Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Miranda Morales
Results
High School Results
Team Name
Argyle
Argyle (Girls)
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/25
W
F 2-0 0:34
R. Roland
Frisco Wakeland
Frisco Wakeland @ Argyle
Round 1
132
01/18
L
F 3-2 3:29
G. Bolanoz
Richardson
Richardson @ Argyle
Round 1
138
01/13
L
F 2-0 1:57
K. Ndanzia
Melissa (Girls)
Highway Five Invitational (Girls)
Semis
132
01/13
W
F 2-4 3:34
D. Kitchell
Anna (Girls)
Highway Five Invitational (Girls)
2nd Wrestleback (16 Man)
132
01/13
L
MD 10-2
N. Carle
Anna (Girls)
Highway Five Invitational (Girls)
Quarters
132
01/13
W
F 4-5 3:22
K. Beavers
Gunter (Girls)
Highway Five Invitational (Girls)
Prelims
132
01/06
L
F 4-0 3:05
T. Fetty
Melissa (Girls)
Birdville Bash - Girls
Round 5
132
01/06
L
F 2-0 0:25
J. Conkle
North Richland Hills Birdville
Birdville Bash - Girls
Round 4
132
01/06
W
F 7-0 1:28
C. Johnson
Fort Worth Boswell (Girls)
Birdville Bash - Girls
Round 2
132
01/06
W
F 2-5 4:25
E. Karimova
McKinney North
Birdville Bash - Girls
Round 1 (16 Man)
132
12/09
W
F 2-5 1:03
W. Butler
Arlington Heights
EMS-ISD Tournament Girls
Placement Matches (8 Man)
132B
12/09
W
F 3-2 3:12
L. Cowan
Boswell
EMS-ISD Tournament Girls
Semis & 1st WB (8 Man)
132B
12/07
L
F 2-1 3:13
H. Joice
North Richland Hills Birdville
Argyle @ North Richland Hills Birdville
Round 1
132
11/30
W
F 2-0 1:40
Z. Brooks
Arlington Martin Girls
JV Mike McCready Memorial
Semis & 1st WB (8 Man)
128-135
11/30
W
F 5-2 3:30
R. Roland
Frisco Wakeland
JV Mike McCready Memorial
Quarterfinals (8 Man)
128-135
11/30
L
F 2-0 0:39
J. Jimenez
Fort Worth Benbrook
Fort Worth Benbrook @ Argyle
Round 1
126
11/17
L
F 2-0 1:44
C. Lollis
Burleson
Ladies Talon Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
138
11/17
L
F 2-0 1:46
J. Davenport
Lamar
Ladies Talon Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
11/17
W
F 5-0 0:30
L. Vazquez
Grand Prairie
Ladies Talon Tournament
Round 1 (16 Man)
138
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024