Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Sullivan Lipscomb
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/31
L
F 14-3 2:28
N. Duarte
Cory Clark Wrestling
Cadet Classic @ Marmion Academy
Round 3 (4 Man)
92-96
12/31
L
F 10-1 1:49
C. Saldana
Toss Em Up Wrestling Academy
Cadet Classic @ Marmion Academy
Round 2 (4 Man)
92-96
12/31
L
F 6-1 0:32
J. Washington
Harvey Twisters WC
Cadet Classic @ Marmion Academy
Round 1 (4 Man)
92-96
12/26
L
F 2-0 1:24
M. Blanke
Barrington Broncos WC
Reindeer Rumble-Naperville WC
Final Round
91-98
12/26
W
F 2-0 0:26
T. Tyson
Downers Grove WC
Reindeer Rumble-Naperville WC
Round 2
91-98
12/26
L
F 12-0 3:46
A. Washington
HARVEY TWISTERS
Reindeer Rumble-Naperville WC
Round 1
91-98
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/26
L
F 2-0 0:40
Z. Sundberg
Clipper Wrestling Club
Beginner Bash Folkstyle FINALS
Final Round
88-90
03/26
W
F 2-0 1:00
W. DiFatta
SCN Youth Wrestling
Beginner Bash Folkstyle FINALS
Round 2
88-90
01/29
L
F 0-0 0:24
L. Macdonald
ISI Wrestling
Batavia Classic Wrestling Tournament
Placement Matches (8 Man)
84-87
01/29
W
MD 9-0
W. DiFatta
SCN Youth Wrestling
Batavia Classic Wrestling Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
84-87
01/29
L
F 4-0 0:58
M. Bird
Wheaton Tigers
Batavia Classic Wrestling Tournament
Quarterfinals (8 Man)
84-87
01/22
W
F 2-0 0:20
B. Uczarczyk
MadDog Wrestling Academy
Battle of the Plains
Round 3 (4 Man)
82-86
01/22
W
F 2-0 0:59
A. Moran
Frankfort Wildcats
Battle of the Plains
Round 2 (4 Man)
82-86
01/22
W
DEC 5-0
B. Erway
Hinsdale Red Devils WC
Battle of the Plains
Round 1 (4 Man)
82-86
01/09
L
DEC 5-4
Z. Fronek
Demolition Wrestling Club
Crushing Christmas Classic-Coal City
Placement Matches (8 Man)
80-85
01/08
W
F 2-0 0:39
M. Wyatt
Frankfort Gladiator Wrestling Club
Crushing Christmas Classic-Coal City
Semis & 1st WB (8 Man)
80-85
01/08
L
F 2-0 0:56
B. Bickett
TIGER TOWN TANGLERS
Crushing Christmas Classic-Coal City
Quarterfinals (8 Man)
80-85
12/31
L
F 2-0 0:13
E. Reyes
Fox Lake Wrestling Club
Cadet Classic-Fitz Academy
Finals (8 Man)
82-92
12/31
L
F 3-2 2:09
P. O`Grady
Oswego Wrestling Club
Cadet Classic-Fitz Academy
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
82-92
12/31
L
F 0-0 1:40
K. Denault
Ottawa Wolfpack Wrestling Club
Cadet Classic-Fitz Academy
Quarterfinals (8 Man)
82-92
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024