Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Trevin Battle
Results
High School Results
High School
High School
International
Team Name
Cane Ridge
Cane Ridge High School
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/09
W
F 2-0 1:04
G. Hernandez
Walker Valley
NHSCA Fresh/Soph TN State Tournament
Round 5 (10 Man)
150
03/09
W
F 9-2 3:18
*. Shriver***
Lebanon
NHSCA Fresh/Soph TN State Tournament
Round 3 (10 Man)
150
03/09
W
F 8-2 3:25
T. Brady
Stewarts creek
NHSCA Fresh/Soph TN State Tournament
Round 1 (10 Man)
150
02/10
L
F 6-0 1:40
S. Smith
Warren Co.
TSSAA Region 4 Class AA
4th Wrestleback (16 Man)
150
02/10
W
F 2-4 2:17
B. Huffmire
Rockvale
TSSAA Region 4 Class AA
Semis & 3rd WB (16 Man)
150
02/10
W
DEC 6-4
K. Coffee
Antioch
TSSAA Region 4 Class AA
2nd Wrestleback (16 Man)
150
02/10
L
DEC 5-1
C. Anderson
Oakland
TSSAA Region 4 Class AA
Quarters & 1st WB (16 Man)
150
01/30
W
F 6-0 0:57
S. Ruiz
Hillsboro
Tri @Hillsboro, Cane Ridge & Centennial
Round 1
150
01/25
L
F 11-2 2:43
I. Thephavong
Blackman
Cane Ridge @ Blackman
Round 1
150
01/24
L
F 2-0 1:40
R. Comer
Centennial
Tri @Hillsboro, Cane Ridge & Centennial
Round 1
150
01/13
W
DEF 4-3 3:00
J. Hartzog
James Lawson
James Lawson Invitational
3rd (16 Man)
150
01/13
W
F 10-9 4:44
K. Coffee
Antioch
James Lawson Invitational
4th Wrestleback (16 Man) and FInals
150
01/13
L
F 2-0 1:27
J. Zuniga
Cornersville
James Lawson Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
150
01/13
W
F 9-4 3:35
D. Martinez
Hunters Lane
James Lawson Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
150
01/12
L
F 10-8 2:00
D. Muto
Siegel
Cane Ridge @ Siegel
Round 1
---
01/10
W
F 4-4 1:46
M. Batts
East Nashville Magnet School
Tri - Glencliff, East Magnet
Round 1
150
01/02
W
F 3-0 0:23
A. Schlicht
Ravenwood
WI@10am @Ravenwood with Spring Hill, Beech, Collierville, Northwest and Cane Ridge
Round 1
157
01/02
L
F 13-0 3:18
A. Osburn
Ravenwood
WI@10am @Ravenwood with Spring Hill, Beech, Collierville, Northwest and Cane Ridge
Round 1
165
12/29
L
F 10-0 3:16
D. Berwadi
John Overton
CANE RIDGE AND Riverdale @overton
Round 1
165
12/28
W
F 4-1 1:45
J. Ledbetter
Riverdale
CANE RIDGE AND Riverdale @overton
Round 1
157
12/15
W
F 6-3 3:33
M. Townsend
Hunters Lane
Quad - Hunters Lane, East Magnet & Pearl-Cohn
Round 1
157
12/15
W
F 16-11 5:00
I. Caruthers
East Nashville Magnet School
Quad - Hunters Lane, East Magnet & Pearl-Cohn
Round 1
157
12/13
W
F 5-10 3:56
V. Johnson
Gallatin
Tri - Mt. Juliet & Gallatin
Round 1
157
12/06
W
F 3-4 1:37
G. Cope
Lavergne
LaVergne Tri Meet
Round 1
157
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024