Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Maddux Morgan
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Wilmington Wrestling Club
Wilmington wrestling club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
W
MD 12-3
D. Arce
Decatur Dawgs Wrestling
Champaign Grappler
Round 3 (4 Man)
55-56
02/18
L
F 10-0 2:31
I. Price
Clinton Wrestling Club
Champaign Grappler
Round 2 (4 Man)
55-56
02/18
L
DEC 10-5
D. Bamert
MS youth wrestling club
Champaign Grappler
Round 1 (4 Man)
55-56
02/03
L
F 9-0 2:31
A. Owens
Thunder Wrestling
2024 IL Kids Future Finalist
Round 3
52-53
02/03
W
DEC 9-6
D. LaMonte
Tinley Park Bulldogs Wrestling
2024 IL Kids Future Finalist
Round 2
52-53
02/03
L
F 7-0 1:17
J. Wiatr
Lemont Bears
2024 IL Kids Future Finalist
Round 1
52-53
01/27
L
F 11-1 2:20
C. Baltierrez
nWo Wrestling Club
2024 Boneyard Bash Girls/Beginners/8u & 10u ELITE
Final Round
53-58
01/27
L
F 7-4 2:13
J. Mellon
Little Celtic Wrestling Club
2024 Boneyard Bash Girls/Beginners/8u & 10u ELITE
Round 2
53-58
01/27
W
F 2-0 0:24
L. O`Connor
Tinley Park Bulldogs WC
2024 Boneyard Bash Girls/Beginners/8u & 10u ELITE
Round 1
53-58
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/22
L
F 2-0 0:12
K. Dauber
Ottawa Wolfpack Wrestling Club
Battle of the Plains
Round 3 (4 Man)
47-49 B
01/22
L
F 2-0 0:26
N. Dolnak
Demolition Wrestling Club
Battle of the Plains
Round 2 (4 Man)
47-49 B
01/22
L
F 9-0 0:12
C. Christensen
Lil` Coalers
Battle of the Plains
Round 1 (4 Man)
47-49 B
01/08
L
F 7-0 1:29
S. Gualandi
Lil` Coalers
Crushing Christmas Classic-Coal City
Round 3 (4 Man)
48-48
01/08
L
DEC 12-5
J. Mahnke
manteno jr Panthers
Crushing Christmas Classic-Coal City
Round 2 (4 Man)
48-48
01/08
L
F 2-0 0:10
A. Reyes
Frankfort Gladiator Wrestling Club
Crushing Christmas Classic-Coal City
Round 1 (4 Man)
48-48
12/31
L
F 8-3 2:18
J. Rodriguez
Riot Room Wrestling
Cadet Classic-Fitz Academy
Round 3 (4 Man)
47-47
12/31
L
F 2-0 0:43
B. Czarnecki
Lake Zurich Cubs Wrestling Club
Cadet Classic-Fitz Academy
Round 2 (4 Man)
47-47
12/31
L
F 14-2 0:54
W. Deaton
Kaneland Wrestling Club
Cadet Classic-Fitz Academy
Round 1 (4 Man)
47-47
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022