Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ransom Adams
Results
Youth Results
Team Name
Snake River Wrestling Club
Snake River Youth Wrestling Cl
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/11
L
DEC 8-4
L. Hansen
Ririe Youth Wrestling Club
Firth IDAWAY Tournament
Round 7 (8 Man)
61
03/11
L
F 6-3 2:45
T. Green
Upper valley Aces
Firth IDAWAY Tournament
Round 6 (8 Man)
61
03/11
L
DEC 6-4 SV
K. Hutchison
CHALLIS BLACKHEARTS
Firth IDAWAY Tournament
Round 5 (8 Man)
61
03/11
L
F 13-2 2:32
W. Harrigfeld
North Fremont Wrestling Club
Firth IDAWAY Tournament
Round 4 (8 Man)
61
03/11
L
F 2-0 0:16
M. Gugelman
AFWC
Firth IDAWAY Tournament
Round 3 (8 Man)
61
03/11
W
F 4-0 1:55
L. Erickson
Bonneville Wrestling Club
Firth IDAWAY Tournament
Round 2 (8 Man)
61
03/11
W
DEC 11-9 SV
A. Pitt
Thunder Ridge Outlaws
Firth IDAWAY Tournament
Round 1 (8 Man)
61
02/18
W
DEC 9-4
B. Lewis
Wyoming Underground
Team Sublime( IDAWAY) Tournament
Round 4
61B
02/18
L
DEC 7-5
D. Eardley
Bridger Valley Bruins
Team Sublime( IDAWAY) Tournament
Round 3
61B
02/18
L
F 4-2 2:50
T. Green
Upper valley Aces
Team Sublime( IDAWAY) Tournament
Round 2
61B
02/18
W
DEC 6-3
E. Thompson
Bear Lake Wrestling Club
Team Sublime( IDAWAY) Tournament
Round 1
61B
02/11
W
DEC 6-2
K. Armstrong
Team Sublime
Blackfoot Wrestling (IDAWAY) Tournament
Round 5
61
02/11
W
DEC 5-4
L. Erickson
Bonneville Wrestling Club
Blackfoot Wrestling (IDAWAY) Tournament
Round 4
61
02/11
L
F 2-0 0:48
H. Smith
American Falls Resevoir Dogs
Blackfoot Wrestling (IDAWAY) Tournament
Round 3
61
02/11
L
F 8-3 2:47
A. Santos
Idaho Falls Tiger Wrestling
Blackfoot Wrestling (IDAWAY) Tournament
Round 2
61
02/11
L
F 11-0 2:21
J. Ramirez
Team Sublime
Blackfoot Wrestling (IDAWAY) Tournament
Round 1
61
01/28
L
F 13-3 2:48
X. Conover
Team Sublime
Snake River Rumble (Tour of Idaho) 2023
Round 4
64
01/28
L
F 7-0 2:41
T. Dodge
Soda Psycho Wrestling Club
Snake River Rumble (Tour of Idaho) 2023
Round 2
64
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024