Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Christopher Belair
Results
Videos
High School Results
Team Name
Zimmerman
Zimmerman Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
DEC 7-3
C. Michels
Howard Lake-Waverly-Winsted
MSHSL Section 6AA Individual
3: WB 3
133
02/24
W
F 2-0 1:10
E. Schaller
Big Lake
MSHSL Section 6AA Individual
2.5: WB 2
133
02/24
L
F 13-2 5:09
W. Wall
Foley
MSHSL Section 6AA Individual
2: Quarterfinals
133
02/23
W
F 5-2 2:52
B. Schulte
Albany
MSHSL Section 6AA Individual
1: Round of 16
133
02/15
W
F 0-0 4:48
G. Terning
Dassel-Cokato-Litchfield
MSHSL Team Section 6AA
Champ - Round 1 (16 Team)
133
02/10
W
F 4-2 3:57
J. Knutson
Crookston
Albany Purple Pride Invite
5th Place & RR 3
133
02/10
W
F 8-4 3:00
G. Muellner
Becker
Albany Purple Pride Invite
WB 2
133
02/09
L
F 19-6 5:21
T. Mick
Pequot Lks-Pine River-B
Albany Purple Pride Invite
Quarters & RR 1
133
01/26
L
DEC 10-6
E. Block
Dassel-Cokato-Litchfield
Zimmerman @ Dassel-Cokato-Litchfield
Round 1
133
01/20
L
F 2-1 3:56
C. Nathe
Osakis
Pirate Wrestling Classic
Round 2
133
01/20
L
DEC 12-5
D. Hedblom
Rock Ridge
Pirate Wrestling Classic
Round 1 (5 Man)
133
01/20
W
DEC 5-0
Z. Hylton
Cambridge-Isanti
Zimmerman Tri
Round 1
133
01/19
W
F 4-0 3:23
C. Duvall
North Branch
Zimmerman Tri
Round 1
133
01/06
L
DEC 11-4
A. Graves
Rush City-Braham
Mora Invite
Semis & 3rd WB (16 Man)
133
01/06
L
F 6-1 2:59
C. Adickes
Mille Lacs Raiders
Mora Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
133
01/06
W
DEC 5-0
N. Utsch
Paynesville Area
Paynesville Area @ Zimmerman
Round 1
133
12/28
W
DEC 8-5
C. Hanson
Dover-Eyota
Rogers Holiday Matness - Girls/JV 2023
Round 2
132-143
12/28
W
F 9-0 3:20
C. Dixon
St. Michael-Albertville
Rogers Holiday Matness - Girls/JV 2023
Round 1
132-143
12/28
L
F 8-2 5:36
R. Bright
Champlin Park
Champlin Park @ Zimmerman
Round 1
145
12/16
L
F 14-5 4:48
M. Johnson
Mahnomen-Waubun
2023 Monticello Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
139
12/16
L
DEC 7-6
C. Walz
Mahnomen-Waubun
2023 Monticello Invitational
Round 1 (16 Man)
139
12/16
W
F 2-0 0:39
J. White
Coon Rapids
2023 Monticello Invite JV
Round 1
189
12/15
L
F 8-2 5:36
R. Bright
Champlin Park
Champlin Park & White Bear Lake @ Zimmerman
Round 1
145
12/08
L
F 11-2 3:29
V. Barz
Sauk Rapids-Rice
Zimmerman Tri
Round 1
139
12/08
W
F 4-1 1:46
b. nolan
Milaca-Faith Christian
Zimmerman Tri
Round 1
139
10/22
L
Replay
F 5-2 2:00
L. Honzik
Pinnacle Wrestling Club
North Star Tournament 2023
Round 3
145
10/22
L
Replay
F 2-0 1:31
Z. Williams
Minnesota
North Star Tournament 2023
Round 3
145
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024