Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Peter Hodges
Results
High School Results
High School
High School
International
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
BISHOP MCGUINNESS
Bishop McGuiness
Bishop McGuinness
Bishop McGuinness Catholic
Bishop Mcguiness
Bishop Mcguinness School
Standfast Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/11
L
TF 14-4 1:46
Z. Tecumseh
Mojo Grappling Wrestling
USA Oklahoma State FR/GR Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
05/11
W
F 8-0 0:47
D. Chavez
Tough N Technical Wrestling Club (TNTWC)
USA Oklahoma State FR/GR Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
132
05/11
L
TF 10-0 0:38
K. Ooton
Prodigy Wrestling
USA Oklahoma State FR/GR Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
02/17
L
F 5-0 1:04
N. Gonzalez
EL RENO
OSSAA 5A West Regional
Consol Quarters (32 & 16 Man)
126
02/17
W
F 0-2 3:02
S. Teape
SHAWNEE
OSSAA 5A West Regional
Consols Round 2 (16 Man)
126
02/16
L
F 2-0 0:27
C. Longanacre
CHICKASHA
OSSAA 5A West Regional
Quarters
126
02/16
W
F 3-2 3:24
K. Reed
WESTERN HEIGHTS
OSSAA 5A West Regional
Round 1 (16 Man)
126
02/14
W
F 0-0
L. Altstatt
CASADY
BISHOP MCGUINNESS @ CASADY
Round 1
132
02/02
W
F 7-2 3:28
J. Smith
DURANT
6th Annual Glenpool Warrior Classic
round 5 - 12-man
126
02/02
W
F 3-2 4:43
D. Lor
Jenks
6th Annual Glenpool Warrior Classic
round 4 - 12-man
126
02/02
L
F 11-0 3:20
C. Dyer
Bixby
6th Annual Glenpool Warrior Classic
round 2 - 12-man
126
02/02
L
F 2-0 1:53
C. Hood
SAND SPRINGS
6th Annual Glenpool Warrior Classic
round 1 - 12-man
126
01/27
L
DEC 8-5
J. Cooper
Del City
Chickasha High School Classic 2024
Quarters & 3rd WB (32 Man)
126
01/27
W
F 4-0 2:07
J. Parsons
Norman
Chickasha High School Classic 2024
2nd Wrestleback (32 Man)
126
01/26
L
F 4-0 0:33
B. Mixay
Carl Albert
Chickasha High School Classic 2024
Round 2 Champ & WB (32 Man)
126
01/20
L
DEC 7-0
D. Lopez
GUTHRIE
2024 Yukon Jay Hancock Memorial
3rd WB
126
01/19
W
F 8-1 2:13
B. Scott
PLAINVIEW
2024 Yukon Jay Hancock Memorial
2nd Wrestleback (32 Man)
126
01/19
L
DEC 7-1
E. Garcia
PUTNAM CITY
2024 Yukon Jay Hancock Memorial
Round 1 (32 Man)
126
12/02
L
F 2-0 1:31
A. Kifer
Yukon
44th Annual Putnam City Invitational
Placement Matches (20 Man)
126
12/02
L
TF 15-0 2:28
B. Mixay
Carl Albert
44th Annual Putnam City Invitational
Round 6 (20 Man)
126
12/01
W
F 11-2 4:37
O. Gragg
Edmond North
44th Annual Putnam City Invitational
Round 5 (20 Man)
126
12/01
W
F 12-2 3:49
G. Kessler
Putnam City North
44th Annual Putnam City Invitational
Round 4 (20 Man)
126
12/01
W
F 0-0 1:30
J. Parsons
Norman
44th Annual Putnam City Invitational
Round 1 (20 Man)
126
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/06
W
F 8-4 3:40
J. Mckee
Mustang
Riley Andrews Junior High Novice
1st & 3rd (16 Man)
119
01/06
W
DEC 12-11
C. Hanna
Deer Creek
Riley Andrews Junior High Novice
4th Wrestleback (16 Man)
119
01/06
L
DEC 7-0
B. Willard
Deer Creek
Riley Andrews Junior High Novice
Semis & 3rd WB (16 Man)
119
01/06
W
F 6-4 3:35
J. Mckee
Mustang
Riley Andrews Junior High Novice
Quarters & 1st WB (16 Man)
119
11/23
L
F 2-0 0:32
L. Woodcock
Deer Creek Middle School
Edmond Memorial Pre-Turkey Open
Semis & 3rd WB (16 Man)
119B
11/23
W
F 4-0 0:23
K. Spence
Perkins
Edmond Memorial Pre-Turkey Open
2nd Wrestleback (16 Man)
119B
11/23
L
F 2-0 1:02
W. Kifer
Yukon MS
Edmond Memorial Pre-Turkey Open
Quarters & 1st WB (16 Man)
119B
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024