Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Today · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Edward Howell
Results
High School Results
Team Name
Richmond Hill
Richmond Hill HS
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/06
L
DEC 6-4
C. Davis
Pierce County HS
Port City Nigel Hamilton Memorial
Placement Matches (16 Man)
126
01/06
L
MD 16-6
P. Nunez
Coffee
Port City Nigel Hamilton Memorial
4th Wrestleback (16 Man)
126
01/06
W
F 4-0 2:54
T. Foster
Camden County
Port City Nigel Hamilton Memorial
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
01/06
W
F 10-4 2:21
J. Blackmon
Statesboro
Port City Nigel Hamilton Memorial
2nd Wrestleback (16 Man)
126
01/06
L
MD 18-9
M. Favazza
Wayne County HS
Port City Nigel Hamilton Memorial
Round 1 (16 Man)
126
12/22
W
F 2-2 0:32
A. Wine
Effingham County
Ernest Homes St. Nick Duals
Round 1
126
12/22
L
MD 11-1
S. Hutchinson
Brunswick
Ernest Homes St. Nick Duals
Round 1
126
12/18
L
MD 14-5
E. Santana
South Effingham
Ernest Homes St. Nick Duals
Round 1
126
12/04
W
DEC 9-2
K. Mosley
Richmond Hill HS
Northgate Friday Night Quad
Round 1
126
11/22
L
F 4-1 2:12
M. Favazza
Wayne County HS
Buccaneer Brawl Scramble
Placement
126
11/21
W
DEC 11-6
T. Holland
McIntosh County Academy
Buccaneer Brawl Scramble
Round 4 (10 Man)
126
11/21
W
F 2-0 0:54
K. Sanders
Dublin High School
Buccaneer Brawl Scramble
Round 3 (10 Man)
126
11/21
W
FOR 0-0
H. Beverly
Charlton County High School
Buccaneer Brawl Scramble
Round 2 (10 Man)
126
11/21
W
F 9-2 5:41
C. Benton
Long County High School
Buccaneer Brawl Scramble
Round 1 (10 Man)
126
11/18
W
F 12-1 3:48
A. Grant
Grovetown A
Westside Thanksgiving Classic
Placement Matches (8 Man)
B-126
11/18
W
F 2-0 1:54
B. Stinnet
Long County High School
Westside Thanksgiving Classic
Semis & 1st WB (8 Man)
B-126
11/18
W
DEC 5-2
C. Benton
Long County High School
Westside Thanksgiving Classic
Quarterfinals (8 Man)
B-126
11/15
W
DEC 2-0
D. Phillips
Ware County
15 Annual Swamp Duals
Round 1
132
11/15
W
F 4-2
A. Gaiter
Bainbridge
15 Annual Swamp Duals
Round 1
132
11/15
W
DEC 7-1
J. Mathews
Berrien County
15 Annual Swamp Duals
Round 1
132
11/11
L
F 5-0
P. Washnock
Lowndes HS
Ware County Swamp Duals
Round 1
132
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024