Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Isaiah Cook
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Team Name
Blackcat WC
Blackwater wc
Morenci
Morenci Jr./Sr.
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/04
W
Replay
DEC 2-0
C. Barrios
Threshold
RMN Events - Clash at Bullhead
Finals
285 lbs
05/04
W
Replay
F 4-0 1:58
F. Abbott
Foothill
RMN Events - Clash at Bullhead
Semi-Finals
285 lbs
05/04
W
F 4-0 0:00
J. Morales
Big Bear Grapplers
RMN Events - Clash at Bullhead
Quarter-Finals
285 lbs
03/02
L
Replay
F 2-0 0:27
J. Jimenez
Iron Squad
RMN Events - Terminator
Consi of 8 #2
285 lbs
03/02
L
F 7-12 3:44
T. Parrott
Sabercat WC
RMN Events - Terminator
Round of 16
285 lbs
02/16
L
Replay
DEC 4-2
L. Tsinigine
Monument Valley
AIA State Championships
Consolation Round 1
D4-285
02/16
L
Replay
F 2-0 1:07
E. Espinoza
San Pasqual Valley Hs
AIA State Championships
Round 1 (16 Man)
D4-285
02/11
L
F 2-0 0:59
T. Larson
Willcox
AIA Div IV Sect IV
3rd
285
02/10
W
F 6-2 4:21
H. Jr
San Carlos
AIA Div IV Sect IV
Consi Semi
285
02/10
L
F 2-0 1:12
B. Haws
Pima
AIA Div IV Sect IV
Semis and WB 3
285
02/10
W
DEC 4-2 SV
T. Larson
Willcox
AIA Div IV Sect IV
Quarters and WB 1
285
01/24
W
F 8-0 3:33
K. Hernandez
St. Johns
Morenci/St. Johns Dual
Finals (2 Team)
285
01/23
W
F 0-0
L. Blackowl
Catalina High Magnet School
Benson multi Duals
Round 1
285
01/23
W
DEC 9-5
L. Blackowl
Catalina High Magnet School
Morenci Multi Duals
Round 1
285
01/18
L
F 0-0
T. Larson
Willcox
Willcox Multi
Round 1
285
01/15
L
F 0-0
E. Andrade
San Manuel Jr. Sr.
Morenci Multi Duals
Round 1
285
01/13
L
Replay
DEC 6-0
L. Tsinigine
Monument Valley
59th Doc Wright Invite Boys
Round 6 (Consolation)
285
01/13
W
F 2-0 0:44
J. Ostler
Palo Verde
59th Doc Wright Invite Boys
Round 5 (Conso Rd.)
285
01/12
L
Replay
F 2-0 0:59
M. McVicker
Yuma Catholic
59th Doc Wright Invite Boys
Round 4 (Rd of 16 & Cons Rd 3 (1/32, 3/64)
285
01/12
W
Replay
F 6-3 3:31
D. Gilliam
Round Valley
59th Doc Wright Invite Boys
Round 2 (Rd of 32 & Cons Rd 1)
285
01/10
W
F 2-0 0:35
G. FABIAN
Mogollon
Thatcher Multi
Round 1
285
01/05
L
F 3-0 2:05
F. Villa-Lopez
West Las Vegas
2024 Conflict at Cleveland
R3 Champ & R2 Cons
285
01/05
L
F 10-4 4:56
L. Trujillo
Pueblo East
2024 Conflict at Cleveland
R1 Champ
285
12/30
L
F 2-0 2:07
D. Quintanilla
Hamilton
2023 Mile High Challenge HS Division
Round 7 (Consolation to go into top 8)
285
12/30
W
F 1-0 2:02
J. Ortiz
Mica Mountain
2023 Mile High Challenge HS Division
Round 6 (Consolation)
285
12/30
W
F 3-2 2:12
C. Serrano-Gutierrez
Casteel
2023 Mile High Challenge HS Division
Round 5 (Conso Rd.)
285
12/29
L
DEC 3-2
S. Woodard
Canyon Del Oro
2023 Mile High Challenge HS Division
Round 4 (Rd of 16 & Cons Rd 3 (1/32, 3/64)
285
12/29
W
F 2-0 0:51
C. Leon
Mayer
2023 Mile High Challenge HS Division
Round 2 (Rd of 32 & Cons Rd 1)
285
12/27
W
DEC 7-2
J. Wooster
Marana
Christmas Clash (Morenci Multi)
Round 1
285
12/26
L
F 7-2 5:13
G. Marquez
Cleveland
Christmas Clash (Morenci Multi)
Round 1
285
12/19
L
F 0-0
H. Jr
San Carlos
Benson multi Duals
Round 1
285
12/18
L
F 0-0
M. Tayama
Ironwood
Liberty Classic (Duals)
Round 1
285
12/08
W
F 0-0 2:37
M. Isik
Cortez
Liberty Classic (Duals)
Round 1
285
12/08
W
F 2-0 1:31
E. Christensen
Marana
Marana Duals Boys
Placement (4 Team)
285
12/08
W
F 7-3 3:40
D. Prez
Flowing Wells High School
Marana Duals Boys
Round 2 (6 Team)
285
12/08
W
F 2-0 0:49
J. Gibson
Cienega
Marana Duals Boys
Semis (4 Team)
285
12/08
L
F 2-0 1:45
J. Urbalejo
Pueblo Magnet
Marana Duals Boys
Round 1 (6 Team)
285
12/08
L
F 4-1 1:46
C. Deitch
El Paso Coronado
Marana Duals Boys
Round 3 (6 Team)
285
12/04
W
F 0-0
I. Battle
Thunderbird
Liberty Classic (Duals)
Round 1
285
12/04
W
F 0-0
C. Foster
Canyon View
Liberty Classic (Duals)
Round 1
285
12/01
L
F 0-0 0:42
G. Garcia
Centennial
Liberty Classic (Duals)
Round 1
285
12/01
W
F 16-1 5:36
A. Parra
Maricopa
Liberty Classic (Duals)
Round 1
285
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024