Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 4:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Alan James
Results
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 2-2 1:50
P. Crager
De Soto
WIAA D3 Reg CII @ Mineral Point
Placement (16 Man)
175
02/10
W
MD 19-5
M. McCauley
Kickapoo/La Farge/Youth In.
WIAA D3 Reg CII @ Mineral Point
Semis & 3rd WB (16 Man)
175
02/10
L
F 11-5 5:58
N. Hanke
Lancaster
WIAA D3 Reg CII @ Mineral Point
Quarters & 1st WB (16 Man)
175
02/03
L
DEC 4-3
B. Brickl
River Valley
SWC/SWAL Clash
rd7
175
02/03
L
F 2-0 0:43
K. Davis
Belmont/Platteville
SWC/SWAL Clash
rd6
175
02/03
W
MD 11-2
M. Jelinek
Richland Center
SWC/SWAL Clash
rd4
175
02/03
L
F 2-0 1:42
B. Brickl
River Valley
SWC/SWAL Clash
Round 1 (16 Man)
175
01/27
L
F 0-0 4:29
D. Laufenberg
Iowa-Grant/Highland
Mineral Point @ Iowa-Grant/Highland
Round 1
190
01/26
L
F 0-0 2:21
T. Udelhoven
Belleville/Mont./New Gl.
Sugar River Triangular
Round 1
190
01/26
L
DEC 9-5
N. Week
Lodi
Sugar River Triangular
Round 1
190
01/20
W
F 0-0
C. Kazda
Boscobel/Wauzeka-Steuben
Riverdale Triangular
Round 1
190
01/20
L
F 2-0 0:35
K. Rynes
Riverdale
Riverdale Triangular
Round 1
190
01/19
W
DEC 10-8
J. MacEachern
Prairie du Chien
Mineral Point @ Prairie du Chien
Round 1
190
01/16
W
MD 21-9
J. Qualley
Dodgeville
Mineral Point @ Dodgeville
Round 1
190
01/06
L
F 2-0 0:19
M. Nurudinov
Neuqua Valley
Cheesehead Invitational
Round 7 (Consol Rd 2)
190
01/06
L
DEC 3-0
W. Newman
Mukwonago
Cheesehead Invitational
Round 4 (Consol Rd 1)
190
01/05
L
F 15-1 4:30
N. Ronchetti
Joliet Catholic
Cheesehead Invitational
Round 1 (Champ Seed Rd)
190
12/29
L
F 4-1 0:55
E. Bass
Kickapoo/La Farge/Youth Initiative
Bi-State Classic - Boys
Round 2 (Session #1B)
190
12/29
L
F 6-2 4:35
C. Stephens
New Richmond
Bi-State Classic - Boys
Round 1 (Session #1A)
190
12/16
L
F 0-0 1:47
M.
Darlington/Black Hawk
Mineral Point @ Darlington/Black Hawk
Round 1
190
12/09
L
DEC 8-4
M. Seidl
Marshfield
2023 Duals in the Dells
Round 1
190
12/09
W
DEC 6-1
M. Jacobs
Campbellsport
2023 Duals in the Dells
Finals (2 Team)
190
12/09
W
MD 10-1
A. Wessels
Evansville
2023 Duals in the Dells
Placement
190
12/09
W
F 3-2 1:45
G. Empey
Stoughton
2023 Duals in the Dells
Round 3
190
12/09
L
F 3-2 1:39
A. Dunigan
G.E.T/Melrose-Mindoro
2023 Duals in the Dells
Round 2
190
12/03
L
F 2-5 4:48
K. Diaz
Ozaukee
Tom McGarvie Earlybird Scramble 2023
Placement
190
12/02
W
MD 15-2
C. Piotraschke
Winneconne
Tom McGarvie Earlybird Scramble 2023
Round 6
190
12/02
W
DEF 6-2 1:08
L. Mathis
Westosha Central
Tom McGarvie Earlybird Scramble 2023
Round 5
190
12/02
W
F 19-5 5:28
G. Gralewicz
Pewaukee
Tom McGarvie Earlybird Scramble 2023
Round 3
190
12/02
L
MD 14-4
D. Pagel
DC Everest
Tom McGarvie Earlybird Scramble 2023
Round 2
190
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022