Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Logan Selasky
Results
Videos
High School Results
Team Name
Swan Valley
Swan Valley HS
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
F 20-7 4:42
V. Stamm
Lakewood HS
MHSAA Team Regional 120-3
Round 1
120
02/10
L
MD 19-9
C. Hatch
Frankenmuth HS
MHSAA District 20-3
Round 2 (16 and 32 Man)
113
02/03
L
DEC 4-0
E. Garza
Carrollton
TVC Conference Tournament
Placement Matches (16 Man)
113
02/03
L
F 5-0 0:17
A. Rodriguez
St. Louis
TVC Conference Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
02/03
W
F 13-2 5:55
S. Yates
Garber
TVC Conference Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
01/31
W
F 5-3 4:59
L. Little
Ithaca HS
Swan Valley Quad
Finals (2 Team)
113
01/31
W
F 2-0 0:42
C. Stamm
Carman-Ainsworth HS
Swan Valley Quad
Finals (2 Team)
113
01/27
W
F 2-0 1:42
J. Johnson
Imlay City HS
Carrollton Team Tournament
Round 1
113
01/27
L
F 2-0 2:46
K. Brokaw
North Branch HS
Carrollton Team Tournament
Round 1
113
01/27
W
F 7-0 0:57
C. Burke
Michigan Lutheran Seminary
Carrollton Team Tournament
Round 1
113
01/27
W
F 4-2 1:07
T. Anderson
Frankenmuth HS
Carrollton Team Tournament
Round 1
113
01/24
L
F 0-0 0:19
J. Humphrey
Hastings HS
Sean Trombley
Round 1
113
01/22
L
F 0-0
T. Vanderpool
Jefferson HS
Sean Trombley
Round 1
113
01/20
W
F 2-0 1:22
H. Hawes
Milford HS
Sean Trombley
Round 1
113
01/17
W
F 6-6 4:34
C. Hatch
Frankenmuth HS
TVC Quad @ Swan Valley
Finals (2 Team)
113
01/11
L
F 0-0 2:32
D. Silva
Alma HS
TVC Quad @ Freeland
Round 1
113
01/11
L
F 7-0 3:07
J. Hayes
John Glenn HS (Bay City)
TVC Quad @ Freeland
Round 1
113
01/06
L
FOR 0-0
D. Mordan
Swan Valley HS
2024 Saginaw County Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
01/06
W
F 2-0 0:32
C. Burke
Michigan Lutheran Seminary
2024 Saginaw County Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
113
01/06
L
F 2-2 0:56
S. Cox
Birch Run HS
2024 Saginaw County Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
01/06
W
F 5-0 0:43
C. Murphy
Hemlock HS
2024 Saginaw County Invitational
Round 1 (16 Man)
113
01/02
L
F 0-0 1:30
L. Redmond
Durand Area HS
Johnson Monette Duals
Round 1
113
12/18
L
TF 20-5
M. Mosher
Madison HS
Johnson Monette Duals
Round 1
113
12/17
W
F 0-0
B. Miller
Reeths-Puffer HS
Johnson Monette Duals
Round 1
113
12/16
L
DEC 6-0
E. Bartlett
Lakewood HS
Johnson Monette Duals
Round 1
113
12/14
W
F 2-2 2:14
Q. Sharon
Garber HS
TVC Quad @ Birch Run
Round 1
113
10/01
L
DEC 8-1
G. Lomeli
Team EL1TE
2023 Grappler Fall Classic
2nd Wrestleback (64 Man)
112
10/01
L
Replay
F 4-0 0:34
D. Benjamin
Roughnecks WC
2023 Grappler Fall Classic
Round 1 (64 Man)
112
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020