Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Skadi Carman
Results
Videos
High School Results
Team Name
Richland
Richland (Girls)
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 4-0 3:29
K. Maltos
Sunnyside (Girls)
WIAA Girls 3A/4A Region 4
Semis & 1st WB (8 Man)
100
02/10
L
F 2-0 0:36
G. Pham
Davis (Girls)
WIAA Girls 3A/4A Region 4
Quarterfinals (8 Man)
100
02/03
L
F 2-0 0:56
L. Taitch
Lewis and Clark (Girls)
Girls MCC/GSL 3A/4A Sub Regionals - 2024
Placement
100
02/03
W
MD 9-1
A. Quiroz
Pasco (Girls)
Girls MCC/GSL 3A/4A Sub Regionals - 2024
4th Wrestleback (16 Man)
100
02/02
W
DEC 2-1
M. Trevino
Chiawana (Girls)
Girls MCC/GSL 3A/4A Sub Regionals - 2024
Semis & 3rd WB (16 Man)
100
02/02
W
F 2-0 1:23
B. Day
Hermiston (Girls)
Girls MCC/GSL 3A/4A Sub Regionals - 2024
2nd Wrestleback (16 Man)
100
02/02
L
F 5-0 1:16
L. Taitch
Lewis and Clark (Girls)
Girls MCC/GSL 3A/4A Sub Regionals - 2024
Quarters & 1st WB (16 Man)
100
02/02
W
F 5-0 0:25
A. Small
Ferris (Girls)
Girls MCC/GSL 3A/4A Sub Regionals - 2024
Round 1 (16 Man)
100
01/27
W
F 2-0 1:19
M. Hoffman
Omak (Girls)
Bring Home Da Beef
5th
100
01/27
L
F 1-0 3:30
N. Guzman
Othello (Girls)
Bring Home Da Beef
6th Wrestleback (32 Man)
100
01/27
W
F 2-3 3:49
A. Guerrero
Quincy (Girls)
Bring Home Da Beef
Semis & 5th WB (32 Man)
100
01/27
W
F 2-0 1:35
E. Shephard
Grandview (Girls)
Bring Home Da Beef
4th Wrestleback (32 Man)
100
01/27
L
F 4-3 3:23
J. Barrera
Othello (Girls)
Bring Home Da Beef
Quarters & 3rd WB (32 Man)
100
01/27
W
F 2-0 1:24
N. Selam
Lake Roosevelt (Girls)
Bring Home Da Beef
Round 2 Champ & WB (32 Man)
100
01/10
W
F 0-0 1:41
A. Hernandez
Pasco (Girls)
Richland (Girls) @ Pasco (Girls)
Round 1
100
01/06
L
Replay
F 7-0 1:40
C. Palomo
Sprague
2024 Braided 64
Round 6
100lbs
01/06
W
Replay
F 4-0 1:42
A. Hernandez
Pasco (Girls)
2024 Braided 64
Round 5 Consi
100lbs
01/06
L
Replay
F 6-4 5:33
J. Shultz
Sedro-Woolley (Girls)
2024 Braided 64
Round 4
100lbs
01/05
W
Replay
F 2-0 1:56
L. Nichols
Chief Sealth (Girls)
2024 Braided 64
Round 2
100lbs
12/28
W
F 2-0 1:22
O. Morales
Chiawana (Girls)
2023 Winter Cup - Girls JV
1st & 3rd (16 Man)
105
12/28
W
F 2-0 0:46
A. Hernandez
Pasco (Girls)
2023 Winter Cup - Girls JV
Semis & 3rd WB (16 Man)
105
12/28
W
F 2-0 0:42
C. Stalder
Kamiakin (Girls)
2023 Winter Cup - Girls JV
Quarters & 1st WB (16 Man)
105
12/22
L
Replay
F 1-4 3:42
J. Orozco
Prosser (Girls)
Best of the West - Women`s Invite 2023
Semis & 5th WB (32 Man)
100
12/22
W
Replay
F 5-2 2:03
A. Torres
Middleton
Best of the West - Women`s Invite 2023
4th Wrestleback (32 Man)
100
12/22
L
Replay
F 7-1 1:36
M. Chavez
Connell
Best of the West - Women`s Invite 2023
Quarters & 3rd WB (32 Man)
100
12/22
W
Replay
F 2-0 1:27
J. Tucker
Prosser (Girls)
Best of the West - Women`s Invite 2023
Round 2 Champ & WB (32 Man)
100
12/09
L
F 2-1 2:16
K. Maltos
Sunnyside
War of the Roses
Round 5 - Con
100
12/09
W
F 2-0 0:25
A. Aguilar
Dallas
War of the Roses
Round 4 - Cons/ 4 man pools
100
12/09
L
F 4-0 2:26
Z. Brewer
Willamaina
War of the Roses
Round 3 - Champ (32 man only)
100
12/09
W
F 2-0 1:40
B. Varner
Aloha
War of the Roses
Round 2 Champ
100
12/08
W
F 1-0
B. Day
Hermiston (Girls)
Hermiston (Girls) @ Richland (Girls)
Round 1
100
12/06
W
F 0-0
L. Julian
Kennewick (Girls)
Kennewick (Girls) @ Richland (Girls)
Round 1
100
12/02
L
F 0-8 3:36
C. Olivares
Southridge (Girls)
Kennewick Lioness Invitational
Semis & 5th WB (32 Man)
100
12/02
W
F 4-1 2:42
A. Gonzalez
Toppenish (Girls)
Kennewick Lioness Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
100
12/02
L
F 2-0 1:13
G. Cambron
Hanford (Girls)
Kennewick Lioness Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
100
12/01
W
MD 9-0
O. Sanchez
Granger (Girls)
Kennewick Lioness Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
100
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024