Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Madelyn Thompson
Results
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/26
L
F 2-2 1:02
T. Heaberlin
Gilbert
IGHSAU Regional Qualifier 4
Round 5: 4th WB
130
01/26
W
F 2-0 0:53
H. Chase
Iowa City, West
IGHSAU Regional Qualifier 4
Round 4: Quarterfinals & 3rd WB
130
01/26
L
F 2-0 1:08
A. Taylor
Indianola
IGHSAU Regional Qualifier 4
Round 2: 2nd Round & 1st WB
130
01/20
L
F 2-2 3:33
K. Hughell
Urbandale
Mason City Girls Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
130
01/20
L
TF 18-2 5:29
K. Gibbons
Mason City
Mason City Girls Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
130
01/20
W
F 0-2 2:40
B. Burke
Crestwood, Cresco
Mason City Girls Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
130
01/20
L
F 6-2 1:21
C. Tenborg
Saydel
HOIAC Girls Tournament 2024
Placement (4 Man)
130
01/06
W
F 2-2 1:13
H. Hollingsworth
Woodward-Granger
Allie Morrison Girls Duals
Round 5 (6 Team)
130
01/06
L
MD 9-0
H. Anglo
Johnston
Allie Morrison Girls Duals
Round 4 (6 Team)
130
01/06
W
F 2-2 1:42
D. Mancillaz
Marshalltown
Allie Morrison Girls Duals
Round 2 (6 Team)
130
01/05
W
F 2-5 1:23
A. Gorham
Algona
Ankeny/Algona/Winterset/West Marshall
Round 1
130
01/05
W
F 2-4 1:33
E. Daggett
Ankeny
Ankeny/Algona/Winterset/West Marshall
Round 1
130
12/20
L
F 8-2 2:38
S. Casey
Woodward-Granger
Trojan-Tangle 2023 HS Girls
Placement Matches (8 Man)
130
12/20
W
F 2-0 0:37
A. Versendaal
Grinnell
Trojan-Tangle 2023 HS Girls
2nd Wrestleback (8 Man)
130
12/20
L
F 5-1 3:10
E. Shinn
Clarke
Trojan-Tangle 2023 HS Girls
Semis & 1st WB (8 Man)
130
12/19
W
F 2-8 4:26
S. Casey
Woodward-Granger
Trojan-Tangle 2023 HS Girls
Quarterfinals (8 Man)
130
12/16
W
F 2-0 0:29
B. Gehling
Iowa Falls-Alden
Iowa Falls-Alden Girls Tournament
Placement Matches (8 Man)
130
12/16
W
F 2-0 1:01
C. Capper
North Butler-Clarksville
Iowa Falls-Alden Girls Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
130
12/16
L
F 2-0 1:03
R. Crawford
BCLUW-SH
Iowa Falls-Alden Girls Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
130
12/16
W
F 2-0 1:01
B. Gehling
Iowa Falls-Alden
Iowa Falls-Alden Girls Tournament
Quarterfinals (8 Man)
130
12/09
W
F 4-9 5:03
E. Daggett
Ankeny
Ankeny Centennial Duals - Girls
Placement Matches (8 Team)
130
12/09
W
F 0-6 2:17
M. McMahon
Humboldt
Ankeny Centennial Duals - Girls
Round 3 (8 Team)
130
12/09
L
F 2-0 1:57
A. Taylor
Indianola
Ankeny Centennial Duals - Girls
Round 1 (8 Team)
130
12/06
L
F 2-0 0:26
D. Gaie
Des Moines Public Schools
East, Urbandale, West Marshall & Saydel
Round 1
140
12/06
L
DEC 1-0
V. McNulty-Lecocq
Urbandale
East, Urbandale, West Marshall & Saydel
Round 1
140
12/01
L
F 2-1 3:33
S. Glaser
NH/TV
Girls Dan Gable Donnybrook
Placement (32 Man)
135
12/01
W
F 3-2 1:28
I. Dizona
Omaha Skutt Catholic Girls
Girls Dan Gable Donnybrook
3rd Round WB (32 Man)
135
12/01
W
F 2-0 1:42
L. Miller
Solon
Girls Dan Gable Donnybrook
2nd Round WB (32 Man)
135
11/30
W
F 2-0 1:42
K. Anthony
Staley
Girls Dan Gable Donnybrook
Round 2 Champ (32 Man)
135
11/30
W
F 2-0 1:24
C. Bloker
Denver
Girls Dan Gable Donnybrook
Prelim 2
135
11/30
L
F 2-0 1:07
A. Erickson
Vinton-Shellsburg
Girls Dan Gable Donnybrook
Prelim 1
135
11/28
L
F 4-0 3:19
B. Hamers
Gilbert
Gilbert Duals
Round 1
140
11/28
L
F 4-6 2:39
E. Meyer
Mason City
Gilbert Duals
Round 1
140
11/22
L
F 0-2 1:20
R. Morales
Marshalltown
BGM, BENTON, MARSHALLTOWN, WEST MARSHALL
Round 1
140
11/18
L
F 2-0 0:51
C. Dike
Creston
2023 Central Iowa Kickoff Tournament
Champ Quarters & Consi Round 2
140
11/18
W
F 2-0 0:30
C. Mattis
Clear Lake
2023 Central Iowa Kickoff Tournament
Champ Round 2 & Consi Round 1
140
11/18
L
F 2-5 3:02
G. Flanery
Panorama
2023 Central Iowa Kickoff Tournament
Round 1 (32 Man)
140
11/17
W
F 3-0 0:40
M. Hellyer
West Marshall
West Marshall vs. West Marshall
Round 1
---
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023