Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Beckett Hagen
Results
Videos
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Carroll
Hagen
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/30
L
Replay
F 12-3 2:54
M. Dahlstrom
Oakes
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Round 3
132
03/29
L
Replay
F 10-0 3:00
K. Vessells
West Central
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
64 and 32
132
03/29
W
Replay
F 17-4 4:12
K. Pauli
Eastside United
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Round 1 (8, 5, 4, 3, 2) Round 2 (64, 32, 16)
132
02/15
L
Replay
F 7-1 2:54
C. Showalter
Hampton-Dumont-CAL
IHSAA State Championships
Round 3: 2nd WB
2A-126
02/14
L
Replay
F 4-0 1:01
T. Clarken
Humboldt
IHSAA State Championships
Round 1: 1st Round
2A-126
02/10
W
TF 16-0 4:42
C. Pena
Bishop Heelan Catholic
IHSAA 2A District 4 @ Glenwood
2nd Place Match (12 Man)
126
02/10
W
F 4-0 2:22
B. Bond
Red Oak
IHSAA 2A District 4 @ Glenwood
Placement (12 Man)
126
02/10
W
F 2-0 1:02
D. Huerta
Audubon
IHSAA 2A District 4 @ Glenwood
Cons. Semis (12 Man)
126
02/10
L
DEC 8-7
T. Frohlich
Harlan Community
IHSAA 2A District 4 @ Glenwood
Semis & WB (12 Man)
126
02/10
W
F 2-0 1:35
M. Reed
Glenwood
IHSAA 2A District 4 @ Glenwood
Quarters (12 Man)
126
01/31
L
DEC 11-7
B. Phelps
Creston
2A IHSAA Regional Team Duals
Round 1
126
01/27
W
DEC 6-1
A. Peterson
Boone
Raccoon River Conference Tournament
Placement Matches (8 Man)
126
01/27
L
F 2-0 3:30
N. Benge
Winterset
Raccoon River Conference Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
126
01/27
W
MD 9-0
C. Madison
ADM
Raccoon River Conference Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
126
01/27
L
F 8-1 3:12
J. Moeckly
North Polk
Raccoon River Conference Tournament
Quarterfinals (8 Man)
126
01/26
L
TF 15-0 2:00
R. Foster
Bondurant-Farrar
Carroll @ Bondurant-Farrar
Round 1
126
01/24
L
F 2-0 1:21
D. Anderson
Lewis Central
Creston/Carroll/Harlan/Lewis Central
Round 1
126
01/24
L
F 0-0 4:36
T. Frohlich
Harlan Community
Creston/Carroll/Harlan/Lewis Central
Round 1
126
01/20
L
F 11-3 4:35
B. Hoffman
Akron-Westfield
Herb Irgens Invitational
Cons. Round 3 (32 Man) - Friday
126
01/20
L
F 2-0 0:41
J. Larson
Don Bosco
Herb Irgens Invitational
Champ. Round 2 & Cons. Round 1 (32 Man) - Friday
126
01/06
L
F 3-2 2:24
J. Graeve
Denison-Schleswig
Rollin Dyer Invitational
3rd Wrestleback (16 Man)
126
01/06
W
DEC 6-2
D. Meyerpeter
Underwood
Rollin Dyer Invitational
Semis & 2nd WB (16 Man)
126
01/06
W
F 15-2 4:35
B. Thomas
Blair
Rollin Dyer Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
01/06
L
MD 11-2
B. Lindley
Omaha Skutt Catholic
Rollin Dyer Invitational
Champ Round 1 (16 Man)
126
12/16
L
F 4-4 2:49
O. Scott
Westwood
Carroll Invitational
Placement (12 Man)
126
12/16
W
DEF 2-0
J. Bradley
Denison-Schleswig
Carroll Invitational
Semis & WB (12 Man)
126
12/15
L
F 4-0 2:17
J. Moeckly
North Polk
Gilbert/Carroll/North Polk
Round 1
126
12/15
W
DEC 7-4
J. Artz
Gilbert
Gilbert/Carroll/North Polk
Round 1
126
12/09
L
F 4-0 0:33
K. Munson
Ogden
2023 Ogden Dual Tournament
Round 5 (10 Team)
126
12/09
W
F 13-12 5:47
J. Bartels
North Butler
2023 Ogden Dual Tournament
Round 1 (10 Team)
126
12/09
W
F 5-5 1:22
P. Nepper
Kuemper
2023 Ogden Dual Tournament
Round 2 (10 Team)
126
12/09
L
F 2-0 0:40
E. Wilhite
Algona
2023 Ogden Dual Tournament
Placement
126
12/09
W
F 2-0 2:13
J. Artz
Gilbert
2023 Ogden Dual Tournament
Round 3 (10 Team)
126
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/18
L
Replay
F 2-0 0:59
M. Doyle
Fossil Wrestling
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Round 3
126
03/18
L
Replay
F 13-2 3:26
K. Powers
Sheridan Wrestling Club
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
64 and 32
126
03/17
W
Replay
F 4-0 2:59
B. Whalen
Tatanka Tuff
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Round 1 (8, 5, 4, 3, 2) Round 2 (64, 32, 16)
126
01/24
W
DEC 7-5
J. Gilge
Bondurant-Farrar
Greene County JV Tournament
Round 3 (4 Man)
124-128
01/24
W
DEC 4-3
B. Schwartz
Panorama
Greene County JV Tournament
Round 2 (4 Man)
124-128
01/24
L
DEC 8-4
C. Reimers
Van Meter
Greene County JV Tournament
Round 1 (4 Man)
124-128
01/14
W
FOR 0-0
B. Knudsen
Creighton Prep
2023 CB Jefferson JV Invitational
Round 3 (4 Man)
120-122
01/14
W
F 2-0 1:19
L. Wigington
Omaha Westside
2023 CB Jefferson JV Invitational
Round 2 (4 Man)
120-122
01/14
W
F 7-2 3:56
S. Wirtz
Southeast Polk
2023 CB Jefferson JV Invitational
Round 1 (4 Man)
120-122
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020