Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Rylen Labonte
Results
Videos
High School Results
Team Name
Valdez High School
Valdez Youth Wrestling Club Inc.
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/04
L
Replay
F 9-0 1:05
J. Young
Nikiski Freestyle Wrestling Club
2024 Alaska USAW State Freestyle Championships
Round 5
126
05/04
W
Replay
TF 10-0 1:55
N. Harris
Chugach Eagles Wrestling Club
2024 Alaska USAW State Freestyle Championships
Round 4
126
05/04
L
Replay
F 9-8 3:47
N. Marchione
Pioneer Grappling Academy
2024 Alaska USAW State Freestyle Championships
Round 2
126
05/02
L
Replay
F 3-2 5:02
E. Sampang
Avalanche Wrestling Association
2024 Alaska USAW State Folkstyle Championships
ROUND 5
126
05/02
L
Replay
F 9-1 2:42
R. Conant
Marathon Wrestling Club
2024 Alaska USAW State Folkstyle Championships
ROUND 4
126
12/15
L
Replay
F 4-0 2:22
A. Kapotak
Dillingham High School
ASAA/FNBA DII State Championships
Round 3 Cons. Rnd 1
125
12/15
L
Replay
F 8-0 4:29
C. Henning
Unalaska
ASAA/FNBA DII State Championships
Round 1 Preliminaries
125
12/09
W
F 11-2 5:47
D. Voisine
Susitna Valley Jr/Sr High School
ASAA Denali
3rd Place (16 Man)
125
12/09
W
F 9-0 2:29
R. Sallison
Galena Hawks
ASAA Denali
Cons. Semis (16 Man)
125
12/09
L
F 6-3 2:56
P. Attungana
Delta
ASAA Denali
Quarters & 1st WB (16 Man)
125
12/09
L
NC 0-0
P. Attungana
Delta
ASAA Denali
2nd Place Match (16 Man)
125
11/11
L
F 8-3 2:30
J. Styles
Ketchikan High School
Bill Weiss 2023
Placement Matches (16 Man)
125
11/11
W
MD 18-5
K. Stead
Wrangell Wolves
Bill Weiss 2023
4th Wrestleback (16 Man)
125
11/11
W
DEC 10-6
O. Tinker
Mt. Edgecumbe High School
Bill Weiss 2023
Semis & 3rd WB (16 Man)
125
11/10
L
F 2-0 1:38
J. Davis
Thunder Mountain
Bill Weiss 2023
Quarters & 1st WB (16 Man)
125
11/04
L
F 2-0 0:54
B. Houser
Wrangell Wolves
Mountain City Wrestling Invitational
Day 2 Rd 1
125
11/04
W
F 2-0 1:33
O. Petersen
Petersburg
Mountain City Wrestling Invitational
Day 1 Rd 5 32 man WB Round 3 16 WB round 1
125
11/03
W
F 14-3 3:52
A. Ballot
Buckland
Mountain City Wrestling Invitational
Day 1 Rd 3 2nd Wrestleback (32 Man)
125
11/03
L
F 2-0 1:23
P. Attungana
Delta
Mountain City Wrestling Invitational
Day 1 Rd 1
125
10/21
L
F 6-8 2:36
D. Azevedo
Houston
2023 Throw Down in Snow Town
Day 2 Rd 2 WB`s
125
10/20
L
F 11-1 4:52
B. Bailey
Cordova
2023 Throw Down in Snow Town
Day 1 Rd 3
125
10/14
W
DEC 16-11
B. Schilling
Student Wrestling Development Program
Wasilla JV Scramble 2023
Round 3
125
10/14
W
F 4-1 1:35
C. Westervelt
Service High School Cougars
Wasilla JV Scramble 2023
Round 2
125
10/14
W
F 6-2 3:40
M. Khatir
Bartlett High
Wasilla JV Scramble 2023
Round 1
125
10/13
L
F 2-0 0:43
I. Schultz
Colony High School
The Houston Hawks Altercation 2023
Round 4 Wrestleback
125
10/13
L
F 6-0 1:15
J. Strausbaugh
Soldotna
The Houston Hawks Altercation 2023
Round 2
125
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024