Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Carter Moore
Results
High School Results
Team Name
Illinois
MANCHESTER
Manchester
Salem
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 0-0 0:16
Z. Wells
Hillsboro
IHSA 1A Sectional @ Vandalia
4th Wrestleback (16 Man)
165
02/10
W
DEC 5-2
J. Grob
Carterville
IHSA 1A Sectional @ Vandalia
Semis & 3rd WB (16 Man)
165
02/10
W
F 0-0 3:35
G. Baldwin
Red Bud
IHSA 1A Sectional @ Vandalia
2nd Wrestleback (16 Man)
165
02/10
L
DEC 6-4
R. Wells
Paris
IHSA 1A Sectional @ Vandalia
Quarters & 1st WB (16 Man)
165
02/03
W
F 2-2 0:55
G. Baldwin
Red Bud
IHSA 1A Regional @ Carlyle
Placement Matches
165
02/03
W
F 7-1 3:57
S. Ache
Belleville (Althoff Catholic)
IHSA 1A Regional @ Carlyle
Semis and WB3
165
02/03
W
DEC 8-6 SV
z. katzmarek
Roxana
IHSA 1A Regional @ Carlyle
Quarters and WB1
165
02/01
W
DEC 5-2
A. Wolter
Red Bud
Triangular
Round 1
175
01/31
W
F 0-0
B. Pethtel
Robinson
Salem @ Robinson
Round 1
175
01/24
L
DEC 4-1
C. Dent
West Frankfort (Frankfort)
Salem @ West Frankfort (Frankfort)
Round 1
165
01/20
L
DEC 6-4
C. Hughey
Campbell Hill
2nd Annual Blackcat Brawl (Boys)
Placement Matches (16 Man)
165
01/20
W
DEC 5-3 SV
C. Dent
West Frankfort
2nd Annual Blackcat Brawl (Boys)
Semis & 3rd WB (16 Man)
165
01/20
W
TF 18-3 4:11
L. Jones
Edwardsville (Metro-East Lutheran)
2nd Annual Blackcat Brawl (Boys)
Quarters & 1st WB (16 Man)
165
01/20
W
F 4-1 0:56
L. Ricklefs
Breeze
2nd Annual Blackcat Brawl (Boys)
Round 1 (16 Man)
165
01/13
L
Replay
DEC 7-2
C. Domer
GARAWAY
2024 Bill Dies Memorial
7th Place
150
01/13
L
Replay
MD 8-0
A. Jeffries
GLENOAK
2024 Bill Dies Memorial
Sat Rd 3 Consi-5th WB (32 Man) 3rd WB (16 Man)
150
01/13
W
Replay
TF 15-0 2:37
J. Boskelly
TWINSBURG
2024 Bill Dies Memorial
Sat Rd 2 Consi-4th WB (32 Man) & 2nd WB (16 Man)
150
01/13
L
Replay
F 7-0 2:40
A. Johnson
CUYAHOGA FALLS
2024 Bill Dies Memorial
Quarters-Champ 3
150
01/12
W
Replay
DEC 3-1
J. Bruner
NORWAYNE
2024 Bill Dies Memorial
Champ 2 + Consi 1
150
01/06
L
DEC 3-2 TB1
T. Kouzoukas
Benton
62nd Annual Murdale Wrestling Tournament
Round 7 (3rd Place)
165
01/06
L
DEC 14-7
M. Gray
McCracken County
62nd Annual Murdale Wrestling Tournament
Round 5 (Semis)
165
01/06
L
Replay
DEC 7-0
C. Myers
Cambridge
61st J.C. Gorman Wrestling Invitational
4th WB
150
01/06
W
DEC 10-8
T. Imboden
Carbondale
62nd Annual Murdale Wrestling Tournament
Round 4.1 (Quarter, Cons Rnd 1)
165
01/06
W
Replay
F 6-0 4:05
A. Wallace
Willard
61st J.C. Gorman Wrestling Invitational
3rd WB (32 Man)
150
01/06
W
DEC 5-3
M. MFF-DENT
West Frankfort
62nd Annual Murdale Wrestling Tournament
Round 2.1 (Pool Rd 2)
165
01/06
W
Replay
MD 10-0
J. SHAFFER
Madison (Mansfield)
61st J.C. Gorman Wrestling Invitational
Cons. Round 2
150
01/05
W
F 2-0 1:19
Z. Bute
Harrisburg
62nd Annual Murdale Wrestling Tournament
Round 1.1 (Pool Rd 1)
165
01/05
L
Replay
DEC 2-1
L. Schlosser
Clear Fork
61st J.C. Gorman Wrestling Invitational
Champ Round 2
150
01/05
W
Replay
MD 10-1
J. Unger
Ontario
61st J.C. Gorman Wrestling Invitational
Preliminary Round Rd CH 1
150
01/04
W
F 8-3 2:32
G. Dimaggio
Fairfield
Fairfield @ Salem
Round 1
175
12/27
W
F 0-0 1:35
J. Hubbard
West Frankfort (Frankfort)
Pinckneyville Quad
Round 1
175
12/19
W
DEC 7-1
K. Prince
Mt. Vernon (H.S.)
Mt. Vernon/Salem Duals
Round 1
165
12/19
W
MD 13-0
B. Diekamper
Carlyle
Carlyle Tri Meet Breese Central, Salem
Round 1
175
12/13
L
MD 15-4
D. Olmstead
Freeburg
Pinckneyville Quad
Round 1
175
12/12
W
MD 15-5
J. Hines
Mt. Carmel
Neal Wilson Invite
Round 1
175
12/09
L
F 15-4 3:28
C. Griffin
Camp Point (Central)
Neal Wilson Invite
Round 1
175
11/25
W
F 0-0
K. Riley
Freeburg
Salem @ Freeburg
Round 1
175
11/22
L
F 5-0 0:50
D.
Anna (A.-Jonesboro)
Trico Quad
Round 1
175
10/28
L
Replay
F 7-0 1:32
T. Casaubon
Texas
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R5 - WB (128 & 64)
165
10/28
W
Replay
F 4-3 1:42
K. Justus
Texas
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R4 - Champ & WB (128, 64, & 32)
165
10/27
L
Replay
F 13-0 3:25
C. Mayes
Tennessee
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R2
165
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024