Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brady Olson
Results
High School Results
Team Name
Damonte Ranch
Roseau
Western Christian
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 6-1 1:38
S. Money
Spirit Lake Park
IHSAA 2A District 8 @ Sioux Center
Semis & WB (12 Man)
157
02/10
L
F 2-0 0:36
D. Regenmorter
Sheldon/South O`Brien
IHSAA 2A District 8 @ Sioux Center
Quarters (12 Man)
157
02/02
L
F 2-0 0:57
D. Regenmorter
Sheldon/South O`Brien
ELC / Western Christian / Sioux Center Dual
Round 1
157
02/02
L
F 9-8 3:26
M. Carver
MMC/RU
ELC / Western Christian / Sioux Center Dual
Round 1
157
01/27
L
F 5-7 4:14
D. Howe
Yankton JV
2024 Parker Invitational
Semis & WB
157 Parker Wrestling Alumni
01/27
L
F 8-3 0:53
A. Even
Parker
2024 Parker Invitational
Quarters & 1st WB
157 Parker Wrestling Alumni
01/27
W
F 4-9 4:50
C. Endorf
Hanson
2024 Parker Invitational
Round 1 (16 Man)
157 Parker Wrestling Alumni
01/26
L
F 5-0 1:21
J. Verschoor
Woodbury Central
Woodbury Central, West Sioux, Western Cristian, West Monona
Round 1
157
01/26
L
F 8-1 4:35
B. Lopez
West Sioux, Hawarden
Woodbury Central, West Sioux, Western Cristian, West Monona
Round 1
157
01/25
L
F 5-0 1:23
J. Orr
West Monona-Whiting
Woodbury Central, West Sioux, Western Cristian, West Monona
Round 1
157
01/20
L
F 4-1 0:43
A. Hansen
Audubon
Herb Irgens Invitational
Cons. Round 2 (32 Man) - Friday
157
01/19
L
F 4-1 1:11
W. VanderWerff
Jesup
Herb Irgens Invitational
Champ. Round 1 (32 Man) - Friday
157
01/13
L
F 0-0 1:54
B. Resch
Ottertail Central Bulldogs
BHVPP Invitational
3&4 Round 3
139
01/13
L
F 0-0 0:55
E. Jares
Bertha-Hewitt- Verndale -Parkers Prairie
BHVPP Invitational
3&4 Round 2
139
01/13
L
F 0-0 0:21
T. Evans
Deer River
BHVPP Invitational
3&4 Round 1
139
01/09
W
F 0-0
A. Stalford
Chester
S-O / WC / Adrain/Ellsworth / Tri-Valley / Chester
Round 1
160
01/06
L
F 2-0 2:40
N. Spotswood
Folsom
The 10th annual Joe Rios Memorial
3rd
135
01/06
L
F 0-0 2:34
R. Radel
West Fargo Sheyenne
2024 Central Cass Lettermen`s
WB (1st 16 & 3rd 32)
145
01/06
L
F 9-2 2:13
E. Tucker
Brandon Valley
Dan Pansch Boys Invitational
Round 4
157
01/06
W
DEC 7-6
D. Powers
Del Campo
The 10th annual Joe Rios Memorial
Cons Semis
135
01/06
L
TF 22-5 5:42
J. Foster
Chico
The 10th annual Joe Rios Memorial
Semifinals
135
01/06
W
F 0-0 2:02
M. Finch
Bishop Ryan
2024 Central Cass Lettermen`s
Quarters & WB2
145
01/06
W
F 4-2 2:09
S. Easterday
Worthington
Dan Pansch Boys Invitational
Round 3
157
01/06
W
F 2-0 1:17
N. Baxter
Granada
The 10th annual Joe Rios Memorial
Quarterfinals
135
01/06
L
F 2-0 1:13
A. Christensen
Norfolk
Dan Pansch Boys Invitational
Round 1 (16 Man)
157
01/06
L
F 0-0 0:18
B. Peichel
Frazee
2024 Central Cass Lettermen`s
Round of 16 & WB (1st 32)
145
01/05
W
DEC 11-6
B. Christopherson
Barnesville
2024 Central Cass Lettermen`s
Round of 32
145
01/05
W
DEC 6-4
J. Williams-Harris
Whitney
The 10th annual Joe Rios Memorial
Round 3
135
01/05
L
F 0-0
B. Dybvig
Tri-Valley
S-O / WC / Adrain/Ellsworth / Tri-Valley / Chester
Round 1
160
01/05
L
F 4-1 0:54
E. Beyer
Sibley-Ocheyedan
S-O / WC / Adrain/Ellsworth / Tri-Valley / Chester
Round 1
160
01/05
W
TF 16-1 1:55
G. White
Spanish Springs
The 10th annual Joe Rios Memorial
Round 2
135
01/05
W
F 3-2 1:59
A. Alonzo
Lincoln (Lincoln)
The 10th annual Joe Rios Memorial
Round 1
135
01/04
L
F 6-2 1:20
R. Heidebrink
Adrian Area
Western Christian @ Adrian Area
Round 1
160
12/22
L
F 2-0 0:28
J. Small
Sioux City West
WesternChristian/BHRV/MMCRU/SCWest
Round 1
157
12/22
L
F 6-1 1:40
C. Buyert
Boyden-Hull/Rock Valley
WesternChristian/BHRV/MMCRU/SCWest
Round 1
157
12/15
L
F 9-2 2:30
K. Johnson
Spencer
Spencer/Emmetsburg/Western Christian
Round 1
157
12/15
L
F 2-0 1:06
B. Yates
Emmetsburg
Spencer/Emmetsburg/Western Christian
Round 1
157
12/05
L
F 2-0 0:48
C. McKewon
Sioux City West
Wild West Quad
Round 1
157
12/05
L
F 2-0 0:42
F. Lewis
Westwood, Sloan
Wild West Quad
Round 1
157
12/05
L
F 4-3 1:22
D. Lynott
West Sioux, Hawarden
Wild West Quad
Round 1
157
12/01
L
F 2-0 0:29
L. Mitchell
Lawton-Bronson
S-O / WC / K-P / L-B
Round 1
157
12/01
W
F 12-4 3:56
B. McKinnley
Kingsley-Pierson
S-O / WC / K-P / L-B
Round 1
157
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024