Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Taylor Townsend
Results
Videos
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 6-2 2:57
B. Thomas
Cedartown
GHSA Class 4A Section A
Quarters & 1st WB (16 Man)
150
02/10
L
F 8-3 3:13
I. Martinez
Hardaway
GHSA Class 4A Section A
Round 1 (16 Man)
150
02/03
W
F 5-4 2:58
C. Ellison
Burke County
GHSA Class 4A Region 3
Placements
150
02/03
L
F 2-0 0:54
K. Meriwether
Benedictine Military School
GHSA Class 4A Region 3
Semis and WB3
150
02/03
W
F 12-3 3:21
J. Tripp
Islands
GHSA Class 4A Region 3
Quarters and WB1
150
01/19
L
Replay
TF 17-0 2:50
S. Golsby
Luella
GHSA 4A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Quarters & 1st WB (16 Team)
150
01/19
L
Replay
F 2-0 0:57
K. Meriwether
Benedictine Military School
GHSA 4A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
2nd Wrestleback (16 Team)
150
01/19
W
Replay
F 8-2 2:38
C. Grier
Troup
GHSA 4A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Round 1 (16 Team)
150
12/09
L
MD 9-1
L. Boyette
Sandalwood Senior
23rd Annual Rebel Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
157
12/09
L
F 2-0 1:00
J. Lafontaine
Effingham County
23rd Annual Rebel Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
157
12/01
L
F 2-0 0:48
D. McFarland
Screven County
17th Annual Yellow Jacket Duals
Round 1 (4 Team)
157
12/01
L
F 4-2 3:38
T. Hughes
Brantley County HS
17th Annual Yellow Jacket Duals
Round 2 (4 Team)
157
11/22
W
F 2-2 0:23
A. Bradley
Bridges Prep School
Buccaneer Brawl Scramble
Round 6 (12 Man)
157
11/21
W
FOR 0-0
H. Toler
Savannah Christian School
Buccaneer Brawl Scramble
Round 5 (12 Man)
157
11/21
L
TF 17-2 2:00
N. Hampton
Richmond Hill
Buccaneer Brawl Scramble
Round 4 (12 Man)
157
11/21
W
F 7-1 1:03
I. Keefe
islands High School
Buccaneer Brawl Scramble
Round 3 (12 Man)
157
11/21
L
F 5-0 1:38
M. Johnson
Charlton County High School
Buccaneer Brawl Scramble
Round 2 (12 Man)
157
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020