Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Luis Berdiel
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Beyond The Whistle
Beyond the Whistle
Northern Nash
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
Replay
F 9-1 4:52
L. Mitchell
Union Pines
NCHSAA State Championships
16 Cons Rd 3 and 8 Man Cons Rd 1
3A 132
02/16
W
Replay
DEC 8-3
A. Fucci
Dixon
NCHSAA State Championships
16 Man Cons Quarters
3A 132
02/16
W
Replay
F 7-2 4:36
Z. Priester
Williams
NCHSAA State Championships
16 man -1st Wrestleback
3A 132
02/15
L
Replay
DEC 6-1
A. Munoz
Montgomery Central
NCHSAA State Championships
16 Man Round 1 & 8 man Quarterfinals
3A 132
02/11
L
MD 14-0
J. Figueredo
West Carteret
NCHSAA 3A East Regional
3rd
132
02/10
W
DEC 7-4
J. Johnson
CB Aycock
NCHSAA 3A East Regional
Consolation SF
132
02/10
W
F 4-1 4:20
T. Williams
Croatan
NCHSAA 3A East Regional
Consolation QF
132
02/10
W
F 10-8 4:42
R. Alexander
White Oak
NCHSAA 3A East Regional
Consolation 2
132
02/10
L
MD 10-1
J. Figueredo
West Carteret
NCHSAA 3A East Regional
Quarterfinals
132
02/10
W
F 2-0 0:54
B. Murray
Southern Nash
NCHSAA 3A East Regional
Round of 16
132
01/24
W
F 8-1 2:00
A. Greaves
Knightdale
Knightdale Tri
Round 1
132
01/23
W
F 0-0
R. Levy
Leesville Road
Knightdale Tri
Round 1
132
01/20
W
DEF 0-0 0:51
Z. Posner
Bunn
2024 Big East 2A/3A Conference - Boys
First Place
132
01/20
W
F 2-0 0:43
C. Brisbee
Southern Nash
2024 Big East 2A/3A Conference - Boys
Semifinals
132
01/11
W
F 0-0
N. Phillips
Rocky Mount
Quad w/ Franklinton, Northern Nash, Rocky Mount
Round 1
132
01/11
W
F 0-0
B. Murray
Southern Nash
Quad w/ Franklinton, Northern Nash, Rocky Mount
Round 1
132
01/11
W
F 0-0
B. Arnold
Franklinton
Quad w/ Franklinton, Northern Nash, Rocky Mount
Round 1
132
01/04
W
MD 10-0
Z. Posner
Bunn
Bunn @ Northern Nash
Round 1
132
12/22
L
DEC 1-0
J. Figueredo
West Carteret
Tiger Holiday Classic 2023
Placement Matches
132
12/22
W
M FOR 0-0
M. Hinson
St Christophers
Tiger Holiday Classic 2023
Consol Semis
132
12/22
W
F 2-0 2:54
N. Hawbaker
Great Bridge
Tiger Holiday Classic 2023
5th Consol - Combined
132
12/22
W
F 4-3 4:42
F. Johnson
East Chapel Hill
Tiger Holiday Classic 2023
4th Consol - Combined
132
12/22
W
MD 12-0
M. Benitez
Asheboro
Tiger Holiday Classic 2023
3rd Consol - Combined
132
12/21
W
MD 11-1
M. Lowdermilk
Rutherford-Spindale
Tiger Holiday Classic 2023
Second Consolation - Combined
132
12/21
L
DEC 4-2
J. Figueredo
West Carteret
Tiger Holiday Classic 2023
Second All Round
132
12/21
W
F 2-2 2:18
J. Runkle
Orange
Tiger Holiday Classic 2023
32 Man First Round
132
12/13
W
F 0-0
P. Leventhal
Leesville Road
Northern Nash Tri
Round 1
132
12/08
W
DEC 10-7
D. Gainey
Corinth Holders
Tri Wakefield/NNash/@Corinth
Round 1
132
12/08
L
DEC 12-8
H. Meyer
Wakefield
Tri Wakefield/NNash/@Corinth
Round 1
132
11/30
W
F 0-0 2:30
D. Dixon
Roanoke Rapids
Northern Nash @ Roanoke Rapids
Round 1
132
11/22
L
DEC 11-4
C. Test
North East Carolina Prep School
I-95 Duals
Round 1
132
11/22
L
DEC 14-8
M. Wences-Pineda
Knightdale
I-95 Duals
Round 1
132
11/21
W
DEC 6-5
M. Clarke
New Bern
I-95 Duals
Round 1
132
11/20
W
F 0-0
Z. Burgess
Manteo
Wynne-Butler Duals
Round 1
132
11/18
W
F 13-1 3:44
E. Jordan
Pender
Wynne-Butler Duals
Round 1
138
11/18
W
F 5-0 2:41
T.
North Pitt
Wynne-Butler Duals
Round 1
132
10/07
W
F 2-0 1:00
S. Kuppam
Green Hope
Rosewood Preseason Tournament
Placement Matches (8 Man)
132
10/07
W
F 4-1 2:35
J. Spano
Unaffiliated
Rosewood Preseason Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
132
10/07
W
F 7-0 2:09
F. Fulcher
Northside
Rosewood Preseason Tournament
Quarterfinals (8 Man)
132
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/01
L
DEC 13-11
C. Philips
Unaffiliated
RWC Post Season Tournament
Cons. Semis (8 Man)
138
04/01
L
F 7-1 1:27
J. Kennedy
Rosewood Eagles Wrestling Club
RWC Post Season Tournament
Semis & WB (8 Man)
138
04/01
W
DEC 8-7
N. Powell
Rosewood Wrestling Club
RWC Post Season Tournament
Quarterfinals (8 Man)
138
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024