Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Colin Wachs
Results
High School Results
High School
High School
International
Team Name
Avon Grove
Avon Grove Hs
Landenberg
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/06
W
DEC 6-3
L. Federici
West Chester
2024 Great Valley MAWA Prelim District Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
125
04/06
W
F 2-0 1:23
K. Gregor
Coatesville
2024 Great Valley MAWA Prelim District Tournament
Quarterfinals (8 Man)
125
02/24
L
DEC 2-1
C. Scarpato
Chichester
2024 District 1 AAA Section West
2nd Wrestleback (16 Man)
121
02/24
W
F 4-0 2:54
T. Lewis
Marple Newtown
2024 District 1 AAA Section West
Quarters & 1st WB (16 Man)
121
02/24
L
DEC 4-2
O. Burns
Garnet Valley
2024 District 1 AAA Section West
Round 1 (16 Man)
121
01/26
L
F 4-0 1:06
C. Zimmerman
Council Rock South Hs
Avon Grove Hs @ Council Rock South Hs
Round 1
127
01/26
L
F 0-0 1:49
L. Reitter
Council Rock South Hs
Avon Grove Hs @ Council Rock South Hs
Round 1
121
01/25
L
MD 9-0
R. Schalleur
West Chester Henderson Hs
West Chester Henderson Hs @ Avon Grove Hs
Round 1
121
01/20
W
F 2-1 1:37
T. Saiber
Springfield Twp Hs
Spartan Clash
Round 1
121
01/20
L
MD 10-2
C. Stegeman
---
Spartan Clash
Round 1
121
01/20
W
F 2-0 1:31
L. Yeomans
Germantown Friends School
Spartan Clash
Round 1
121
01/20
W
F 5-1 2:41
A. Candelaria
Bristol Hs
Spartan Clash
Round 1
121
01/06
W
F 0-0 1:16
E. Rivera
Roman Catholic
Raider Duals
Round 1
121
01/06
W
DEC 4-3 SV
Q. Dowell
Reading Hs
Raider Duals
Round 1
121
01/06
L
TF 20-4 6:00
A. Kriss
---
Raider Duals
Round 1
121
01/06
L
MD 11-1
J. Greiss
Brandywine Heights Area Hs
Raider Duals
Round 1
121
12/29
L
F 0-0 3:25
C. Nelson
Ridley Hs
Phil Carbonetta Holiday Tournament
Semifinals
121
12/02
L
DEC 5-2
A. Herr
Solanco Hs
2023 Solanco Mule Classic
Round 3
121
12/01
L
F 6-2 2:55
A. Menickella
Saint Mark`s
2023 Solanco Mule Classic
Round 2
121
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024