Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Matthew Russell
Results
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
W
F 4-2 3:17
B. Fowler
Heritage
Arkansas -6A Dual State Championships
Semis & 1st WB (8 Team)
Boys 190
02/03
L
DEC 8-6
L. Keck
Bentonville
Arkansas -6A Dual State Championships
Placement Matches (8 Team)
Boys 190
01/27
W
DEC 12-8
P. Riley
Little Rock Central
Bryant Hornet Swarm
1st
190
01/27
W
F 9-1 5:15
I. Ibrahim-maiga
Conway
Bryant Hornet Swarm
Champ Semi
190
01/27
W
F 2-0 1:13
E. Recktenwald
Mountain Home
Bryant Hornet Swarm
Quarters (12 Man)
190
01/13
W
F 2-0 1:13
E. Matykiewicz
Summit
CBHS Duals 2024
Round 3 (10 Team)
190
01/13
W
F 8-0 2:22
K. Neal
Germantown
CBHS Duals 2024
Round 1 (10 Team)
190
01/13
L
MD 12-1
K. Bates
Boyd Buchanan
CBHS Duals 2024
Round 5 (10 Team)
190
01/13
W
F 8-2 2:59
S. Iroh
Collierville
CBHS Duals 2024
Round 2 (10 Team)
190
01/05
W
F 5-2 3:20
W. Richardson
Wylie
Grapevine Duals
Round 1 (8 Team)
215
01/05
L
DEC 10-7
D. Thomas
Grapevine
Grapevine Duals
Finals (2 Team)
190
01/05
W
DEC 14-11
K. Tavai
Frisco Panther Creek
Grapevine Duals
Round 4 (8 Team)
215
01/05
L
TF 16-0 4:34
A. Jurasek
Keller
Grapevine Duals
Round 5 (8 Team)
215
01/05
W
F 2-0 1:32
R. Velasquez
Midlothian Heritage
Grapevine Duals
Round 3 (8 Team)
190
01/05
W
F 4-1 1:32
L. Franco
Plano East
Grapevine Duals
Round 2 (8 Team)
190
01/05
W
F 2-0 0:59
m. famero
CACHE
Grapevine Duals
Round 7 (8 Team)
190
01/05
L
DEC 7-2
C. Williams
Anna
Grapevine Duals
Round 6 (8 Team)
190
12/17
W
F 2-0 1:02
D. Thomas
Grapevine
2023 Bring the Hammer - Men
Gold 5&7 (Arena)
190
12/16
L
DEC 9-6
D. Mesloh
Parkway
2023 Bring the Hammer - Men
Gold WB 1 (Arena)
190
12/16
L
DEC 9-8
M. Watkins
TAHLEQUAH
2023 Bring the Hammer - Men
Gold Qtrs (Arena)
190
12/16
L
F 11-3 5:47
T. Hockett
CUSHING
2023 Bring the Hammer - Men
Round 5 (24 Man)
190
12/16
W
F 5-0 0:40
P. Riley
Little Rock Central
2023 Bring the Hammer - Men
Round 4 (24 Man)
190
12/16
W
F 2-0 0:54
I. Beltran
Christian Brothers
2023 Bring the Hammer - Men
Round 3 (24 Man)
190
12/16
W
TF 18-3 5:44
T. Colen
PERRY
2023 Bring the Hammer - Men
Round 2 (24 Man)
190
12/15
W
F 2-0 1:04
L. King
Greenwood
2023 Bring the Hammer - Men
Round 1 (24 Man)
190
12/09
L
DEC 5-3
T. Price
Pottsville
Ram Rumble Varsity
Round 5 (12 Man)
190A
12/09
W
F 4-0 2:23
E. Recktenwald
Mountain Home
Ram Rumble Varsity
Round 4 (12 Man)
190A
12/09
W
F 4-1 1:18
T. Brenton
Bauxite
Ram Rumble Varsity
Round 2 (12 Man)
190A
12/09
W
F 16-4 3:36
J. Smith
Sheridan
Ram Rumble Varsity
Round 1 (12 Man)
190A
12/02
L
MD 11-0
C. Miller
Memphis University School
Stewart Schay Black Horse Invitational
5th Place Matches (32 Man)
190
12/02
L
MD 8-0
B. Neal
Nolensville
Stewart Schay Black Horse Invitational
6th Wrestleback (32 Man)
190
12/02
W
F 5-0 1:29
E. Franks
Montgomery Bell Academy
Stewart Schay Black Horse Invitational
5th Wrestleback (32 Man)
190
12/02
W
DEC 6-4
E. Cortez
Christian Brothers
Stewart Schay Black Horse Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
190
12/02
W
F 2-0 2:08
C. Coulombe
St. Benedict At Auburndale
Stewart Schay Black Horse Invitational
3rd Wrestleback (32 Man)
190
12/02
W
F 2-0 0:38
J. Coston
Benton
Stewart Schay Black Horse Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
190
12/02
L
Replay
F 6-2 3:44
V. Bianca
Grissom
Stewart Schay Black Horse Invitational
Round 2 (32 Man)
190
12/01
W
Replay
F 2-0 1:13
T. Abrams
Nolensville
Stewart Schay Black Horse Invitational
Round 1 (32 Man)
190
11/18
W
F 2-2 2:52
C. Robison
North DeSoto
14th Annual Heath Invitational (Boys)
3rd Place
B190
11/18
W
F 2-0 0:50
E. Woolston
Frisco Lone Star
14th Annual Heath Invitational (Boys)
2nd 4th 6th WB
B190
11/18
W
F 2-0 0:33
N. Wolf
Little Elm
14th Annual Heath Invitational (Boys)
Semi 1st 3rd 5th WB
B190
11/18
W
F 2-0 0:50
D. Jallah
Arlington Seguin
14th Annual Heath Invitational (Boys)
Consol WB 16 & 32
B190
11/17
W
F 2-0 0:20
C. Reed
Frisco Panther Creek
14th Annual Heath Invitational (Boys)
Quarters & Consol WB
B190
11/17
L
F 4-2 4:28
H. Jackson
Bishop Lynch Hs
14th Annual Heath Invitational (Boys)
Round 2 32 Round 1 16
B190
11/04
W
F 2-0 3:06
C. Soriano
Arkansas
Fayetteville Kickoff Classic
1st & 3rd (16 Man)
190
11/04
W
F 2-0 1:10
C. Dean
Rogers Heritiage High School Wrestling
Fayetteville Kickoff Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
190
11/04
W
F 10-0 1:02
E. Gahr
Van Buren High School Wrestling
Fayetteville Kickoff Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
190
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020