Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Lily Doyle
Results
Videos
High School Results
Team Name
Argyle
Argyle (Girls)
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
Replay
MD 10-2
M. Blue
Northwest
2024 UIL Girls State Championship
Cons 2
5A 132
02/16
W
Replay
F 2-5 2:37
G. Eckert
Comal Pieper
2024 UIL Girls State Championship
Quarters and Cons 1
5A 132
02/16
L
Replay
DEC 9-7 SV
M. Hammarbeck
Amarillo
2024 UIL Girls State Championship
Round 1
5A 132
02/10
W
DEC 8-6 SV
A. Indalsingh
Burleson
UIL Girls Region 2-5A
Finals
132
02/10
W
F 2-0 1:00
R. Hahn
Frisco
UIL Girls Region 2-5A
Rd 6: Cons Semis
132
02/09
L
DEC 7-0
D. Stapp
Frisco Emerson
UIL Girls Region 2-5A
Rd 4: Semis and 3WB
132
02/09
W
F 7-7 4:27
A. Indalsingh
Burleson
UIL Girls Region 2-5A
Rd 2: Qrtrs & 1st WB
132
02/09
W
F 2-0 1:58
M. Azpeitia
Dallas Jefferson
UIL Girls Region 2-5A
Round 1 (16 Man)
132
02/03
L
F 4-0 3:31
M. Blue
Northwest
UIL Girls District 5-5A
Round 6
132
02/03
W
F 2-0 1:14
J. Conkle
North Richland Hills Birdville
UIL Girls District 5-5A
Round 4
132
02/03
W
F 2-0 1:01
T. Reed
Fort Worth Western Hills
UIL Girls District 5-5A
Round 2
132
01/25
W
F 2-2 0:33
R. Roland
Frisco Wakeland
Frisco Wakeland @ Argyle
Round 1
132
01/20
W
F 2-0 0:19
K. Foster
Keller
13th Annual Ladies Coyote Classic
Rd 6: Placement
132
01/20
W
F 6-0 2:30
F. Bennett
The Colony Girls
13th Annual Ladies Coyote Classic
Rd 4: Semis
132
01/20
W
F 4-0 0:59
S. Duehning
Northwest Nelson
13th Annual Ladies Coyote Classic
Rd 2: Quarters
132
01/18
W
F 2-2 1:42
J. Molina
Richardson
Richardson @ Argyle
Round 1
132
01/13
L
DEC 9-6
M. Hammarbeck
Amarillo (Girls)
Highway Five Invitational (Girls)
1st Place
132
01/13
W
F 5-0 3:22
S. Dade-Jarrett
Dallas Hillcrest (Girls)
Highway Five Invitational (Girls)
Semis
132
01/13
W
F 2-1 1:39
T. Fetty
Melissa (Girls)
Highway Five Invitational (Girls)
Quarters
132
01/13
W
F 2-0 0:34
E. Karimova
McKinney North (Girls)
Highway Five Invitational (Girls)
Prelims
132
01/11
W
F 2-2 0:35
B. Taylor
Springtown
Argyle @ Springtown
Round 1
132
01/11
W
F 0-0 0:28
M. Schabel
Aledo
Argyle vs. Aledo
Round 1
138
01/07
W
F 4-5 3:23
R. Conkle
North Richland Hills Birdville
Birdville Bash - Girls
Medal Matches
138
01/06
W
F 8-8 4:20
K. Ndanzia
Melissa (Girls)
Birdville Bash - Girls
Round 4
138
01/06
W
F 2-0 2:42
S. Robertson
Dallas Skyline (Girls)
Birdville Bash - Girls
Round 2
138
12/09
W
F 7-2 2:36
H. Sheppard
Hurst LD Bell
EMS-ISD Tournament Girls
Placement Matches (8 Man)
138
12/09
W
F 9-7 3:33
G. Casas
Saginaw
EMS-ISD Tournament Girls
Semis & 1st WB (8 Man)
138
12/09
W
F 4-4 2:42
R. Conkle
Birdville
EMS-ISD Tournament Girls
Quarterfinals (8 Man)
138
12/02
W
F 2-0 0:27
O. Sandoval
Carrollton Creekview
Girls Mike McCready
Placement Matches (32 Man)
138
12/02
W
F 5-0 1:56
A. Mathias
Aledo
Girls Mike McCready
6th Wrestleback (32 Man)
138
12/02
L
F 4-4 2:00
P. Kelleher
Princeton
Girls Mike McCready
Semis & 5th WB (32 Man)
138
12/02
W
F 2-2 1:30
S. Ford
Mesquite
Girls Mike McCready
Quarters & 3rd WB (32 Man)
138
12/01
W
F 2-0 0:08
S. Llanas
Grand Prairie
Girls Mike McCready
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
11/30
W
F 2-0 2:23
V. Aden
Fort Worth Benbrook
Fort Worth Benbrook @ Argyle
Round 1
152
11/30
W
F 2-0 1:22
K. Stevens
Fort Worth Benbrook
Fort Worth Benbrook @ Argyle
Round 1
145
11/17
W
F 2-0 1:29
S. Martinez
Chisholm Trail
Ladies Talon Tournament
1st & 3rd (16 Man)
145
11/17
W
F 2-0 0:16
A. Taylor
Northwest Eaton
Ladies Talon Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
11/17
W
F 3-2 1:07
E. Gabriel
Lamar
Ladies Talon Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024