Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Rodolfo Espinoza
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
River Valley
River Valley Youth Wrestling C
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/10
L
Replay
DEC 3-0
J. Vanderhoof
Wisconsin
TOA - 2024 Dominate in the Dells
Rd 3
120
03/10
W
F 3-0 1:53
C. Shurpit
Princeton Wrestling Club
TOA - 2024 Dominate in the Dells
Rd 2.5
120
03/10
L
F 0-1 4:52
J. Ragan
Alber Athletics Wrestling Club
TOA - 2024 Dominate in the Dells
Rd 1.5
120
02/10
L
F 5-2 4:37
B. Peterson
Mauston/Necedah
WIAA D2 Reg CI @ Richland Center
2nd Wrestleback (16 Man)
126
02/10
L
F 2-0 0:59
M. Hird
Prairie du Chien
WIAA D2 Reg CI @ Richland Center
Round 1 (16 Man)
126
02/03
L
DEC 4-1
B. Baumgartner
Prairie du Chien
SWC/SWAL Clash
rd4
120
02/03
L
DEC 5-1
E. Aird
Darlington/Black Hawk
SWC/SWAL Clash
Round 1 (16 Man)
120
01/06
L
DEC 7-3
S. Timlin
Reedsburg Area
WI Challenge Series Sauk Prairie Qual
Placement
120
01/06
W
F 6-1 4:05
Y. Yang
Oshkosh West
WI Challenge Series Sauk Prairie Qual
Round 10
120
01/06
L
DEC 9-6
T. Johnson
Reedsburg Area
WI Challenge Series Sauk Prairie Qual
Semifinals
120
01/06
W
DEC 7-6
S. Timlin
Reedsburg Area
WI Challenge Series Sauk Prairie Qual
Quarterfinals
120
01/06
W
F 4-1 2:26
A. Gipson
Dodgeville
WI Challenge Series Sauk Prairie Qual
Round 2
120
12/29
L
MD 10-0
G. Kenevan
Beaver Dam/Wayland Ac.
Bi-State Classic - Boys
Round 2 (Session #1B)
126
12/29
L
F 4-0 0:38
T. Beissel
Hastings
Bi-State Classic - Boys
Round 1 (Session #1A)
126
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/18
L
DEC 9-3
E. Kite
Mineral Point Wrestling Club
WWF Kids Folkstyle Min. Pt. Qualifier
Round 7
105
03/18
W
F 9-0 3:26
M. Matteson
River Valley Youth Wrestling C
WWF Kids Folkstyle Min. Pt. Qualifier
Round 6
105
03/18
L
F 7-0 2:31
M. Stevens
Sarbacker Wrestling Academy
WWF Kids Folkstyle Min. Pt. Qualifier
Round 5
105
02/19
L
DEC 7-0
H. Aultman
IGH Youth Wrestling
Sauk Prairie Youth Wrestling Tournament
Round 3
94-103
02/19
L
F 5-1 1:30
L. Miller
Mauston TALONS
Sauk Prairie Youth Wrestling Tournament
Round 2
94-103
02/19
W
F 13-1 3:20
M. Barrett
Sauk Prairie Youth Wrestling C
Sauk Prairie Youth Wrestling Tournament
Round 1
94-103
01/18
W
DEC 8-7
J. Sprosty
Prairie Du Chein
SWC 8 Dodgeville
Round 3 (3 Man)
97-101
01/18
W
DEC 3-1 SV
H. Weber
Cuba City
SWC 8 Dodgeville
Round 2 (3 Man)
97-101
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020