Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
Tomorrow · 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Andrew Hood
Results
Videos
High School Results
Team Name
Pike County
Pike County High School
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
F 2-2 1:01
L. Bledsoe
Jackson
GHSA Class 3A Area 2
Consi Semi
285
02/03
L
DEC 2-1 TB1
C. Horton
Mary Persons
GHSA Class 3A Area 2
Semis and WB3
285
01/19
L
Replay
DEC 3-2
J. Mundy
Morgan County
GHSA 3A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Round 1 (16 Team)
285
01/19
L
Replay
F 2-0 0:31
C. Creager
Calvary Day School
GHSA 3A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
2nd Wrestleback (16 Team)
285
12/22
L
DEC 3-1 SV
J. Chandler
Darlington School
3rd Annual Garvin Edwards Hall of Fame
4th Wrestleback (16 Man)
285
12/22
L
F 2-0 2:32
J. Johnson
Adairsville High School
3rd Annual Garvin Edwards Hall of Fame
Semis
285
12/21
W
DEC 2-0
D. Rodriguez
Rome High School
3rd Annual Garvin Edwards Hall of Fame
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
12/18
L
F 0-0 4:00
L. Phillips
Northwest Whitfield High
Clash at the Creek Duals
Round 1
285
12/04
L
F 0-0
J. Tyner
Northside Columbus
King of The County
Placement (16 Man)
285
12/02
W
DEC 4-1
D. Jessie
Hardaway
King of The County
Cons. Semis (16 Man)
285
12/02
W
DEC 3-2
M. Lopez
Northside Columbus
King of The County
Semis & WB (16 Man)
285
12/02
L
DEC 1-0
W. Sappington
Harris County
King of The County
Quarters & WB (16 Man)
285
12/02
W
F 2-0 3:01
B. Zdravkov
Mcintosh
King of The County
Round 3 (16 Man)
285
12/02
W
F 0-2 0:42
F. Green
Perry
King of The County
Round 2 (16 Man)
285
12/02
W
F 0-0 0:43
B. Dupont
Jordan
King of The County
Round 1 (16 Man)
285
11/20
W
F 2-0 0:47
D. Rosales
Denmark
Red Elephant
Round 1
285
11/18
W
F 0-0 0:21
T. Jones
Brookwood
Red Elephant
Round 1
285
11/12
W
DEC 5-1
S. Clark
McIntosh
2023 McIntosh Invitational
Round 5 (6 Man)
285
11/11
L
F 0-0 1:35
N. Underwood
Whitewater
2023 McIntosh Invitational
Round 4 (6 Man)
285
11/11
W
F 3-0 4:38
K. McCoy
Upson Lee
2023 McIntosh Invitational
Round 3 (6 Man)
285
11/11
L
F 1-6 2:29
H. Smith
South Gwinnett
2023 McIntosh Invitational
Round 2 (6 Man)
285
11/11
W
F 7-1 1:31
C. Gresham
Upson Lee
2023 McIntosh Invitational
Round 1 (6 Man)
285
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020