Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Rogelio Cornejo
Results
Videos
High School Results
Team Name
Kankakee (H.S.)
Kankakee (Sr.)
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 5-4 5:21
M. Sisk
New Lenox (Providence Catholic)
IHSA 2A Sectional @ Darien (Hinsdale South)
4th Wrestleback (16 Man)
285
02/10
L
F 2-0 1:11
A. Pasquale
Lemont (H.S.)
IHSA 2A Sectional @ Darien (Hinsdale South)
Semis
285
02/10
W
F 2-0 1:33
A. Chavez
Chicago (Little Village)
IHSA 2A Sectional @ Darien (Hinsdale South)
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
02/10
W
F 2-0 1:45
M. Kelleher
Chicago (St. Rita)
IHSA 2A Sectional @ Darien (Hinsdale South)
Round 1 (16 Man)
285
02/03
L
MD 8-0
M. Olvera
Midlothian (Bremen)
IHSA 2A Regional @ Oak Forest
Placement Matches
285
02/03
W
F 0-0 1:47
M. Green
Country Club Hills (Hillcrest)
IHSA 2A Regional @ Oak Forest
Semis and WB3
285
01/29
W
F 0-0
M. Fredrickson
Ottawa (Twp.)
Kankakee (Sr.) vs. Ottawa (Twp.)
Round 1
285
01/27
L
DEC 5-0
L. Senior
Harvey (Thornton)
Southland Athletic Conference Tournament
Round 5 (6 Man)
285
01/27
W
F 2-3 3:50
V. Vargas
Crete (C.-Monee)
Southland Athletic Conference Tournament
Round 4 (6 Man)
285
01/27
W
F 0-0 0:45
G. Range
Chicago Heights (Bloom Twp.)
Southland Athletic Conference Tournament
Round 3 (6 Man)
285
01/27
W
F 2-0 0:34
A. Brown
Richton Park (Rich Township)
Southland Athletic Conference Tournament
Round 2 (6 Man)
285
01/24
W
F 0-0
V. Vargas
Crete (C.-Monee)
Crete (C.-Monee) @ Kankakee (Sr.)
Round 1
285
01/22
W
F 3-0 3:29
M. Rojas
Berwyn-Cicero (Morton)
Glenbard East Quad
Round 1
285
11/29
W
F 0-0 0:22
D. Garcia
Manteno
Manteno @ Kankakee (Sr.)
Round 1
285
11/23
L
F 0-0
N. Gomez
Clifton (Central)
Kankakee and Rantoul Varsity
Round 1
285
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024