Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Henry Stepp
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Team Name
Alta Wings
Alta Wings Wrestling
Alta Wingz
Wingz
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 2-0 1:02
M. Whitaker
Millard Wrestling
Utah Youth Super State
Placement matches
160
02/10
L
F 2-0 0:32
R. Wade
Fremont Wrestling Club
Utah Youth Super State
Cons round 5, Consi semi
160
02/10
W
DEC 2-0 SV
M. Crowley
Cougars Wrestling Club
Utah Youth Super State
Cons round 4
160
02/10
W
F 13-0 2:28
S. Davis
Top of Utah
Utah Youth Super State
2nd WB, 32 semis, 64 quarters
160
02/10
L
F 2-0 1:00
R. Wade
Fremont Wrestling Club
Utah Youth Super State
Round 1 championship
160
01/27
L
Replay
F 5-0 2:27
M. Crowley
Cougars Wrestling Club
Utah Northern State (4th-9th grade)
Consi round
160
01/27
W
Replay
DEC 6-2
C. Butterfield
GC Junior Wrestling Club
Utah Northern State (4th-9th grade)
Semis & Quarters
160
01/27
L
Replay
F 2-0 0:55
G. Latimer
Riverton Wolf Pack Wrestling
Utah Northern State (4th-9th grade)
Champ round 2 & Quarters
160
01/06
W
F 2-0 1:07
K. Hurd
Box Elder Stingers Wrestling
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 4
157-163
01/06
W
F 2-0 0:32
L. Watson
Timpanogos Wrestling
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 3
157-163
12/09
W
F 2-0 0:41
W. Pryor
Timpanogos Wrestling
Provo Holiday Classic
Round 3 (5 Man)
155-164
12/09
W
F 7-0 3:00
G. Holdaway
Provo Rec
Provo Holiday Classic
Round 2 (5 Man)
155-164
12/09
L
F 5-0 4:04
K. Johnson
Northside Wrestling Club
Provo Holiday Classic
Round 1 (5 Man)
155-164
12/02
W
F 5-0 2:20
A. Socash
Millard Wrestling Club
Thunder Classic
Round 3 (4 Man)
154-166
12/02
W
F 2-0 1:10
S. Munoz
Charger Wrestling Club
Thunder Classic
Round 2 (4 Man)
154-166
12/02
L
F 7-0 2:33
K. Handren
Charger Wrestling Club
Thunder Classic
Round 1 (4 Man)
154-166
11/18
W
FOR 0-0
B. Giese
Charger Wrestling Club
Charger Classic
Round 2 (4 Man)
155-160
11/18
W
F 2-0 0:40
C. Aston
Riverton Wolf Pack Wrestling C
Charger Classic
Round 3 (4 Man)
155-160
11/18
L
F 5-2 1:14
S. Harker
Charger Wrestling Club
Charger Classic
Round 1 (4 Man)
155-160
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024