Mar 23-Dec 31, 6:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-3, 4:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Folkstyle Champio
May 4, TBD
ISWA Freestyle State
May 4, TBD
2024 Missouri USA Girls Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:30 PM UTC
Ultimate Club Girls Freestyle Duals
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4, 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
May 4-5, 1:00 PM UTC
MN/USA 6U-16U, Junior, Girls State FS/GR
May 4-5, 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
May 4, 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
May 4-5, 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
M. Xavier Paredes
Results
Videos
High School Results
Team Name
WESTLAKE
West Lake
Westlake
Westlake Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 16-0 2:42
G. Swalberg
Sanderson Wrestling Academy
Utah Youth Super State
Cons round 4
85
02/10
W
DEC 10-4
R. Brundy
North Summit Youth Wrestling Club
Utah Youth Super State
2nd WB, 32 semis, 64 quarters
85
02/10
W
MD 16-4
T. Rowser
Wasatch
Utah Youth Super State
Round 3 Championship
85
02/10
L
TF 16-1 4:09
J. Holman
JWC
Utah Youth Super State
Round 2 championship & consolation
85
02/10
W
F 4-2 1:21
J. Dahle
Murray
Utah Youth Super State
Round 1 championship
85
01/27
L
Replay
F 2-0 0:33
T. Whiting
Uintah
Utah Northern State (4th-9th grade)
Semis & Quarters
84
01/27
W
Replay
F 2-2 2:45
G. Ellison
Timpanogos Wrestling
Utah Northern State (4th-9th grade)
Cons R1, Semis
84
01/27
L
Replay
MD 13-4
R. Sullivan
Grantsville Wrestling Club
Utah Northern State (4th-9th grade)
Champ round 2 & Quarters
84
01/27
W
Replay
F 4-5 2:05
D. Anderson
Fremont Wrestling Club
Utah Northern State (4th-9th grade)
Round 1
84
01/13
W
Replay
TF 17-2 3:00
C. Nagel
Iron Co Wrestling Academy
Beehive Brawl
RR Round 3
81
01/13
W
Replay
MD 14-2
C. Jenson
CARBON
Beehive Brawl
rr Round 2
81
01/13
L
Replay
F 8-0 2:42
D. Stubbs
Kanab Cowboys
Beehive Brawl
rr ROund 1
81
12/30
L
MD 11-1
N. Jensen
Champions Wrestling Club
TOA - 2023 Salt Lake Slam
Rd 2.5
83
12/30
L
F 6-0 1:49
T. Mendenhall
Team Real Life Wrestling
TOA - 2023 Salt Lake Slam
Rd 1.5
83
12/16
L
F 2-2 4:08
C. Williams
Westlake
2023 Juab Winter Classic K-9
2nd Wrestleback (32 Man)
85
12/16
L
DEC 10-7
R. Bowen
Team Prestige
2023 Juab Winter Classic K-9
Round 2 Champ & WB (32 Man)
85
12/09
W
Replay
F 2-0 0:24
N. Call
South Summit Wrestling Club
Battle Royale Championships
Round 2 (Best of 3)
80
12/09
W
Replay
F 5-0 1:09
N. Call
South Summit Wrestling Club
Battle Royale Championships
Round 1 (Best of 3)
80
12/02
L
TF 16-0 4:05
G. DeCol
Uintah Wrestling
Thunder Classic
Round 3 (4 Man)
80-83
12/02
W
F 11-2 3:17
R. Larsen
South Summit Wrestling Club
Thunder Classic
Round 2 (4 Man)
80-83
12/02
W
F 6-3 3:25
N. Ahn
Sons Of Atlas Wrestling Club
Thunder Classic
Round 1 (4 Man)
80-83
11/25
L
F 2-0 1:20
Z. Grow
Sons Of Atlas
The Turkey Tussle
Semis & 3rd WB (16 Man)
80
11/25
W
F 2-0 0:17
K. Housley
Roy Wrestling Club
The Turkey Tussle
2nd Wrestleback (16 Man)
80
11/25
L
F 10-2 2:13
O. Williams
Rocky Mountain Middle School
The Turkey Tussle
Round 1 (16 Man)
80
11/18
L
DEC 6-4
T. Rowser
Wasatch Wrestling
Charger Classic
Round 3 (4 Man)
78-82
11/18
L
DEC 4-3
R. Cresto
Devils Wrestling
Charger Classic
Round 2 (4 Man)
78-82
11/18
L
DEC 7-0
N. Ahn
Timpanogos Wrestling
Charger Classic
Round 1 (4 Man)
78-82
11/11
L
F 2-0 1:02
J. Holman
JWC
Caleb Williams Memorial 2023
Placement Matches (8 Man)
85
11/11
W
F 4-5 1:25
G. Garner
Mountain Ridge Youth Wrestling
Caleb Williams Memorial 2023
Semis & 1st WB (8 Man)
85
11/04
L
Replay
F 4-0 0:56
L. McGee
Touch of Gold
RMN Events - Monster Match
Consi of 8 #2
82 lbs
11/04
L
Replay
TF 19-2 2:09
C. Becker
Black Fox Wr Acd
RMN Events - Monster Match
Quarter-Finals
82 lbs
10/21
L
Replay
F 9-0 4:01
H. Moody
Sanderson Wrestling Academy
Western States Preseason Championships
Round 4
80
10/21
L
Replay
MD 8-0
D. Pommarane
Badlands Elite
Western States Preseason Championships
Round 2
80
10/07
L
Replay
F 2-0 1:24
H. Moody
Sanderson Wrestling Academy
The Preseason Open
Round 3
80
10/07
L
Replay
F 2-0 1:17
T. Fenner
Davis Wrestling Club
The Preseason Open
Round 2
80
10/07
L
Replay
F 11-5 3:43
N. Ahn
Sons Of Atlas Wrestling Club
The Preseason Open
Round 1
80
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
The Bader Show
Apr 14, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2023-24 Ohio State Wrestling
Dec 13, 2023
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023