Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Maddix Kite
Results
Videos
High School Results
Team Name
Van Buren
Van Buren County
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 2-0 0:45
K. Gates
West Branch
IHSAA 1A District 8 @ Pleasantville
Semis & WB (12 Man)
150
02/10
L
F 2-0 1:36
J. Libe
Sigourney-Keota
IHSAA 1A District 8 @ Pleasantville
Quarters (12 Man)
150
02/10
W
F 7-0 1:18
H. Deutsch
Pekin
IHSAA 1A District 8 @ Pleasantville
Round 1 (12 Man)
150
02/02
W
F 5-0 2:21
n. schooley
Davis County
DC Quad
Round 1
157
02/02
L
F 2-4 2:46
T. Griffin
Oskaloosa
DC Quad
Round 1
150
02/01
L
F 2-2 0:58
C. Jacobs-Jewell
New London
DC Quad
Round 1
150
01/31
W
F 12-2 4:33
T.
WACO, Wayland
LT/VB @ WACO
Round 1
150
01/27
L
F 3-2 1:51
K. Kelly
New London HS
2024 SEISC Tournament
WB & Semis
150
01/27
L
F 4-2 2:20
T. Phillips
Columbus Community/WMU
2024 SEISC Tournament
Quarters
150
01/26
W
F 2-0 0:42
J. Honts
Louisa-Muscatine
Burlington Notre-Dame, L-M, Van Buren @ New London
Round 1
150
01/26
L
F 6-1 2:37
C. Mincer
Burlington Notre Dame
Burlington Notre-Dame, L-M, Van Buren @ New London
Round 1
150
01/06
L
M FOR 0-0
J. Wyatt
Sigourney
Ottumwa Invitational 2024
Placement Matches (24 Man)
150
01/06
L
F 2-0 1:02
K. Chapman
Tipton
Ottumwa Invitational 2024
Round 5 (24 Man)
150
01/06
L
F 2-0 0:54
J. Libe
Sigourney
Ottumwa Invitational 2024
Round 2 (24 Man)
150
01/06
L
F 4-1 1:09
J. Avila
Iowa City, West
Ottumwa Invitational 2024
Round 1 (24 Man)
150
12/15
L
F 2-0 0:53
S. Adams
Columbus/WMU
Van Buren County, Columbus, Wapello
Round 1
157
12/15
W
DEC 22-15
J. Chamberlin
Wapello
Van Buren County, Columbus, Wapello
Round 1
157
12/09
L
F 5-2 3:29
D. DeBoef
North Mahaska
2023 Tri-County/EV Wrestling Tournament
Placement Matches (8 Man)
150
12/09
L
DEC 4-0
G. Gambrall
Iowa City, West
2023 Tri-County/EV Wrestling Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
150
12/08
W
F 2-0 0:34
C. Elder
WACO, Wayland
Pekin Duals
Round 1
150
12/08
L
F 4-1 0:51
M. Johnson
Mediapolis
Pekin Duals
Round 1
150
12/08
W
F 8-2 3:25
J. Honts
Louisa-Muscatine
Pekin Duals
Round 1
150
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024