Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
manuel aparicio aranda
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/16
W
F 4-0 1:09
I. Cisneros
Milford Wrestling Club
Ravenna Wrestling Club Tournament
Round 3
118-125
03/16
W
F 7-1 2:56
P. Varela
Kearney MatCats
Ravenna Wrestling Club Tournament
Round 2
118-125
03/16
L
F 15-3 2:39
A. Banuelos
Minden Wrestling Club
Ravenna Wrestling Club Tournament
Round 1d
118-125
03/09
L
F 7-6 4:09
C. Fulton
Northwest JR. Vikings
24 CENTRAL CITY JR. WRESTLING TOURNAMENT
Round 2 (4 Man)
120-129
03/02
L
DEC 4-0
M. Gehring
Cross County/Osceola
NEUSA District 4
Semis & 3rd WB (16 Man)
125
03/02
W
DEC 5-3
C. Fulton
Jr. Viking Wrestling Club
NEUSA District 4
2nd Wrestleback (16 Man)
125
03/02
L
F 2-0 0:55
S. Thompson
Wood River Wrestling Club
NEUSA District 4
Quarters & 1st WB (16 Man)
125
02/25
L
DEC 5-2
B. Jarecki
Lakeview
Columbus Wrestling Anchor Tournament
Placement Matches (8 Man)
121-133
02/25
W
F 5-2 3:56
A. Martin-Silvey
CWO
Columbus Wrestling Anchor Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
121-133
02/25
W
F 6-0 3:47
A. Hernandez
CWO
Columbus Wrestling Anchor Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
121-133
02/25
L
F 1-4 0:57
B. Zoucha
Boone Central
Columbus Wrestling Anchor Tournament
Quarterfinals (8 Man)
121-133
02/24
W
DEC 8-4
S. Thornton
GI Grapplers
St. Paul Wildcat Youth Tournament 2024
Round 4
111-119
02/24
W
F 2-0 0:57
C. Dalrymple
Northwest Jr Vikings
St. Paul Wildcat Youth Tournament 2024
Round 3
111-119
02/18
L
M FOR 7-0
H. Obermiller
ALC Rebels
Shelton wrestling club tournament (FULL)
Round 3 (4 Man)
119-130
02/18
L
DEC 4-2
C. Fulton
Northwest Jr Vikings
Shelton wrestling club tournament (FULL)
Round 2 (4 Man)
119-130
02/18
L
F 2-0 1:30
L. Samuelson
FoxFit
Shelton wrestling club tournament (FULL)
Round 1 (4 Man)
119-130
02/04
L
F 6-2 3:14
J. Walters
Syracuse Mat Club
Kearney Matcat Tournament 2024
2nd Wrestleback (16 Man)
125
02/04
L
MD 12-0
L. Labenz
Minden Wrestling Club
Kearney Matcat Tournament 2024
Quarters & 1st WB (16 Man)
125
02/04
W
F 10-0 3:41
P. Varela
Kearney Matcats
Kearney Matcat Tournament 2024
Round 1 (16 Man)
125
01/21
L
F 2-0 1:08
S. Smith
Doniphan-Trumbell Wrestling Club
Northwest Jr Viking Tournament
Round 3 (4 Man)
119-125
01/21
L
DEC 5-3
K. Whited
Ord
Northwest Jr Viking Tournament
Round 2 (4 Man)
119-125
01/21
L
DEC 9-2
C. Fulton
Northwest Jr Vikings
Northwest Jr Viking Tournament
Round 1 (4 Man)
119-125
01/20
L
F 2-0 1:14
O. Dostal
Hawks WC Lincoln
Milford Wrestling Club 2024 Tournament
Round 4
E12
01/20
W
F 2-1 1:12
C. Atkins
Milford Wrestling Club
Milford Wrestling Club 2024 Tournament
Round 3
E12
01/20
L
DEC 2-1
T. Kitchen
Centennial Wrestling Club
Milford Wrestling Club 2024 Tournament
Round 2
E12
01/07
W
F 12-4 3:53
C. Dye
York Wrestling Club
Waverly Wrestling Club Tournament
Round 3 (3 Man)
111-119
01/07
W
DEC 6-2
J. Sadovsky
Trojan Wrestling Club
Waverly Wrestling Club Tournament
Round 2 (3 Man)
111-119
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/18
L
F 2-0 0:35
H. Obermiller
ALC
NEUSA State 2023 PK-8 Boys/Girls
Round 2
112
03/18
L
DEC 6-1
V. White
Big Red Wrestling Club
NEUSA State 2023 PK-8 Boys/Girls
Round 1 (32 Man)
112
03/18
W
F 7-1 2:08
B. Bentzen
Centura
Wood River Youth Tournament
Round 3
104-112
03/18
W
DEC 6-1
T. Griess
Northwest Jr Vikings
Wood River Youth Tournament
Round 1
104-112
03/11
W
DEC 4-3
M. Wolverton
Stanton Broncos
CENTRAL CITY JUNIOR WRESTLING TOURNAMENT
Round 2 (3 Man)
109-120
03/11
L
DEC 6-2
K. Bartek
Aurora Wrestling Club
CENTRAL CITY JUNIOR WRESTLING TOURNAMENT
Round 1 (3 Man)
109-120
02/26
L
F 2-0 0:29
B. Koehler
Battle Creek Elite
Columbus Wrestling Anchor Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
110-123
02/26
W
F 10-2 2:41
J. Ruppert
Norfolk Wrestling Club
Columbus Wrestling Anchor Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
110-123
02/26
L
F 4-0 0:43
F. Omar
Beatrice Wrestling Club
Columbus Wrestling Anchor Tournament
Quarterfinals (8 Man)
110-123
02/25
W
F 4-0 1:42
T. Griess
Northwest Jr Vikings
2023 St. Paul Wildcat Youth Tournament
Round 4
103-113
02/25
L
F 4-2 2:31
E. Wruble
Clarks Maulers
2023 St. Paul Wildcat Youth Tournament
Round 2
103-113
01/21
L
F 2-0 1:21
B. Martines
Conestoga
Milford Wrestling Club
Round 5 (5 Man)
D20
01/21
W
F 8-3 2:48
K. Burgess
Milford Wrestling Club
Milford Wrestling Club
Round 4 (5 Man)
D20
01/21
W
F 5-5 2:27
G. Twohig
RCWC
Milford Wrestling Club
Round 3
D20
01/21
L
F 2-2 1:01
A. Mafnas
2TG
Milford Wrestling Club
Round 2
D20
01/15
L
F 2-0 0:37
J. Martin
GI Grapplers
Northwest Jr Viking Tournament
Round 3 (3 Man)
107-118
01/15
L
F 2-4 2:20
T. Griess
Northwest Jr Vikings
Northwest Jr Viking Tournament
Round 1 (3 Man)
107-118
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024