Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Samuel Jimenez
Results
High School Results
Team Name
Eastvale Elite WC
Eleanor Roosevelt
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/04
L
M FOR
A. Velasquez
War Wc
RMN Events - Clash at Bullhead
Consi of 8 #2
116 lbs
05/04
W
Replay
MD 9-0
K. Geyer
River Valley Dust Devil
RMN Events - Clash at Bullhead
Round of 16
116 lbs
02/16
L
Replay
DEC 12-10
K. Brown
West Torrance
CIF SS Boys Ford Masters Wrestling Meet
2nd Wrestleback (16 Man)
106
02/16
W
Replay
F 5-2 3:22
L. Hodges
Indio
CIF SS Boys Ford Masters Wrestling Meet
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
02/16
L
Replay
F 2-0 0:13
H. Jauregui
Fountain Valley
CIF SS Boys Ford Masters Wrestling Meet
Round 1 (16 Man)
106
02/10
L
Replay
F 2-0 0:54
R. Fernandez
San Gorgonio
CIF SS Boys Individuals Central Div
Medals
106
02/10
L
Replay
F 9-4 3:18
E. Echeveste
Bonita
CIF SS Boys Individuals Central Div
Cons Semis
106
02/10
W
Replay
DEC 6-3
G. Lopez
Santa Fe
CIF SS Boys Individuals Central Div
Semis & Round of 8
106
02/10
W
Replay
F 4-0 2:33
M. Morales
Walnut
CIF SS Boys Individuals Central Div
Round of 12
106
02/09
L
Replay
F 4-1 1:56
M. Blackston
Centennial Corona
CIF SS Boys Individuals Central Div
Quarters & Round of 16
106
02/09
W
Replay
MD 16-5
A. Torres
Channel Islands
CIF SS Boys Individuals Central Div
Round 2
106
02/09
W
Replay
F 6-2 3:24
D. Pedroza
Glendora
CIF SS Boys Individuals Central Div
Round 1
106
01/13
L
FOR 0-0
U. Cruz
Paloma Valley
Temecula Valley Battle for the Belt
Round of 12 (blood round)
106
01/12
W
Replay
DEC 8-3
D. Tait
Temescal Canyon
Temecula Valley Battle for the Belt
Quarters & Round of 16
106
01/12
W
Replay
F 2-3 2:19
D. Leonard
Del Oro
Temecula Valley Battle for the Belt
Cons 2
106
01/12
L
Replay
F 6-1 1:11
X. Garcia
Clovis West
Temecula Valley Battle for the Belt
Champ 2 Cons 1
106
01/12
W
Replay
F 6-1 2:31
P. Leffard
Chaparral
Temecula Valley Battle for the Belt
Champ 1
106
01/06
L
DEC 13-11
S. Olivier
Notre Dame
Riverside County Championships
All Medals
106
01/06
L
M FOR 6-2
O. Lopez
Hamilton
Riverside County Championships
Semis & Round of 8
106
01/06
W
MD 12-4
M. Ladines
Lakeside
Riverside County Championships
Round of 12 (blood round)
106
01/06
W
DEC 7-1
N. Trujillo
Shadow Hills
Riverside County Championships
Quarters & Round of 16
106
01/06
W
DEC 9-5
G. Manzo
Canyon Springs
Riverside County Championships
Cons 2
106
01/05
W
F 19-5 3:21
R. Nord
Santa Rosa Academy
Riverside County Championships
Champ 2 Cons 1
106
01/05
L
F 6-3 4:24
D. Shaposhnick
Great Oak
Riverside County Championships
Champ 1
106
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024