Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Mukhammadali Mametov
Results
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Maine East
Park Ridge (Maine East)
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
F 4-1 2:40
J. Siprut
LANE TECH
IWCOA 2024 NC Reg Glenbrook South
4th Wrestleback (16 Man)
138
02/24
L
F 0-0
C. Ljubenko
MAINE SOUTH
IWCOA 2024 NC Reg Glenbrook South
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
02/24
W
DEC 7-4
S. Tecualt
GLENBROOK SOUTH
IWCOA 2024 NC Reg Glenbrook South
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
02/24
W
DEC 10-3
C. Jungman
Deerfield
IWCOA 2024 NC Reg Glenbrook South
Round 1 (16 Man)
138
02/10
L
F 2-0 0:49
H. Ikens
DeKalb
IHSA 3A Sectional @ Hoffman Estates (Conant)
2nd Wrestleback (16 Man)
138
02/09
L
F 2-0 0:30
N. Hammouche
Chicago (Lane)
IHSA 3A Sectional @ Hoffman Estates (Conant)
Round 1 (16 Man)
138
02/03
W
F 6-1 4:40
A. Junco
Chicago (Taft)
IHSA 3A Regional @ Park Ridge (Maine South)
Placement Matches
138
02/03
W
MD 20-11
C. Murdock
Chicago (Mather)
IHSA 3A Regional @ Park Ridge (Maine South)
Consi Semis
138
02/03
W
F 2-0 0:42
J. Collings
Skokie (Niles West)
IHSA 3A Regional @ Park Ridge (Maine South)
Semis and WB3
138
02/03
L
F 13-0 4:52
B. Lemus
Evanston (Twp.)
IHSA 3A Regional @ Park Ridge (Maine South)
Quarters and WB1
138
01/30
W
MD 15-5
I. Villasenor
Berwyn-Cicero (Morton)
Maine East Sophmore Tournament
5th Place Match
138
01/25
W
F 7-8 5:44
J. Gremal
Hoffman Estates (H.S.)
Maine East Tri
Round 1
138
12/28
L
FOR 0-0
G. Garduna
Chicago (St. Ignatius)
Steve Eckert Holiday Wrestling Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
138
12/28
L
F 2-1 2:24
J. Haskett
Palos Heights (Shepard)
Steve Eckert Holiday Wrestling Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
12/28
W
DEC 9-6
S. Daley
Oak Park (Fenwick)
Steve Eckert Holiday Wrestling Classic
Round 1 (16 Man)
138
12/01
W
F 0-0 0:45
I. Guerra
Elgin (Larkin)
Park Ridge (Maine East) @ Elgin (Larkin)
Round 1
139
11/25
L
F 2-0 0:30
M. Tsendayush
Glenview (Glenbrook South)
Varsity Cougar Thanksgiving Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
138
11/25
W
F 2-0 0:12
B. Fichter
Vernon Hills
Varsity Cougar Thanksgiving Invitational
1st WB
138
11/25
L
DEC 11-4
G. Garcia
Skokie (Niles North)
Varsity Cougar Thanksgiving Invitational
Round 1 (16 Man)
138
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
F 4-4 1:59
K. Schrauth
GLENBROOK SOUTH
IWCOA 2023 NC Reg Glenbrook South
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
02/25
W
F 4-3 2:07
M. Gombosuren
GLENBROOK SOUTH
IWCOA 2023 NC Reg Glenbrook South
2nd Wrestleback (16 Man)
126
02/25
L
MD 13-3
A. Minihane
GLENBROOK SOUTH
IWCOA 2023 NC Reg Glenbrook South
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
02/25
W
F 4-3 2:42
P. DalbyJones
MAINE SOUTH
IWCOA 2023 NC Reg Glenbrook South
Round 1 (16 Man)
126
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024