Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Manny Johnson
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
F 10-1 3:47
Z. Thompson
Fosston-Bagley
MSHSL Section 8A Individual
1st Place
139
02/24
W
F 12-5 3:50
C. Koll
United North Central Warriors
MSHSL Section 8A Individual
Semifinals
139
02/23
W
NC 0-0
C. Koll
United North Central Warriors
MSHSL Section 8A Individual
2nd Place
139
02/17
L
F 0-0 3:31
A. Hauck
Barnesville
MSHSL Team Section 8A
Quarterfinals (8 Team)
145
02/09
L
F 6-2 3:28
C. Koll
United North Central Warriors
Fertile-Beltrami/UNC/Crookston/MW Quad
Round 1
139
02/09
W
F 2-0 1:11
J. Ystenes
Fertile-Beltrami
Fertile-Beltrami/UNC/Crookston/MW Quad
Round 1
139
02/09
W
F 2-0 1:51
L. Perala
Crookston
Fertile-Beltrami/UNC/Crookston/MW Quad
Round 1
145
02/07
L
F 7-0 3:28
Z. Thompson
Fosston-Bagley
M/W, Park Rapids & Foston Bagley Triangular
Round 1
139
02/03
L
F 9-3 4:56
E. Motta
Thief River Falls
Northwest Invitational
Round 3 (4 Man)
139
02/03
W
F 6-1 3:55
B. Jenson
Badger Greenbush Middle River
Northwest Invitational
Round 2 (4 Man)
139
02/03
W
F 7-7 5:00
J. Anderson
Roseau
Northwest Invitational
Round 1 (4 Man)
139
01/24
L
DEC 10-3
F. Johnson
Kindred
Kindred, UCB, Mahnomen Triangular
Round 1
145
01/20
L
DEC 5-2
J. Suhr
Valley CIty
2024 Storhaug Invitational
WB2
145
01/20
W
F 2-0 0:45
B. Satrum
Ellendale-Edgeley-Kulm
2024 Storhaug Invitational
Quarters/ WB1
145
01/19
L
DEC 9-7
J. Dick
Lisbon
2024 Storhaug Invitational
Round of 16
145
01/19
W
DEC 10-9
S. Thomas
Grafton
2024 Storhaug Invitational
Round of 32
145
01/19
W
F 7-2
M. Jahr
Barnesville
Alexandria/Mahnomen tri
Round 1
152
01/13
L
DEC 5-2
R. Kappes
Breckenridge/Wahpeton
46th Annual Terry Teiken Invitational
Round 6-Placement Matches
145
01/12
L
F 5-0 3:56
A. Lenhart
Dilworth-Glyndon-Felton
46th Annual Terry Teiken Invitational
Round 5 WB
145
01/12
W
F 6-1 2:21
J. Heintzelman
Pelican Rapids
46th Annual Terry Teiken Invitational
Round 4 Champ Semis, 3rd Rd. WB, 3,4,5 RR
145
01/12
W
TF 21-4 3:56
C. Lecy
Mahnomen-Waubun
46th Annual Terry Teiken Invitational
Round 3 16 Man 2nd Rd WB & 5 Man RR
145
01/12
L
MD 8-0
C. Fronning
Fergus Falls
46th Annual Terry Teiken Invitational
Round 2 Campionship Qrt. & 1st Rd. WB & 5 Man RR
145
01/12
W
F 6-3 3:50
T. Lentz
Fargo South
VC/FS/Waubun Triangular
Round 1
145
01/12
L
F 8-2 4:44
J. Suhr
Valley City
VC/FS/Waubun Triangular
Round 1
145
12/28
L
DEC 6-1
J. Syster
Fargo South
2023 Rumble on the Red - JV
WB2
139
12/28
L
DEC 6-4 SV
J. Walters
New Prague
2023 Rumble on the Red - JV
R2 & WB1
139
12/28
W
F 7-0 2:32
E. Mcbride
Ellendale-Edgeley-Kulm
2023 Rumble on the Red - JV
R1
139
12/28
W
F 4-0 4:00
B. Jenson
Badger-GB-MR
2023 Rumble on the Red - JV
PRELIM-R1
139
12/22
W
F 6-0 1:46
F. Guerrero
Cloquet Esko Carlton
Grand Rapids Holiday Tournament
Finals (8 Man)
145 A
12/22
L
MD 10-2
J. Wolf
Grand Rapids
Grand Rapids Holiday Tournament
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
145 A
12/21
W
DEC 10-6
G. Olson
Milaca Faith Christian
Grand Rapids Holiday Tournament
Quarterfinals (8 Man)
145 A
12/12
W
F 5-0 1:29
M. Wuori
Blackduck-Cass Lake Bena Bears
M/W, WHAN & BCLB Triangular
Round 1
145
12/02
W
F 9-3 2:27
D. Ketterling
LaMoure-Litchville/Marion
2023 HCV Duals
Round 8
152
12/02
L
DEC 12-8
Z. Dovenmuehler
Hillsboro-Central Valley
2023 HCV Duals
Round 5
152
12/02
L
F 0-0 0:19
F. Dunor
Grafton
2023 HCV Duals
Round 6
152
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020