Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jimmy Berry
Results
Videos
High School Results
Team Name
Dothan
Dothan HS
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
Replay
MD 11-1
I. Pierce
Foley
AHSAA Super Section South
Rd 5 Friday
7A 157
02/09
L
Replay
F 10-3 5:12
C. Mitchell
Central
AHSAA Super Section South
Rd 4 Friday
7A 157
02/02
W
DEC 11-8
W. Hartman
Northside Methodist Academy
Quad@ Northside w/Dothan, HA, Russell County
Round 1
157
02/02
W
F 11-4 3:55
N. Mackey
Russell County
Quad@ Northside w/Dothan, HA, Russell County
Round 1
157
02/01
W
DEC 11-10
W. Hartman
Northside Methodist Academy
Quad @ Houston Academy w/ Dothan, Russell County, Northside Methodist
Round 1
157
01/27
L
F 2-0 0:22
D. Hall
Middleburg
Wakulla FCA Invitational
Placement
157
01/27
L
F 4-2 2:33
D. Pierce
Bozeman
Wakulla FCA Invitational
Semis & WB
157
01/27
L
F 5-0 1:32
M. Sinclair
Ft. Walton Beach
Wakulla FCA Invitational
Round 5 (12 Man)
157
01/26
W
F 3-2 2:30
H. Mitchell
South Walton
Wakulla FCA Invitational
Round 4 (12 Man)
157
01/26
W
DEC 7-6
A. Ryals
Wakulla
Wakulla FCA Invitational
Round 2 (12 Man)
157
01/26
W
F 2-2 1:36
T. Crowder
Middleburg
Wakulla FCA Invitational
Round 1 (12 Man)
157
01/20
L
DEC 14-11
D. Pierce
Deane Bozeman School
5th Annual George Mulligan Memorial
Consi Semifinals
157
01/20
W
F 2-2 1:56
b. iorg
Pace
5th Annual George Mulligan Memorial
Consi Round 5
157
01/20
L
F 4-1 1:56
K. Richardson
Valdosta
5th Annual George Mulligan Memorial
Consi Round 4
157
01/20
W
F 2-0 0:54
K. Rosado
Niceville
5th Annual George Mulligan Memorial
Consi Round 3
157
01/20
W
F 8-1 2:15
M. Antoine
Hiram
5th Annual George Mulligan Memorial
Consi Round 2
157
01/19
L
F 2-0 1:12
M. Sinclair
Ft Walton Beach H S
5th Annual George Mulligan Memorial
Round 2 Champ & Consi Round 1
157
01/19
W
F 2-0 1:13
F. Madison
Destin High School
5th Annual George Mulligan Memorial
Round 1
157
01/19
W
F 4-1 1:01
R. Owens
Holtville
DOTHAN/HOLT/PRATT
Round 1
157
01/18
W
F 11-8 3:46
P. KALISKY
Prattville
DOTHAN/HOLT/PRATT
Round 1
157
01/16
W
F 2-0 0:41
W. Hartman
Northside Methodist Academy
Quad@Northside Methodist w/ Dothan, Houston Academy, TR Miller
Round 1
157
01/15
W
F 5-2 2:36
J. Byrd
T. R. Miller
Quad@Northside Methodist w/ Dothan, Houston Academy, TR Miller
Round 1
157
01/14
L
F 8-4 2:23
D. Pierce
Deane Bozeman School
2024 Gator Brawl
Fifth Place
157
01/13
W
F 5-1 1:21
T. Jeter
Choctawhatchee
2024 Gator Brawl
Round 9 & Semi`s
157
01/13
W
F 2-0 0:17
B. deMontmollin
Wakulla B
2024 Gator Brawl
Round 8
157
01/13
W
M FOR 0-0
D. Joseph
Piedmont Academy
2024 Gator Brawl
Round 7
157
01/13
W
M FOR 0-0
M. Trejo
Waccamaw
2024 Gator Brawl
Round 6
157
01/13
L
F 9-3 3:56
L. Jacobs
Mosley
2024 Gator Brawl
Round 5
157
01/13
L
F 7-1 1:43
N. Jacobs
Wakulla Hs
2024 Gator Brawl
Round 4
157
01/12
W
F 2-0 1:29
A. Solorio
Rutherford
2024 Gator Brawl
Round 3
157
01/12
W
F 2-0 1:01
K. Hoover
Freeport
2024 Gator Brawl
Round 2
157
01/12
W
F 4-2 1:32
J. Schrock
Tate
2024 Gator Brawl
Round 1
157
01/06
L
Replay
F 17-5 3:26
S. Perkins
Prattville Christian Academy
2024 Julian McPhillips Invitational
con 1
159
01/06
L
Replay
F 8-2 1:11
C. Buycks
Stanhope Elmore
2024 Julian McPhillips Invitational
rd 1
159
01/04
W
F 2-3 2:45
M. Holder
Enterprise HS
Tri Match @ Dothan/Enterprise/Bainbridge, GA
Round 1
157
01/04
W
F 0-0 0:29
K. Mullins
Bainbridge
Tri Match @ Dothan/Enterprise/Bainbridge, GA
Round 1
157
12/08
W
F 6-4 1:00
T. Barnes
Smiths Station Hs
Quad Smiths Station / Hewitt / Dothan / Central
Round 1
157
12/08
L
F 11-5 5:04
T. RUDICK
Hewitt-Trussville
Quad Smiths Station / Hewitt / Dothan / Central
Round 1
157
12/08
W
F 2-1 1:05
C. Mitchell
Central
Quad Smiths Station / Hewitt / Dothan / Central
Round 1
157
12/01
W
F 2-0 1:03
N. Mackey
Russell County
Hardaway @ Russell County: Reeltown, Dothan, Spencer
Round 1
157
12/01
W
F 7-0 1:01
H. Bragg
Reeltown
Hardaway @ Russell County: Reeltown, Dothan, Spencer
Round 1
157
11/29
L
F 0-0
M. Rich
Bainbridge
V/JV Bainbridge Match 1
Round 1
165
11/29
W
DEC 10-7
M. Stepien
Cairo
V/JV Bainbridge Match 1
Round 1
165
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024