Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Patience Cooks
Results
High School Results
Team Name
Curtis (Girls)
Curtis Girls
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
DEC 5-0
E. Patterson
Bethel (Girls)
WIAA Girls 3A/4A Region 3
2nd Wrestleback (16 Man)
140
02/10
L
F 2-0 1:39
J. Jones
Mountain View (Girls)
WIAA Girls 3A/4A Region 3
Round 1 (16 Man)
140
02/03
L
DEC 6-4
S. Roell
Puyallup (Girls)
SPSL 4A Girls Championships
5th Place
140
02/03
L
F 4-0 1:48
I. Attebery
Emerald Ridge (Girls)
SPSL 4A Girls Championships
Round 5 4th Wrestleback (16 Man)
140
02/03
W
F 4-2 3:34
H. Goss
South Kitsap (Girls)
SPSL 4A Girls Championships
Round 4 Semis & 3rd WB (16 Man)
140
02/03
L
F 5-2 1:51
K. Mensonides
Rogers (Puyallup) (Girls)
SPSL 4A Girls Championships
Round 2 Quarters & 1st WB (16 Man)
140
02/03
W
F 2-0 0:37
O. Gutierrez
Graham-Kapowsin (Girls)
SPSL 4A Girls Championships
Round 1 (16 Man)
140
02/01
W
F 0-0
S. Katende
Emerald Ridge (Girls)
GK DOUBLE DUAL
Round 1
140
01/27
L
F 10-0 4:43
N. Tantoco
Kent-Meridian Girls
Berserker 2024
Semis & 3rd WB (16 Man)
140 Girls
01/27
L
F 2-0 1:59
H. Goss
South Kitsap Girls
Berserker 2024
Quarters & 1st WB (16 Man)
140 Girls
01/26
L
F 5-0 1:07
H. Goss
South Kitsap (Girls)
South Kitsap (Girls) @ Curtis (Girls)
Round 1
140
01/13
L
F 10-12 5:15
M. Johnson
Bethel (Girls)
ROGERS HS DOUBLE DUAL
Round 1
140
01/10
L
MD 10-0
D. Charlton
Rogers (Puyallup) (Girls)
ROGERS HS DOUBLE DUAL
Round 1
140
01/06
L
F 4-0 0:58
A. Whiteman
Rainier (Girls)
Valkyrie Althing
2nd Wrestleback (8 Man)
Girls 135
01/06
L
F 4-2 3:21
W. Ferrel
Tumwater (Girls)
Valkyrie Althing
Semis & 1st WB (8 Man)
Girls 135
12/30
L
F 2-0 1:29
S. Roell
Puyallup (Girls)
Rogers Girls Holiday Tournament
Placement Matches (8 Man)
135-140
12/30
W
F 9-0 1:56
I. Toro
Emerald Ridge (Girls)
Rogers Girls Holiday Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
135-140
12/30
L
F 4-2 3:00
K. Myers
Curtis (Girls)
Rogers Girls Holiday Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
135-140
12/30
W
F 2-1 0:43
B. Rivera
Skyview (Girls)
Rogers Girls Holiday Tournament
Quarterfinals (8 Man)
135-140
12/28
L
F 2-0 1:05
L. Collet
Garfield (Girls)
Knights and Dames of The Castle
Medals
140
12/28
W
M FOR 0-0
A. Briggs
---
Knights and Dames of The Castle
Round 4
140
12/03
L
F 2-3 1:51
Q. Atalig
Emerald Ridge (Girls)
Lady Jag Kickoff Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
135B
12/02
W
F 4-6 3:25
A. Kooser
Puyallup (Girls)
Lady Jag Kickoff Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
135B
12/02
L
F 2-0 0:44
M. Miller
White River (Girls)
Lady Jag Kickoff Tournament
Round 1 (16 Man)
135B
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024