Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Trueman McGee jr
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Askren Wrestling Academy
Ummah Wrestling Club
ummah
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/16
L
F 2-0 1:22
E. Myers
Burlington Youth Wrestling Clu
WWF Kids Folkstyle Brown Deer Qual
Round 7
175
03/02
W
DEC 7-2
B. Gauger
Wilmot Jr. Panthers Wrestling Club
Badger Youth Wrestling
Placement Matches (8 Man)
170-188
03/02
L
DEC 8-2
H. Tadlock
Elkhorn Wrestling Club
Badger Youth Wrestling
2nd Wrestleback (8 Man)
170-188
03/02
W
F 8-2 1:18
C. Storbeck
Union Grove Wrestling Club
Badger Youth Wrestling
Quarterfinals (8 Man)
170-188
02/25
W
DEC 3-1 SV
R. Schweighardt
Wisconsin
Craig Quest Youth -Lake Mills
Round 3 (4 Man)
170-176
02/25
W
F 2-0 0:23
P. Juarez
Ringers Wrestling Club
Craig Quest Youth -Lake Mills
Round 2 (4 Man)
170-176
02/18
W
F 4-1 1:00
L. Diamond
Oak Creek Attack Wrestling Club
Southside Lutheran WC youth tournament
Round 2 (Best of 3)
169-177
02/18
W
F 6-2 2:10
L. Diamond
Oak Creek Attack Wrestling Club
Southside Lutheran WC youth tournament
Round 1 (Best of 3)
169-177
02/04
W
MD 15-2
A. Ohms
Campbellsport Youth Wrestling
Slinger Red Rhino Open
round 3
163-178
02/04
L
F 12-3 2:23
I. White
Beaver Dam
Slinger Red Rhino Open
round 2
163-178
02/04
L
F 2-0 0:47
M. Karpes
Team Nazar
Slinger Red Rhino Open
round 1
163-178
01/28
W
F 12-5 0:56
J. Euell
Buccaneers Wrestling Academy
2024 Pewaukee Youth Classic
Round 3 (4 Man)
176-190
01/28
W
F 4-2 2:44
M. Astle
Wisconsin
2024 Pewaukee Youth Classic
Round 2 (4 Man)
176-190
01/28
W
DEC 8-2
Z. Schwab
Pewaukee Youth Wrestling
2024 Pewaukee Youth Classic
Round 1 (4 Man)
176-190
01/20
L
F 14-2 2:51
T. Altuve
Sussex Sabercats Wrestling Club
Sussex Sabercats `Tear It Up` Tournament
Round 3 (4 Man)
169-180
01/20
W
DEC 4-1
W. Kline
Slinger Red Rhinos Wrestling Club
Sussex Sabercats `Tear It Up` Tournament
Round 2 (4 Man)
169-180
01/20
W
F 2-0 0:44
L. Diamond
Oak Creek Attack Wrestling Club
Sussex Sabercats `Tear It Up` Tournament
Round 1 (4 Man)
169-180
01/14
W
F 2-0 1:01
E. Chatfield
Wisconsin
2024 Wolverine Brawl
ROUND 3
180-194
01/14
W
F 9-0 1:50
N. Filichia
McHenry Wrestling Club
2024 Wolverine Brawl
round 2
180-194
01/14
W
MD 10-0
J. Pfeiffer
Askren Wrestling Academy
2024 Wolverine Brawl
round 1
180-194
12/10
W
F 2-3 1:34
E. Chatfield
Brown Deer
Grafton Raptors Rumble for the Ring
Round 3
158-180
12/10
L
MD 9-0
C. Melichar
Port Piranhas
Grafton Raptors Rumble for the Ring
Round 2
158-180
12/03
L
F 7-2 3:59
E. Calvo
Askren Wrestling Academy
UW-Parkside Ranger Rumble Youth Tourney
Round 5 (5 Man)
171-188
12/03
L
F 8-0 3:25
E. Albarran
Stateline Stingers Wrestling C
UW-Parkside Ranger Rumble Youth Tourney
Round 3
171-188
12/03
L
F 16-3 3:18
T. Altuve
Askren Wrestling Academy
UW-Parkside Ranger Rumble Youth Tourney
Round 2
171-188
12/03
W
F 2-0 1:14
B. Gauger
Wilmot Jr. Panthers Wrestling
UW-Parkside Ranger Rumble Youth Tourney
Round 1 (5 Man)
171-188
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
L
FOR 0-0
W. Schmitz
Ozaukee
Cedarburg - Grant Schoen Beginners Tourn
Round 5
150-165
03/05
L
FOR 0-0
N. Fleischman
Ringers
Cedarburg - Grant Schoen Beginners Tourn
Round 3
150-165
03/05
L
FOR 0-0
M. Brown
Ozaukee
Cedarburg - Grant Schoen Beginners Tourn
Round 2
150-165
03/05
L
FOR 0-0
C. Carney
Oshkosh Mat Rats
Cedarburg - Grant Schoen Beginners Tourn
Round 1 (5 Man)
150-165
02/19
L
F 4-1 0:23
T. Mburu
Pewaukee Youth Wrestling
Southside Lutheran WC youth tournament
Round 3 (4 Man)
168-204
02/19
L
F 3-2 2:05
A. Yori
Burlington Youth Wrestling
Southside Lutheran WC youth tournament
Round 2 (4 Man)
168-204
01/22
L
F 7-0 2:55
N. Sakac
Germantown Hornets
Brawl in Menomonee Falls
Round 5 (5 Man)
165-180
01/22
W
F 5-0 0:49
J. Tengler
Mukwonago Wrestling Club
Brawl in Menomonee Falls
Round 4 (5 Man)
165-180
01/22
L
F 2-0 0:51
D. Schultz
Germantown Hornets
Brawl in Menomonee Falls
Round 2 (5 Man)
165-180
01/22
L
F 2-0 1:00
A. Alvarez
New Berlin Youth Wrestling Clu
Brawl in Menomonee Falls
Round 1 (5 Man)
165-180
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024