Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jase Baker
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Team Name
Nolensville
Patterson Mill
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
F 6-2 3:41
L. Layne
C. Milton Wright
2024 UCBAC Championships
Consolation - 2nd Round
120
02/17
L
TF 15-0 1:53
T. Blankenship
North Harford
2024 UCBAC Championships
Quarterfinals
120
02/16
W
F 2-0
C. Bursk
Bel Air
2024 UCBAC Championships
Preliminary Round
120
02/04
W
F 7-0 4:00
S. Rupp
Francis Scott Key
Falcon Invitational
COED 5th Place
120
02/03
L
MD 19-5
J. Seebach
Frederick
Falcon Invitational
COED Round 7 - Consi Semi
120
02/03
W
F 9-2 2:02
R. Kneidl
Arch Bishop Curley
Falcon Invitational
COED Round 6 - Consi quarters
120
02/03
L
F 2-0 0:57
C. Wasmer
Winters Mill
Falcon Invitational
COED Round 2 - Quarters
120
02/03
W
F 10-6 5:46
S. Rupp
Francis Scott Key
Falcon Invitational
COED Round 1 - Prelims
120
01/12
L
DEC 10-3
K. Allan
North East
Tomahawk Duals
Placement (4 Team)
120
01/12
L
F 2-5 2:21
M. Barnes
Loch Raven
Tomahawk Duals
Round 5 (8 Team)
120
01/12
L
F 10-0 3:10
C. Galbreath
Edgewood
Tomahawk Duals
Round 4 (8 Team)
120
01/12
L
F 7-1 5:47
A. Godar
Eastern Tech
Tomahawk Duals
Round 6 (8 Team)
120
01/12
W
MD 14-6
J. Cosola
Fallston
Tomahawk Duals
Round 1 (8 Team)
120
01/12
L
F 2-0 2:23
C. Melvin
North Caroline
Tomahawk Duals
Round 7 (8 Team)
120
01/12
L
F 11-2 2:45
V. Kirby
Havre de Grace
Tomahawk Duals
Round 3 (8 Team)
120
01/12
L
F 2-0 0:32
A. Stanton
Perry Hall
Tomahawk Duals
Semis (4 Team)
120
11/12
W
F 5-1 2:11
S. Hall
Summit
Nolensville Knights Tournament
Round 3 (4 Man)
152-154
11/11
L
F 6-0 2:53
B. Walton
Spring Hill
Nolensville Knights Tournament
Round 2 (4 Man)
152-154
11/11
L
F 4-1 2:26
H. Smith
Franklin
Nolensville Knights Tournament
Round 1 (4 Man)
152-154
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023