Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jake Hall
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Bulldog Premeir
Bulldog Premier WC
Bulldog Premier Wrestling Club
Lehighton Area Hs
North Oconee
Stevens Point
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
L
FOR 0-0
M. Napules
Hobart WC
2024 Highland FK Open
Placement Matches (8 Man)
136-149
03/03
L
F 12-0 2:25
C. Cruz
Elite AC
2024 Highland FK Open
Round 1 (8 Man)
136-149
02/25
L
TF 16-0 3:00
M. Hamlin
One on one
RDP Elite Wrestling Folkstyle Open
2nd Wrestleback (8 Man)
142-169
02/25
L
F 2-0 0:36
J. Williams
Bishop noll
RDP Elite Wrestling Folkstyle Open
Semis & 1st WB (8 Man)
142-169
02/24
W
Replay
F 5-2 1:46
C. Finch
Tomah
2024 WIAA Individual State
5ths
D1-144
02/24
L
Replay
F 11-3 3:51
E. Rabideau
Germantown
2024 WIAA Individual State
Cons. Semis (Sat. 10:00 a.m.)
D1-144
02/23
W
Replay
DEC 8-2
D. Trotzer
D.C. Everest
2024 WIAA Individual State
D1 Cons. Round 2 (Fri. 1:45 p.m.)
D1-144
02/23
W
Replay
F 2-0 0:41
R. Kuck
Homestead
2024 WIAA Individual State
D1 Cons. Round 1 (Fri. 10:00 a.m.)
D1-144
02/22
L
Replay
DEC 7-2
C. Sarbacker
Stoughton
2024 WIAA Individual State
D1 Quarters (Thurs. Evening)
D1-144
02/22
W
Replay
F 6-6 5:23
L. Pionkowski
West Bend East
2024 WIAA Individual State
D1 - Champ Round 1 (Thurs. 3:00 p.m.)
D1-144
02/17
W
F 6-5 3:23
J. LaBarge
Lakeland/Mercer
WIAA D1 Sect A @ Marshfield
2nd Place Match (8 Man)
144
02/17
L
DEC 11-5
D. Trotzer
D.C. Everest
WIAA D1 Sect A @ Marshfield
1st & 3rd (8 Man)
144
02/17
W
F 2-0 1:00
C. Wheeler
Merrill
WIAA D1 Sect A @ Marshfield
Semifinals (8 Man)
144
02/17
L
Replay
DEC 3-1
T. Martin
Chestatee
GHSA State Championships
Cons Semi (16 Man)
4A-144
02/17
W
DEC 19-14
V. Costabilo
River Falls
WIAA D1 Sect A @ Marshfield
Quarterfinals (8 Man)
144
02/16
L
Replay
F 2-0 1:58
B. Bowen
Troup
GHSA State Championships
Semis
4A-144
02/15
W
Replay
DEC 2-1
G. Dawkins
Walnut Grove
GHSA State Championships
Quarters (16 Man)
4A-144
02/15
W
Replay
F 4-0 3:03
H. Wilson,
Trinity Christian
GHSA State Championships
Champ. Round 1 (16 Man)
4A-144
02/10
W
DEC 7-4
T. Williams
Miller Grove
GHSA Class 4A Section B
Placement Matches (16 Man)
144
02/10
W
MD 11-2
S. Ramos
Mt Zion, Jonesboro
GHSA Class 4A Section B
4th Wrestleback (16 Man)
144
02/10
L
DEC 3-0
G. Dawkins
Walnut Grove
GHSA Class 4A Section B
Semis & 3rd WB (16 Man)
144
02/10
L
DEC 8-7
D. Trotzer
D.C. Everest
WIAA D1 Reg AII @ D.C. Everest
1st, 3rd, 5th (8 Man)
144
02/10
W
F 8-1 4:23
T. Daniels
Westside, Macon
GHSA Class 4A Section B
Quarters & 1st WB (16 Man)
144
02/10
W
F 8-2 1:55
J. LaBarge
Lakeland/Mercer
WIAA D1 Reg AII @ D.C. Everest
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
144
02/10
W
DEC 8-1
C. Connolly
Lovett School
GHSA Class 4A Section B
Round 1 (16 Man)
144
02/10
W
NC 0-0
J. LaBarge
Lakeland/Mercer
WIAA D1 Reg AII @ D.C. Everest
2nd & 4th (8 Man)
144
02/03
W
DEC 6-4
D. Trotzer
D.C. Everest
2024 WVC Tournament
1st Place
144
02/03
L
DEC 6-4 SV
M. Allen
East Forsyth
GHSA Class 4A Region 8
Placements
144
02/03
W
F 11-3 2:41
C. Wheeler
Merrill
2024 WVC Tournament
Varsity Round 3
144
02/03
W
F 2-1 0:46
L. Pernsteiner
Wausau West
2024 WVC Tournament
Varsity Round 2
144
02/03
W
DEC 7-6
G. Dawkins
Walnut Grove
GHSA Class 4A Region 8
Semis and WB3
144
02/03
W
MD 17-5
A. Jones
North Hall
GHSA Class 4A Region 8
Quarters and WB1
144
01/21
W
F 4-0 1:54
L. Savich
Rick Larsen Wrestling Club
Chesterton Folkstyle Open
Round 4
132-150
01/21
W
F 4-2 1:34
N. Torres
Chesterton Wrestling Club
Chesterton Folkstyle Open
Round 2
132-150
01/21
W
F 2-0 0:42
R. Bradford
Chesterton Wrestling Club
Chesterton Folkstyle Open
Round 1
132-150
01/20
W
F 6-1 1:24
M. Smith
Badger
2024 Warrior Duals
Semifinals (4 Team)
144
01/20
W
F 2-0 0:38
G. Metzler
Waunakee
2024 Warrior Duals
Placement (12 Team)
144
01/20
W
F 4-1 1:23
M. Duerwachter
Muskego
2024 Warrior Duals
Round 1 (12 Team)
144
01/20
W
F 2-0 1:16
M. Bauer
Franklin
2024 Warrior Duals
Round 4 (12 Team)
144
01/05
W
F 5-0 0:48
S. Storzer
Reedsville
Shiocton Clausen Duals
Round 2 (8 Team)
144
01/05
W
F 5-0 0:18
K. Popelka
Shawano Community
Shiocton Clausen Duals
Round 1 (8 Team)
144
01/05
W
F 4-1 0:48
C. Lindahl
Medford Area
Shiocton Clausen Duals
Round 3 (8 Team)
150
01/05
W
F 2-0 0:30
B. Jones
Winneconne
Shiocton Clausen Duals
Placement Matches (8 Team)
144
12/22
W
DEC 7-2
L. Heron
Rockdale
2023 Varsity East Metro Invitational
1st & 3rd (16 Man)
150
12/22
W
F 6-1 1:29
K. Brooks
Apalachee
2023 Varsity East Metro Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
150
12/22
L
F 8-0 3:00
N. Bowen
Oconee
2023 Varsity East Metro Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
150
12/22
W
F 6-0 2:21
E. Johnson
Morgan County
2023 Varsity East Metro Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
150
12/22
W
F 4-0 2:38
J. Mayorga
Loganville
2023 Varsity East Metro Invitational
Round 1 (16 Man)
150
12/03
L
MD 13-3
A. Minor-perez
Hobart wrestling club
Wheeler Folkstyle Open WWF
Round 2 (3 Man)
123-132
12/03
W
DEC 4-2
M. Necco
Hobart wrestling club
Wheeler Folkstyle Open WWF
Round 1 (3 Man)
123-132
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
L
F 7-0 2:15
C. Mazzocca
Northern lehigh
CoalCracker Invitational 2023
Round 4 - 3rd Consi (64 Man Only)
123
01/21
W
F 6-0 4:38
J. D`Alessandro
Bangor Area Hs
CoalCracker Invitational 2023
Round 3 - 16 man & 2nd Consi
123
01/20
L
F 14-2 2:37
S. Zamudio
Hazleton Area HS
CoalCracker Invitational 2023
Round 2 - 32 man & 1st Consi
123
01/15
L
DEC 9-7
T. Santiago
Chesterton Wrestling Club
2023 Crown Point Folkstyle OPEN (K-8)
Semis & 1st WB (8 Man)
121-129
01/15
L
F 10-2 3:08
K. Eid
Astro Wrestling Club
2023 Crown Point Folkstyle OPEN (K-8)
Quarterfinals (8 Man)
121-129
01/14
L
F 2-0 0:46
B. Bodenberg
Blue Mountain Hs
Schuylkill League Tournament 2023
3rd Place
121
01/14
W
F 8-2 2:13
N. Geiser
Jim Thorpe Area Hs
Schuylkill League Tournament 2023
Cons. Semifinal
121
01/14
L
F 5-0 1:01
G. Erbe
Tamaqua Area Hs
Schuylkill League Tournament 2023
Semifinals
121
01/14
W
MD 15-1
C. Wagner
Pottsville Area Hs
Schuylkill League Tournament 2023
Quarter Finals
121
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024