Kenosha Indian Trail
2023 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 2
190
12/29
L
Replay
F 6-2 3:00
W. Bieber
Coleman
2023 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 1
190
12/09
L
F 6-6 5:41
X. Sowls
Omro
Brillion Invitational
Round 3 (4 Man)
190
12/09
L
DEC 8-4
D. Thoma
Waupaca
Brillion Invitational
Round 2 (4 Man)
190
12/09
L
F 2-0 1:41
C. Klimek
Peshtigo
Brillion Invitational
Round 1 (4 Man)
190
12/02
W
F 2-0 1:16
T. Beyrich
Fox Valley Lutheran
2023 Kimberly JV Tournament
Round 3
190H
12/02
W
F 2-0 1:13
O. Bending
Berlin
2023 Kimberly JV Tournament
Round 2
190H
12/02
W
F 2-0 0:58
K. Yang
Bay Port
2023 Kimberly JV Tournament
Round 1
190H
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024