Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ben Demmer
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Bear`s Den Grappling Center
Downriver WC
Roosevelt HS
Wyandotte Roosevelt
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/23
L
F 5-0 2:22
S. Steinacker
Grand Ledge WC
2024 MYWAY State Championships
Placement Matches (16 Man)
193
03/10
L
DEC 5-2
Z. VanEtten
Downriver WC
MYWAY East Regional
2nd Place Match (16 Man)
193
03/10
W
FOR 0-0
S. Reyna
East Region Affiliated
MYWAY East Regional
Round 1 (16 Man)
193
02/17
L
F 8-0 2:49
A. Thompson
Stevenson HS
MHSAA Regional 3-1
2nd Wrestleback (8 Man)
190
02/17
W
DEC 5-4
J. Webster
Northville HS
MHSAA Regional 3-1
Semis & 1st WB (8 Man)
190
02/17
L
F 9-2 1:58
L. Krueger
Detroit Catholic Central HS
MHSAA Regional 3-1
Quarterfinals (8 Man)
190
02/10
L
F 2-0 2:19
B. Orsette
Allen Park HS
MHSAA District 6-1
Placement
190
02/10
W
DEC 7-0
I. Louria
Woodhaven HS
MHSAA District 6-1
Cons. Semis (16 and 32 Man)
190
02/10
W
DEC 6-2
S. Hernandez
Lincoln Park HS
MHSAA District 6-1
Round 4 (16 and 32 Man)
190
02/10
L
MD 12-4
B. Orsette
Allen Park HS
MHSAA District 6-1
Round 3 (16 and 32 Man)
190
02/10
W
F 2-2 1:08
W. Shepherd
Taylor HS
MHSAA District 6-1
Round 2 (16 and 32 Man)
190
02/07
L
TF 21-6 5:29
G. Lyle
OA Carlson HS
Mhsaa Team District 123-1
Semifinals (4 Team)
190
02/03
W
DEC 6-2
S. Hernandez
Lincoln Park HS
DRL Championships 2024 League Meet
Placement
190
02/03
W
F 2-0 1:34
A. Beydoun
Edsel Ford HS
DRL Championships 2024 League Meet
Round 4
190
02/03
L
F 10-4 5:49
H. Feller
Southgate Anderson HS
DRL Championships 2024 League Meet
Round 3
190
02/03
L
DEC 12-5
B. Orsette
Allen Park HS
DRL Championships 2024 League Meet
Round 2
190
02/01
W
F 2-0 0:13
W.
Taylor HS
Downriver League Tri
Round 1
190
01/31
W
F 2-0 0:59
A. Beydoun
Edsel Ford HS
Downriver League Tri
Round 1
190
01/27
W
F 2-1 0:21
E. Burgess
Plymouth HS
Crestwood Alumni duals
Round 3 (16 Team)
190
01/27
L
F 16-7 5:00
H. Feller
Southgate Anderson HS
Crestwood Alumni duals
Placement Matches (16 Team)
190
01/27
L
F 0-0 3:00
G. Hall
Jefferson HS
Crestwood Alumni duals
Round 4 (16 Team)
190
01/27
W
F 2-0 0:34
J. Berwald
Grosse Ile HS
Crestwood Alumni duals
Round 1 (16 Team)
190
01/27
L
F 4-1 1:38
D. King
Michigan Center HS
Crestwood Alumni duals
Round 2 (16 Team)
190
01/25
L
F 7-1 3:57
I. Louria
Woodhaven HS
Downriver League Tri
Round 1
190
01/25
L
F 0-0 1:30
G. Lyle
OA Carlson HS
Downriver League Tri
Round 1
190
01/20
W
F 2-0 1:09
C. Syers
Cousino HS
WWT Clash of Champions
Round 3 (16 Man)
190
01/20
L
TF 20-5 6:00
A. Richardson
Warren Woods-Tower HS
WWT Clash of Champions
Round 2 (16 Man)
190
01/20
L
F 2-2 3:26
D. Lefebvre
Divine Child HS
WWT Clash of Champions
Round 1 (16 Man)
190
01/13
L
F 2-0 1:58
G. Hall
Jefferson HS
36th Annual Orange and Blue Classic
Placement
190
01/13
W
F 8-0 1:38
A. Spiehs
Lutheran Northwest HS (Rochester Hills)
36th Annual Orange and Blue Classic
Round 5
190
01/13
L
F 4-1 2:55
T. Fedototszkin
Saline HS
36th Annual Orange and Blue Classic
Round 4
190
01/13
W
F 2-2 1:16
M. Chemeissani
Crestwood HS
36th Annual Orange and Blue Classic
Round 3
190
01/13
W
F 2-0 1:00
M. Miller
Lutheran HS Westland
36th Annual Orange and Blue Classic
Round 2
190
01/10
L
DEC 7-5
S. Hernandez
Lincoln Park HS
Downriver League Quad
---
190
01/10
L
DEC 12-6
B. Orsette
Allen Park HS
Downriver League Quad
Round 2 (4 Team)
190
01/06
W
F 2-0 0:34
C. Fisher
Churchill HS
Wyandotte Invitational
Placement
190
01/06
W
F 2-0 0:30
D. Olbeck
Annapolis HS
Wyandotte Invitational
Round 4
190
01/06
W
MD 17-6
S. McCulley
Annapolis HS
Wyandotte Invitational
Round 3
190
01/06
L
F 4-0 2:35
M. Sabbagh
Dearborn HS
Wyandotte Invitational
Round 2
190
01/06
W
F 2-0 0:45
A. Norden
Tecumseh HS
Wyandotte Invitational
Round 1
190
12/23
W
F 5-0 1:11
W. Spain
Yale
2023 Lapeer Christmas Duals
Placement Matches (8 Team)
190
12/23
L
F 4-1 0:35
L. Demarest
Bay City John Glenn
2023 Lapeer Christmas Duals
Round 1 (8 Team)
190
12/23
L
F 6-5 4:19
L. Ryan
Hudson
2023 Lapeer Christmas Duals
Round 3 (8 Team)
190
12/23
W
F 2-0 1:21
G. Imerzel-Ward
Lapeer
2023 Lapeer Christmas Duals
Round 2 (8 Team)
190
12/09
L
F 4-0 2:31
M. Belmonte
Dakota HS
Rocket Duals
Round 1
190
12/09
L
F 2-0 1:25
V. Rush
Southgate Anderson HS
Rocket Duals
Round 1
190
12/09
W
DEC 10-6
Z. Kalski
North Farmington HS
Rocket Duals
Round 1
190
12/09
L
F 12-2 2:50
D. Scott
Waterford Kettering HS
Rocket Duals
Round 1
190
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/26
L
Replay
MD 12-4
I. Westfall
Simmons Academy of Wrestling
2023 MYWAY State Championships
Placement Matches (32 Man)
195
03/26
W
Replay
F 2-0 0:36
B. Kenney
Eastern Region Affiliated
2023 MYWAY State Championships
6th Wrestleback (32 Man)
195
03/26
L
Replay
DEC 8-1
B. Meeuwsen
Michigan Grappler RTC
2023 MYWAY State Championships
Semis & 5th WB (32 Man)
195
03/26
W
Replay
F 2-0 0:53
M. Nehring
U.P. Power Wrestling
2023 MYWAY State Championships
Quarters & 3rd WB (32 Man)
195
03/26
W
Replay
F 2-0 1:28
R. Lowe
Portage PWC
2023 MYWAY State Championships
Round 2 Champ & WB (32 Man)
195
01/22
W
F 2-0 1:00
B. Kenney
Eastern Region Affiliated
Belleville Open & Novice
Round 3 (4 Man)
195
01/22
W
F 2-0 0:48
J. Haefler
Monroe WC
Belleville Open & Novice
Round 2 (4 Man)
195
01/22
W
F 0-4 0:30
D. Anderson
Milan Wrestling Academy
Belleville Open & Novice
Round 1 (4 Man)
195
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024