Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Nathan Rogers
Results
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
DEC 6-4
M. Carson
Eastern Randolph
NCHSAA 1A East Regional
Consi-Semis (16 Man)
215
02/10
W
DEC 6-1
S. III
Chatham Central
NCHSAA 1A East Regional
3rd Wrestleback
215
02/10
W
DEC 5-2
A. Previl
Rosewood
NCHSAA 1A East Regional
2nd Wrestleback (16 Man)
215
02/10
W
F 8-0 2:03
N. Jordan
Northside (Pinetown)
NCHSAA 1A East Regional
1st WB
215
02/10
L
F 2-0 1:45
A. Robinson
Pender
NCHSAA 1A East Regional
Round 1 (16 Man)
215
01/28
W
F 0-0
M. Tucker
South Stanly
NCHSAA East Duals 1st/2nd Round @Thomasville
Round 1
215
01/20
L
F 2-0 2:23
E. Kuball
Seaforth
2024 Mid-Carolina 1A/2A Conference
First Place
215
01/20
W
F 9-1 3:30
S. III
Chatham Central
2024 Mid-Carolina 1A/2A Conference
Semifinals
215
01/18
W
F 0-0
I. Lee
Southern Guilford
North Moore, Southern Guilford, Southeastern Alamance Tri
Round 1
285
01/18
W
F 0-0
N. Jennings
Southeast Alamance
North Moore, Southern Guilford, Southeastern Alamance Tri
Round 1
215
01/14
L
DEC 3-2
M. Carson
Eastern Randolph
Greg Hardin Invitational
Round 1
215
01/14
W
F 0-0
N. Otero
Asheboro
Greg Hardin Invitational
Round 1
215
01/14
W
F 0-0
T. Evans
Cary
Greg Hardin Invitational
Round 1
215
01/05
W
F 0-0
C. Littleton
Randleman
Randleman Tri
Round 1
285
01/05
W
F 0-0
H. Davis
Providence Grove
Randleman Tri
Round 1
285
01/04
W
F 0-0
S. III
Chatham Central
CCHS Vs. Northwood, North Moore
Round 1
215
01/04
W
F 0-0
C. Hoffman
Northwood
CCHS Vs. Northwood, North Moore
Round 1
215
12/21
W
F 0-0
M. Payne
Bishop McGuinness
Thomasville Christmas Quad
Round 1
215
12/21
W
F 0-0
C. Davis
Randleman
Thomasville Christmas Quad
Round 1
215
12/21
W
F 0-0
A. Romero
Thomasville
Thomasville Christmas Quad
Round 1
215
12/16
L
F 0-0
K. Morgan
Richmond Senior
North Moore Quad
Round 1
215
12/14
W
F 0-0
A. Lipscomb
Bartlett Yancey
North Moore, Seaforth, Bartlett Yancey
Round 1
215
12/14
L
F 0-0
E. Kuball
Seaforth
North Moore, Seaforth, Bartlett Yancey
Round 1
215
12/10
W
F 0-0
Y. Mendoza
Chatham Central
North Moore Duals
Round 1
215
12/10
W
DEF 0-0
C. Self
Eastern Randolph
North Moore Duals
Round 1
215
12/09
W
F 0-1 0:28
J. Heartwell
Lexington
North Moore Duals
Round 1
215
12/02
W
DEC 5-1
A. Wilson
South Stanly
Bobby Lloyd Classic
Placement Matches (8 Man)
215
12/02
W
DEC 7-1
P. Harrold
Oak Grove
Bobby Lloyd Classic
Semis & 1st WB (8 Man)
215
12/02
W
F 8-2 2:13
M. Oliver
R J Reynolds
Bobby Lloyd Classic
Quarterfinals (8 Man)
215
11/30
W
F 0-0
A. Garcia
Jordan Matthews
North Moore, Graham, Jordan Matthew Tri
Round 1
215
11/30
W
F 0-0
J. Ponle
Graham
North Moore, Graham, Jordan Matthew Tri
Round 1
215
11/22
W
F 0-0
C. Adams
South Davidson
Tri Match w/ Albemarle/NM
Round 1
215
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
W
Replay
F 2-0 3:23
B. Sain
Swain County
NCHSAA State Championships
3rd and 5th
1A 220
02/18
W
Replay
F 2-2 1:36
I. Moore
Eastern Randolph
NCHSAA State Championships
Consi Semis
1A 220
02/18
W
Replay
F 2-0 0:50
M. Payne
Bishop McGuinness
NCHSAA State Championships
16 Cons Rd 3 and 8 Man Cons Rd 1
1A 220
02/17
L
Replay
DEC 10-7
S. Sullivan
Starmount
NCHSAA State Championships
16 Man Round 1 & 8 man Quarterfinals
1A 220
02/12
L
DEC 10-3
T. Stevens
Pamlico County
NCHSAA 1A East Regional
1st
220
02/11
W
F 2-0 1:52
I. Moore
Eastern Randolph
NCHSAA 1A East Regional
Semis
220
02/11
W
DEC 3-1
E. Roberts
Northside (Pinetown)
NCHSAA 1A East Regional
Quarters
220
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020