Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
David Wheeler
Results
High School Results
High School
High School
International
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
L
Replay
F 7-9 3:08
L. Butler
Nyssa
OSAA/OnPoint State Championships
5th/3rd
3A-113
02/23
W
Replay
DEC 7-2
B. Boyles
Pleasant Hill
OSAA/OnPoint State Championships
Conso Semi
3A-113
02/22
W
F 7-3 4:17
J. Jimenez
Nyssa
OSAA/OnPoint State Championships
Conso Quarter
3A-113
02/22
W
F 4-0 2:51
B. Eujen
Taft
OSAA/OnPoint State Championships
Last Friday Conso
3A-113
02/22
L
F 4-8 4:00
L. Butler
Nyssa
OSAA/OnPoint State Championships
Friday First Full Round
3A-113
02/10
W
F 7-0 2:19
W. Makinson
Rainier
OSAA Special District 3A District 1
1st Place
113
02/10
W
F 2-0 0:28
R. Cook
Rainier
OSAA Special District 3A District 1
Semis (16 Man)
113
01/27
L
DEC 8-4
H. Bankhead
North Marion
Golden Yam Challenge
Placement Matches (16 Man)
113
01/27
W
DEC 9-3
B. Boyles
Pleasant Hill
Golden Yam Challenge
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
01/27
W
F 13-2 3:34
E. Stanton
Willamina
Golden Yam Challenge
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
01/20
W
MD 10-2
A. Labouff
Black Hills
2024 - Rubber Chicken - Kalama
3rd & 5th Placers
113
01/20
W
F 6-0 2:58
R. Mazza
Kalama
2024 - Rubber Chicken - Kalama
4th Wrestleback (16 Man)
113
01/20
L
F 2-2 2:37
C. Wright
Darrington
2024 - Rubber Chicken - Kalama
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
01/20
W
F 4-0 2:47
L. NS
Elma
2024 - Rubber Chicken - Kalama
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
01/06
W
F 2-0 1:19
B. Evjen
Taft - Boys
Bob Bishop Invitational 2024
Placement (16 Man)
120
01/06
W
MD 14-2
B. Campo
Vernonia - Boys
Bob Bishop Invitational 2024
Cons. Semis (16 Man)
120
01/06
L
DEC 6-2
R. Flack
La Pine
Bob Bishop Invitational 2024
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
01/06
W
F 2-0 0:20
L. Ferguson
Colton - Boys
Bob Bishop Invitational 2024
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
12/22
L
DEC 5-3 SV
R. Rivera-Jesus
Black Hills
Pac Coast Boys
Quarters Round 6
113
12/22
W
MD 15-5
C. Juarez-Estrada
Tumwater
Pac Coast Boys
Round 5
113
12/22
W
TF 15-0 3:18
B. Christensen
Seton Catholic
Pac Coast Boys
Round 4
113
12/22
W
F 4-0 0:38
J. Lewis
Glacier Peak
Pac Coast Boys
Round 3
113
12/21
W
F 2-0 0:48
J. Meyer
Mount Vernon
Pac Coast Boys
Round 2
113
12/21
L
F 12-11 5:33
J. Ramos
Tigard
Pac Coast Boys
Round 1
113
12/10
W
F 0-0
C. Montgomery
Santiam Christian
Gary McDaniel Memorial Tournament
1st & 3rd (16 Man)
120
12/09
W
F 0-0
K. Draeger
Scio
Gary McDaniel Memorial Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
12/09
W
F 0-0
L. Ferguson
Colton
Gary McDaniel Memorial Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021