Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Christopher Alaka
Results
High School Results
Team Name
St. John`s NW
St. John`s NW Ac./Chest./Un. Lake
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 10-4 2:52
E. Ogi
Kewaskum
WIAA D2 Reg DI @ Kewaskum
Semis & 3rd WB (16 Man)
157
02/10
W
F 8-1 2:29
E. Driedric
North Fond du Lac/St. Mary`s Sp.
WIAA D2 Reg DI @ Kewaskum
2nd Wrestleback (16 Man)
157
02/10
L
F 13-2 3:53
A. Richardson
Sheboygan Falls
WIAA D2 Reg DI @ Kewaskum
Quarters & 1st WB (16 Man)
157
02/07
W
MD 14-4
B. Kluz
Watertown Luther Prep School
Luther Prep Tri
Round 1
165
02/03
L
F 4-0 0:55
H. Burr
Martin Luther
Pacer Premier 2024
Placement Matches (16 Man)
157
02/03
W
DEC 10-3
S. Hillmer
Watertown Luther Prep School
Pacer Premier 2024
Semis, WB, & 2nd Cons (16 Man)
157
02/03
W
DEC 9-7 SV
D. Zur
Lake Country Luth.
Pacer Premier 2024
Quarters & 1st Cons (16 Man)
157
01/31
W
DEF 1-6 1:14
C. Harris
Evansville
Evansville Triangular - Edgerton & St. John`s NW Ac
Round 1
157
01/30
W
TF 22-6 5:14
I. Raymond
Edgerton
Evansville Triangular - Edgerton & St. John`s NW Ac
Round 1
165
01/27
L
F 9-4 3:13
J. Thiele
Lakeside Lutheran
Bruce Tourbier Memorial Scramble
Round 6 (10 Man)
157
01/27
L
F 2-0 1:21
J. Benfield
Mishicot
Bruce Tourbier Memorial Scramble
Round 5 (10 Man)
157
01/27
L
F 3-4 1:53
D. Nolan
Chilton/Hilbert
Bruce Tourbier Memorial Scramble
Round 4 (10 Man)
157
01/27
W
F 2-7 1:57
L. Paulsen
Portage
Bruce Tourbier Memorial Scramble
Round 3 (10 Man)
157
01/27
W
F 6-3 1:25
M. Johnson
Portage
Bruce Tourbier Memorial Scramble
Round 1 (10 Man)
157
01/26
W
F 0-0
J. Anderson
Parkview/Albany
Parkview/Albany Duals
Round 1
157
01/25
L
F 9-12 4:24
J. Thiele
Lakeside Lutheran
Tri Lakeside/Kingdom Prep/St. John`s Delafield
Round 1
157
01/24
L
DQ 0-0
G. Cittadino
Appleton West
Waupun Quad
Round 1
157
01/23
W
F 11-4 2:55
L. Larsen
Waupun
Waupun Quad
Round 1
157
01/20
W
F 2-0 0:41
G. Alvarez
Holt
Holt Dual Invitational
Round 2 (16 Team)
165B
01/20
L
F 2-0 1:02
B. Cooper
Portage Central
Holt Dual Invitational
Round 3 (16 Team)
165B
01/20
W
DEC 6-4 SV
C. Burgos-Woodfork
West Ottawa HS
Holt Dual Invitational
Round 4 (16 Team)
165B
01/20
L
F 7-2 3:08
A. Carlson
Parma Western
Holt Dual Invitational
Round 1 (16 Team)
165B
01/20
L
F 7-3 3:31
M. Farbarzhevich
Forest Hills Northern
Holt Dual Invitational
Placement Matches (16 Team)
165B
01/11
L
F 0-0 0:48
D. Trujillo
Racine St. Catherine`s/Lutheran
Tri-Dual - St Cats, Kingdom Prep, & St Johns MA
Round 1
157
12/11
L
F 0-0 0:44
C. Carrigan
Glen Ellyn (Glenbard West)
St. John`s NW Ac./Chest./Un. Lake vs. Glen Ellyn (Glenbard West)
Round 1
175
12/10
L
F 0-0
C. Carrigan
Glen Ellyn (Glenbard West)
Glenbard West Varsity Quad
Round 1
175
12/10
L
F 0-0
J. Deaton
Hoffman Estates (Conant)
Glenbard West Varsity Quad
Round 1
165
12/09
L
F 0-0 3:33
K. Gatlin
Naperville (North)
Glenbard West Varsity Quad
Round 1
175
12/08
W
F 0-0
A. Lopez
Pius XI Catholic
Lancers Dual Invite
Round 2 (6 Team)
165
12/08
W
F 0-0
H. Jezwinski
Hustisford
Lancers Dual Invite
Round 1 (6 Team)
165
12/08
L
F 0-0
H. Burr
Martin Luther
Lancers Dual Invite
Round 3 (6 Team)
165
12/08
W
F 0-0
D. Schoemann
Kettle Moraine Lutheran
Lancers Dual Invite
Round 5 (6 Team)
165
12/08
W
F 0-0
K. King-Stokes
Cudahy/St. Francis/St. Th. More
Lancers Dual Invite
Round 4 (6 Team)
165
12/02
L
DQ 3-0
G. Draveling
Hudson
2023 Catbird Duals
Round 1 (6 Team)
165
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022